Kobiety za obiektywem

Zakończono I edycję konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE. To pierwsza edycja ogólnopolskiej akcji, mającej na celu prezentowanie najciekawszych twórców sztuk wizualnych, eksperymentujących z technikami foto i video. Nagroda główna i dwa wyróżnienia w tym roku zostały przyznane utalentowanym artystkom. Zapraszamy do galerii zdjęć konkursowych.

Nagroda główna: Barbara Abramowicz

Jury konkursu postanowiło przyznać nagrodę główną, czyli dwuletnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej na wydziale fotografii, Barbarze Abramowicz za cykl zdjęć do zadania fotograficznego Wrong Time, Wrong Place. - Stypendium jest przyznane w uznaniu za odwagę w kreacji, prostotę realizacji oraz za pomysł łączący wyobraźnię z poczuciem humoru - powiedziała Lidia Popiel. Prace uczestników były oceniane przez jury w składzie: Lidia Popiel, Jacek Poremba i Piotr Welc.

Praca wyróżniona: Monika Ekiert Jezusek

Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia: za profesjonalizm połączony z wyobraźnią i zaangażowaniem oraz za wysoki poziom zgłoszonych prac: Monice Ekiert Jezusek oraz Aleksandrze Macewicz.

Praca wyróżniona: Aleksandra Macewicz

Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia: za profesjonalizm połączony z wyobraźnią i zaangażowaniem oraz za wysoki poziom zgłoszonych prac: Monice Ekiert Jezusek oraz Aleksandrze Macewicz.

Praca z wystawy: Anna Ajtner

Siedem trudnych ale ciekawych zadań, różnorodność technik oraz wspaniała rywalizacja o nagrodę główną. - Przez cały rok spływały do nas setki prac. Ich jakość oraz ilość przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego też, aby docenić talent i wysiłek uczestników, z najlepszych dwudziestu prac postanowiliśmy zorganizować wystawę, która do końca wakacji będzie przemieszczała się po różnych warszawskich miejscach, tak by mogło ją podziwiać jak najszersze grono odbiorców - powiedział Piotr Welc współtwórca konkursu i członek jury. Wystawa będzie dostępna w Warszawie, w Kinie Luna, Warszawskiej Szkole Filmowej, Złotych Tarasach, Starlight Cafe oraz siedzibie Agory.

Praca z wystawy: Artur Korzeniowski

Konkurs składał się z 7 edycji, które były inspirowane sekcjami w magazynie fineLIFE. Co miesiąc wyłaniani byli laureaci w swoich kategoriach, którzy w finale walczyli o główną nagrodę czyli dwuletnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Praca z wystawy: Iza Nowak

Na wystawę wyróżnionych prac z I edycji konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE zapraszamy do Warszawy do siedziby Agory na ulicę Czerską 8/19. Prace konkursowe będzie  można oglądać od 16 sierpnia.

Praca z wystawy: Luc Kordas

We wrześniu rozpoczyna się II edycja konkursu 7LIVES of fineLIFE, do udziału w której organizatorzy już teraz zachęcają. Więcej informacji o konkursie szukaj na stronie finelife.pl

Więcej o: