Wszystkiego najlepszego Boguś!

Już nigdy nie będzie takiego lata..śpiewał Linda z Marcinem Świetlickim. Największy twardziel polskiego kina obchodzi dziś 59 urodziny. Wszystkiego dobrego!
Bogusław Linda Bogusław Linda Fot. Gazeta.pl

Bogusław Linda

Bogusław Linda jest niemal etatowym laureatem aktorskich nagród na festiwalach w Gdyni, żaden krytyk nie może odmówić mu talentu, a jednocześnie udała mu się sztuka niezwykła: potrafił przejść granicę pokoleń - czytamy na filmweb.pl. Pierwszy twardziel RP, pozycję swoją zawdzięcza reżyserowi Władysławowi Pasikowskiemu, który zaangażował go do do swojego debiutanckiego filmu Kroll. Obraz stał się przebojem, a Bogusław stał się etatowym twardym facetem polskiego kina.

Bogusław Linda

Linda oprócz aktorstwa zajął się reżyserią. W 2006 roku nakręcił Jasne, błękitne okna. Coraz lepiej rozumiem kobiety. Doszedłem już do tego momentu, że mogę robić o nich filmy - mówił o tym projekcie.

Bogusław Linda

Gdybym miał duże pieniądze, kupiłbym sobie wyspę, na której oprócz rodziny nie chciałbym widzieć nikogo - powiedział Gali największy twardziel polskiego kina.

Bogusław Linda


W 2005 roku wraz z grupą Świetliki nagrał album Las putas melancólicas. Mogliśmy poznać bardziej jego romantyczną naturę.

Bogusław Linda i Lidia Popiel z córką Olą Bogusław Linda i Lidia Popiel z córką Olą KAPIF.PL/KAPIF

Bogusław Linda

Zapytany na co wydaje pieniądze powiedział: Na wszystko, co mi się spodoba. Kiedyś na zapalniczki, ale odkąd przestałem palić, już ich nie kupuję. Na zegarki, buty... Został we mnie kompleks butów, bo w PRL-u były same ohydne, w których trzeba było chodzić. Teraz to nadrabiam.

Bogusław Linda

Wolę grać mało, ale za większe pieniądze, bo za mniejsze musiałbym o wiele więcej pracować, a scenariusze, które ostatnio u nas dostaję, są niezbyt ciekawe. Tak bym je określił - powiedział w jednym z wywiadów.

Więcej o: