Słynni weganie

Bogaci i znani często lansują mody i styl życia. Jednym z nich jest weganizm. Coraz więcej hollywoodzkich gwiazd ze względów etycznych i ekologicznych wybiera dietę wegańską. Rezygnują nie tylko z mięsa, ale również z produktów pochodzenia zwierzęcego. W naszej galerii słynni weganie.

Tobey Maguire

Aktor, odtwórca Człowieka Pająka na weganizm zdecydował się ze względów etycznych. Obrońca praw zwierząt nie je mięsa, ani produktów podchodzenia zwierzęcego od 2009 roku.

Olivia Wilde

Aktorka, znana z serialu Dr House weganizm traktuje jako styl życia. Jest oddana idei do tego stopnia, że prowadzi własną stronę internetowa na temat weganizmu jako ekologicznego i etycznego stylu życia. Szukaj na WildeThings.org

Joaquin Phoenix

Urodzony w Puerto Rico aktor pochodzi z bardzo ekologicznej rodziny. Świadczyć mogą o tym imiona wybrane dla młodszego rodzeństwa Joaquina: River, Rain i Summer. Aktor od lat nie jada mięsa. Znany jest z tego, że odmawia udziału w filmach czy reklamach, które np. promują produkty pochodzenia zwierzęcego.

Jamie Hince

Narzeczony Kate Moss opisuje siebie słowami: wegan uzależniony od nikotyny. Od niedawna jego przyszła żona, Kate Moss przygotowuje mu w domu specjalne, wegańskie obiady.

Moby

Moby uważa, że jego świetny głos i młodzieńcza sylwetka to zasługa wegańskiej diety. W 1996 swój album nazwał Animal Rights. W Nowym Jorku otworzył kawiarnię dla wegan o nazwie TeaNY in New York.

Alicia Silverstone

Alicia od lat działa w organizacji PETA i broni praw zwierząt. Jest przeciwna zabijaniu zwierząt w celu pozyskiwania surowców na kosmetyki czy ubrania (skóry, futra, wełna, jedwab), wykorzystywaniu ich w celach rozrywkowych (polowania, zoo, rodeo, cyrk) czy testowaniu na nich kosmetyków. Od lat jest zwolenniczką wegańskiej diety. Uważa, że dzięki niej cieszy się nienaganną figurą.

Alanis Morissette

Kanadyjka kilka lat temu miała problemy z wahającą się wagą, cierpiała na powracający efekt jo-jo. Odkąd przeszła na dietę wegańską w 2009 roku nie tylko wróciła do dawnej, filigranowej figury, ale już nie przybiera na wadze. Morissette jest także przekonana, że dzięki diecie pozbyła się nie tylko zbędnych kilogramów, ale też alergii i bólu.

Więcej o: