Uroda kilka dni przed wakacjami: o co warto zadbać?

Zanim wyruszysz na wakacje warto się do nich przygotować. Jeśli lubisz wypoczywać w wielkim stylu zadbaj o włosy, rzęsy, cerę, opaleniznę i paznokcie. My podpowiadamy jak w trybie błyskawicznym zrobić się na bóstwo.

Maseczka dla zadbanej cery

Zanim wyruszysz na wakacje przygotuj do nich cerę. Jej też należy się odpoczynek! Wybierz się do kosmetyczki lub w domowych warunkach zafunduj cerze maseczkę odpowiednią do typu ceru. Nawilżaj, nadawaj blasku, pobudzaj peelingiem krążenie. Specjaliści od pielęgnacji polecają rewelacyjną maseczkę do twarzy Creme De La Mer.

Syntetyczne rzęsy dla uwodzicielskiego spojrzenia

Sztuczne rzęsy są miękkie, obdzielone od siebie i dostępne w różnych długościach. Często są wykonane z jedwabiu. Możesz decydować o gęstości i długości przyczepionych rzęs. Ze sztucznymi rzęsami można pływać w basenie, przebywać w saunie. Rzęsy nie mają też prawa wypadać podczas kąpieli. Utrzymują się od 2 do 3 miesięcy, czyli tyle ile trwa cykl życia naturalnej rzęsy. Na pierwszą korektę trzeba iść już po 2 lub 3 tygodniach. Potem - aż do momentu kompletnego usunięcia doklejonych rzęs - co dwa tygodnie należy chodzić na tzw. uzupełnienia. Pierwsza wizyta kosztuje od 400 zł. Każda kolejna wizyta czyli tzw. uzupełnienia od 200 zł.

Hybrydowy manicure bo jest trwały i nie odpryskuje

Hybrydowy manicure to zabieg który zanim dotarł do Europy zrobił karierę w Stanach Zjednoczonych. Do złudzenia przypomina tradycyjny manicure. Kosmetyczka piłuje paznokcie, nadaje im odpowiedni kształt, następnie odsuwa lub wycina skórki. Nowością jest preparat, którym manikiurzystka maluje paznokcie. Nazywa się Schellac i jest pośrednią formą między akrylem, żelem i zwykłym lakierem. Najpierw nakłada się na paznokieć bazę, a następnie 2 warstwy preparatu. Każdą z n ich oddzielnie utwardza się pod lampą UV. Utwardzony preparat trwały i odporny na ścieranie. Manicure utrzymuje się na paznokciach 2 tygodnie. Należy go usunąć, gdy paznokcie urosną. Minusem jest niestety to, że pozbyć się go możemy tylko w salonie. Manikiuru hybrydowego nie da się zmyć zmywaczem do paznokci. Manicure hybrydowy kosztuje od 75 zł.

Opalanie natryskowe dla pięknego koloru skóry

Zabieg trwa kilkanaście minut, skóra nie ma kontaktu ze szkodliwymi promieniami UV, tak jak w przypadku korzystania z solarium. Opalaniu natryskowemu mogą aie poddać panie w ciąży. Plusem zabiegu jest brak ryzyka poparzeń słonecznych, pękających narzynek i uczucia wysuszenia skóry. Opalanie następuje poprzez spryskanie ciała specjalnym lotionem. Jego najważniejszym składnikiem jest DHA (Dihydroxyaceton) - związek cukrowy, który w reakcji z warstwą naskórka powoduje zabarwienie skóry. Oferowane preparaty do opalania występują w 3-4 rodzajach, dostosowanych do typu karnacji - od najjaśniejszej do oliwkowej. Różnią się między sobą stężeniem substancji opalającej. Zabieg kosztuje od 70 zł. Dla podtrzymania efektów należy go powtórzyć po 4-5 dniach. Efekt utrzymuje się około tygodnia.

Włosy po BBD dla wygody

Zabieg polegający na trwałym prostowaniu włosów keratyną - czasami nazywany z angielska BBD czyli Brazilian Blow Dry - przez długi czas był zarezerwowany tylko dla gwiazd. Lśniące, idealnie układające się włosy Gisele Bundchen (na zdjęciu) to efekt wprasowanej we włosy keratyny. Dzisiaj BBD może zafundować sobie każda z nas. Efekt zabiegu, w zależności od podatności włosów, może utrzymać się do trzech miesięcy. Zabieg jest zalecany dla wszystkich typów włosów, w tym dla farbowanych, rozjaśnianych, łamliwych i szybko reagujących na wilgoć. Keratyna to nierozpuszczalne białko, podczas zabiegu cząsteczki keratyny wbudowują się we włosy i uzupełniają niedobory naturalnych składników budujących strukturę włosa. Zadaniem keratyny jest wzmocnienie włosów, zwiększenie ich objętości, dodanie połysku. Ważne jest, aby fryzjerzy oferujący zabieg keratynowego prostowania pracowali na odpowiednim sprzęcie i przeszli wymagane szkolenie. Zabieg jest drogi - może kosztować nawet do 800 zł na długich włosach.

zobacz także:

Więcej o: