Najlepiej zarabiające aktorki 2011

Forbes ogłosił listę najlepiej zarabiających hollywoodzkich aktorek w latach 2010 - 2011. Która z pięknych kobiet zarobiła najwięcej, a której dochód okazał się porażką w porównaniu z poprzednimi latami? Poznaj słynne milionerki.
Angelina Jolie to jedna z najpiękniejszych kobiet świata. Angelina Jolie to jedna z najpiękniejszych kobiet świata. AP/Agencja Wyborcza.pl

Miejsce 1: Angelina Jolie

Jolie w tym roku po raz pierwszy zarobiła więcej niż była żona jej obecnego partnera Jennifer Aniston. W tym roku to Jolie przypadł tytuł najlepiej zarabiającej aktorki hollywoodzkiej. Miejsce to zapewnił jej roczny dochód 30 milionów dolarów, które zarobiła od maja 2010 do maja 2011. Jolie wystąpiła w dwóch filmach: ''Salt'' i ''The Tourist''.

Sarah Jessica Parker. Natomiast w długich blond włosach wygląda znacznie młodziej i bardziej świeżo. Sarah Jessica Parker. Natomiast w długich blond włosach wygląda znacznie młodziej i bardziej świeżo. Sarah Jessica Parker/Fot. RICHARD DREW AP

Miejsce 2: Sarah Jessica Parker

Pomimo miażdżącej krytyki trzeciej kinowej wersji serialu ''The Sex and the city'' aktorka wcielająca się w rolę Carrie Bradshaw zarobiła 30 milionów dolarów. Sarah Jessica Parker cieszy się również niemałym dochodem z perfum, które sygnuje swoim nazwiskiem.

Jennifer Aniston Jennifer Aniston AP

Miejsce 3: Jennifer Aniston

Aniston w tym roku zajęła dopiero trzecie miejsce. Jej roczny dochód wyniósł 28 milionów dolarów. Aktorka wystąpiła w dwóch filmach: ''Just Go With It'' - film zarobił 212 milionów oraz w komedii ''Horrible Bosses''.

Miejsce 4: Reese Witherspoon

To był bardzo dobry rok dla Reese. Aktorka zagrała główną role w filmie ''Water for Elephants''. Witherspoon zagrała również w filmie ''Do You Know''. Dzięki tym scenatiuszom jej roczny dochód wyniósł 28 milionów dolarów.

Julia Roberts mimo upływu lat (ma 43) wciąż wygląda pięknie i młodo. Julia Roberts mimo upływu lat (ma 43) wciąż wygląda pięknie i młodo. AP Photo/Evan Agostini

Miejsce 5: Julia Roberts

Roberts od lat utrzymuje ten sam poziom. W tym roku bez zaskoczenia, podobnie jak w zeszłym, zarobiła 20 milionów dolarów. Roberts oprócz tego, że pracuje jako aktorka, dodatkowo dorabia w reklamach. Jest twarzą marki kosmetyków Lancome. Aktora w minionym roku reklamował również kawę Lavazza. Za nagranie 45 sekundowego spotu otrzymała 1,2 miliona euro.

Kristen Stewart Kristen Stewart REUTERS/DANNY MOLOSHOK

Miejsce 6: Kristen Stewart

21-letnia gwiazd ''Zmierzchu'', podobnie jak starsza koleżanka po fachu Julia Roberts, zarobiła 20 milionów dolarów rocznie.

Choć zdarzało się, że Katherine Heigl miała inny kolor włosów. Choć zdarzało się, że Katherine Heigl miała inny kolor włosów. AP/DAN STEINBERG

Miejsce 7: Katherine Heigl

Amerykańska aktorka, gwiazda serialu ''Chirurdzy'' wypracowała sobie roczny dochód w wysokości 19 milionów dolarów.

Cameron Diaz Cameron Diaz AP/Chris Pizzello

Miejsce 8: Cameron Diaz

Diaz to największe rozczarowanie tego roku. Dochody aktorki z 32 milionów dolarów rocznie, w tym roku spadły do 18. Aktorka wystąpiła w komedii ''Bad Teacher'', która w tydzień po premierze w Stanach Zjednoczonych przyniosła producentom dochód rzędu 32 milionów.

Sandra Bullock Sandra Bullock AP/Matt Sayles

Miejsce 9: Sandra Bullock

Duży spadek, bo z miejsca pierwszego na dziewiąte. Zdobywczyni Oskara w zeszłym roku bezkonkurencyjnie uplasowała się na pierwszym miejscu najlepiej zarabiających aktorek. Jej dochód wyniósł wówczas aż 56 milionów dolarów. W tym roku piękna Sandra Bullock zarobiła 15 milionów dolarów.

Meryl Streep jest nominowana w kategorii najlepsza aktorka, za rolę w filmie Meryl Streep jest nominowana w kategorii najlepsza aktorka, za rolę w filmie "Julia i Julia". REUTERS/MARIO ANZUONI

Miejsce 10: Meryl Streep

Niezawodna Meryl Streep zamyka listę 10 najlepiej zarabiających aktorek Hollywood. Jej roczny dochód wynosi 10 milionów dolarów.

Zobacz także:

Więcej o: