Zmieniły fryzurę dla roli

Nie od dziś wiadomo, że trud się opłaca. Charakterystyczne role widzom na długo zostają w pamięci. W naszej galerii aktorki, które dla roli zmieniły diametralnie swoją fryzurę.

Demi Moore


G.I Jane w reżyserii Ridleya Scotta. Film opowiada o młodej kobiecie, która pracuje w centrali wywiadowczej marynarki amerykańskiej. W senacie amerykańskim rozpoczyna się kampania za tym, by kobiety mogły służyć w jednostkach liniowych. Bohaterka otrzymuje propozycje, zgadza się i zostaje przeniesiona do obozu ćwiczebnego. Demi dla roli zgoliła włosy, dość drastyczna zmiana jak dla roli.

Kate Winslet, ''Romanse i papierosy'' Kate Winslet, ''Romanse i papierosy''

Kate Winslet


W filmie Romanse i papierosy Kate Winslet zagrała rudowłosą i temperamentną Tulę. Jedna z lepszych ról aktorki.

Kirtsen Dunst


Kirsten Dunst dla roli Marty Jane w trylogii o Spidermenie zmieniła słoneczny blond na rudy. My wolimy aktorkę w jaśniejszym, bardziej słonecznym obliczu.

Natalie Portman

V jak Vendetta jest adaptacją komiksu. Natalie Portman podobnie jak Demi bez obaw zgodziła się na drastyczną zmianę wizerunku do tego przedsięwzięcia.

Halle Berry


To historia młodej, czarnoskórej kobiety cierpiącej na rozdwojenie jaźni. Kobieta walczy o to, aby pozostać sobą i nie dopuścić do głosu swojego rasistowskiego alter ego. W dramacie psychologicznym Frankie i Alice aktorka została zaopatrzona w afro perukę.

Meryl Streep


Meryl Streep w filmie Diabeł ubiera się u Prady wcieliła się w rolę Mirandy Priestly, naczelnej Runwaya. Światowej sławy fryzjer J. Roy Helland zaprojektował specjalnie dla niej perukę.

Więcej o: