Podpatrujemy modelki na wybiegu

Cera jak alabaster, blade lub piorunująco czerwone usta, gładko zaczesane włosy, gęste brwi. Co jeszcze proponują styliści i makijażyści na nadchodzący jesienny sezon?

Cera jak alabaster

Paul McGrath to znany w świecie mody artysta-makijażysta, który maluje modelki m.in. przed pokazami Stelli McCartney (na zdjęciu) i Niny Ricci. Według niego, nic nie dodaje blasku skórze tak, jak rozświetlający krem nakładany pod cienką warstwę pudru. McGrath jest również wielkim zwolennikiem innych rozświetlaczy do twarzy. Dzisiaj, niemal każdy producent kosmetyków do makijażu ma w swojej ofercie kosmetyk dodający skórze światła np. uniwersalny puder rozświetlający twarz, oczy, ciało. Tego typu kosmetyki opalizują i połyskują delikatnie drobinkami, to dzięki nim uzyskujemy satynowe wykończenie makijażu.

Przedziałek na środku głowy

Madonna od lat lansuje modę na przedziałek. W tym roku modelki na pokazie jesienno-zimowej kolekcji marki Chloé (na zdjęciu) zaprezentowały fryzury wykonane przez stylistę - fryzjera Luigi Murenu. Mistrz proponuje ascetyczne fryzury, których najmocniejszym akcentem ma być precyzyjny, równy przedziałek, dokładnie na środku głowy. Fryzura z przedziałkiem to propozycja dla osób, które mają nie tylko błyszczące, zadbane włosy, ale zawsze idealnie ufarbowane i bez odrostu.

Gęste brwi

Dzięki modelkom z pokazu Caroliny Herrery (patrz zdjęcie) do łask powróciły naturalne, gęste brwi w kształcie łuków. Mocno wydepilowane kreseczki w tym roku będą bardzo passe. Diane Kendal, makijażystka modelek podpowiada, aby panie obdarzone przez naturę rzadkimi i jasnymi brwiami sięgnęły po brązową kreskę i nadały brwiom wyraźnych kształtów. Kendal uważa, że najlepsza kredka do brwi, to ta w kolorze glazed brown od Yves Saint Laurent.

Naturalne usta lub szminki w jaskrawych czerwieniach

Ralph Lauren nie potrafił się zdecydować i w tym sezonie jego modelki mają, albo blade, przypudrowane usta, albo ozdobione czerwoną szminką. Makijażysta Tom Pecheux, który malował modelki do najnowszych reklam marki Ralph Lauren inspirował się kolorystyką Dalekiego Wschodu i jeśli malował usta modelek to w wyraźnych i jaskrawych czerwieniach.

Gładko zaczesany kok

Stylistka i fryzjerka Eugene Souleiman czesze modelki przed pokazem Donny Karen i Yves Saint Laurent (na zdjęciu). Na nadchodzącą jesień  - podobnie jak Luigi Murenu -  w uczesaniu proponuje ascetyzm. Włosy modelek przedzielała przedziałkiem z boku głowy i ciasno spinała w niskiego koka, na środku z tyłu głowy.

Więcej o: