5 sposobów na szczupłą sylwetkę bez diety i treningów

Rygorystyczna dieta, wyczerpujące trening w siłowni - to jedna droga do wymarzonej sylwetki. Zmiana codziennych nawyków i stylu życia to też sposób na schudnięcie. Co możesz zrobić aby kilogramów ubyło?

Pokonuj schody gdzie tylko się da

Zapomnij o windach w pracy, w centrach handlowych czy w bloku. Za każdym razem i gdzie tylko możesz korzystaj ze schodów. Czy wiesz, że wchodzenie po schodach to niezwykle skuteczna metoda spalania dużej ilości kalorii? W ciągu 15 minut szybkiego wspinania się możesz spalić 100 kalorii, a nawet więcej. Postaraj się za jednym zamachem pokonywać 2 a nawet 3 stopnie. Dzięki temu wzmocnisz i wymodelujesz uda i pośladki.

 

Schudnij i bądź dumna ze swojej sylwetki!

Do pracy na piechotę

Zamień samochód na spacer lub - jeśli masz do pracy daleko - kilka przystanków podjedz autobusem i wysiądź wcześniej. Podczas niespełna 30-minutowego spaceru spalisz przynajmniej 100 kalorii. Im bardziej zwiększasz intensywność marszu, tym więcej spalasz kalorii. Poranny spacer to nie tylko najprostsza, ale i najkorzystniejsza dla organizmu forma aktywności fizycznej. Pozbędziesz się zbędnych wałeczków tłuszczyku, a także dotlenisz organizm. Nie zapominaj o wygodnych butach.

Seks: nie tylko raz w tygodniu

Jeśli jesteś w stałym związku zadbaj o to, aby wasze życie seksualne nabrało tempa. Seks łagodzi stres, pobudza krążenie, pół godziny miłosnej gimnastyki to dla organizmu wydatek energetyczny rzędu 350 kalorii, zaś orgazm - 40 kalorii. Za każdym razem, kiedy wieczorem masz ochotę sięgnąć po tabliczkę czekolady, zastąp ją pieszczotami z ukochanym. Spalaniu kalorii sprzyja pozycja, kiedy to ty jesteś na górze.

Wybierz się na zakupy

Podczas godzinnych zakupów w centrum handlowym spalisz około 200-300 kcal. Biorąc pod uwagę, że średnio na zakupach spędzamy nie mniej niż 2 godz., to łatwo policzyć, że w ich czasie spalimy więcej niż podczas godziny aerobiku. Dźwigając ciężkie torby i pokonując kilometry w centrach handlowych odchudzisz nie tylko portfel.

Sprzątanie lepsze od aerobiku

Podczas sumiennych domowych porządków możesz spalić nawet 1000 kalorii. Ścierając kurze przez godzinę spalisz 240 kcal. Zamiatając podłogę przez pół godziny pozbędziesz się około 50 kcal. Godzinne sprzątanie łazienki pozbawi się 250 kalorii. Myjąc podłogę przez godzinę spalisz 400 kalorii! Podczas godziny mycia okien spalisz 250 kcal, a 25 minut odkurzania to ubytek kolejnych 100 kalorii. Prasując przez pół godziny spalisz kolejne 100 kalorii.

Więcej o: