Piękniejsze z wiekiem

Kult młodości i usilne starania, by zatrzymać czas spędza sen z powiek wielu kobietom. Zamiast tego może warto brać przykład z gwiazd, które z wiekiem wyglądają coraz atrakcyjniej? A niektóre wręcz coraz młodziej!

Gwyneth Paltrow kiedyś...

W 1998 roku odebrała Oskara za rolę w filmie "Zakochany Szekspir". Miała wtedy 26 lat i była u szczytu swojej kariery. Nie miała sprecyzowanego stylu i wielokrotnie ją krytykowano za wygląd, m.in. za różową sukienkę, którą założyła gdy odbierała złotą statuetkę.

Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow AP/Matt Sayles

...i wieku lat 39

13 lat później, będąc już matką dwójki kilkuletnich dzieci wygląda cudownie. Aby zachować młodzieńczy wygląd aktorka powiedziała magazynowi US, że nigdy nie szczędzi sobie zabiegów na swoje włosy i skórę. Twierdzi też, że wygląda najlepiej gdy, po prostu, dobrze się wyśpi.

Demi Moore Demi Moore Demi Moore

Demi Moore kiedyś...

Moore zaczynała swoją karierę jako modelka, na ekranach zaś zadebiutowała 1982 roku. Jej urokowi nie mógł się oprzeć sam Bruce Willis, który widząc jej zdjęcie postanowił, że musi ją poznać. W 1987 roku wzięli ślub, a ich małżeństwo trwało do 2000 roku. Jej wygląd jednak zwraca jeszcze większą uwagę obecnie, choć aktorka powoli zbliża się do 50. Podbiła serce nawet 16 lat młodszego bożyszcza kobiet, Ashtona Kutchera.

Demi Moore Demi Moore Demi Moore fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

...i wieku lat 48

Moore zdradziła, że sekret jej urody jest dość banalny: nawilża skórę regularnie i bardzo często. Nie ważne jak późno wraca do domu, zawsze czyści twarz i nakłada krem. Wierzy, że jeśli dba się o swoją cerę, nie trzeba stosować dużej ilości makijażu.

Halle Berry Halle Berry PETER BROOKER / REX FEATURES/Peter Brooker / Rex Features

Hally Berry kiedyś...

Zawsze była piękną kobietą, ale jej uroda jest wychwalana zwłaszcza teraz, gdy widać, że nic z niej nie traci. Wydaje się wręcz, że z wiekiem staje się coraz bardziej atrakcyjna. Wszyscy się dziwili gdy okazało się, że jej mąż, jazzman Eric Benét, ją zdradza. Bo który mężczyzna wolałby kogoś innego niż Halle Berry? Aktorka znalazła się w najnowszym rankingu najgorętszych ciał showbiznesu.

Halle Berry. Halle Berry. Agencja Wyborcza.pl

...i w wieku lat 45

Co robić by wyglądać jak Hally Berry? Poza złuszczaniem naskórka twarzy, wciera w nią witaminę C tuż przed nałożeniem kremu nawilżającego.

Kate Winslet kiedyś...

Brytyjska aktorka nie miała łatwo na początku swej kariery, gdyż wypominano jej dość pulchną figurę. Hollywoodzkie wymogi są bardzo ostre. Nawet jej przyjaciel, Leonardo Di Caprio powiedział jej wprost, że musi zrzucić kilka kilogramów.

Kate Winslet Kate Winslet Forum Gwiazd

...i w wieku lat 36

I tak też się stało. Winslet ćwiczy codziennie Pilates po 20 minut w domu z instruktażowym DVD i nie podjada. Jest również zagorzałą przeciwniczką wszelkich operacji plastycznych, botoksów i liftingów. Bez tego wszystkiego wygląda zjawiskowo.

Sarah Jessica Parker Sarah Jessica Parker AP/Matt Sayles

Sarah Jessica Parker kiedyś...

Aktorka spotkała się z ogromną krytyką swojej urody po ukazaniu się drugiej części pełnometrażowego filmy "Seks w wielkim mieście 2". Mówiono, że brzydko się starzeje, wygląda blado i jest zbyt wychudzona. Ostre cięgi zebrał też jej pieprzyk na brodzie, który był poniekąd jej znakiem rozpoznawczym. Po tak złej prasie Parker zdecydowała się go usunąć.

Sarah Jessica Parker. Natomiast w długich blond włosach wygląda znacznie młodziej i bardziej świeżo. Sarah Jessica Parker. Natomiast w długich blond włosach wygląda znacznie młodziej i bardziej świeżo. Sarah Jessica Parker/Fot. RICHARD DREW AP

...i wieku lat 46

Jaki jest jej sekret młodości? Codzienne stosowanie kremu z filtrem dla ochrony skóry przed słońcem. Bardzo też pilnuje swojej figury, kondycji i ogólnego stanu zdrowia. Uprawia jogę kiedy tylko ma na to czas.

Sharon Stone Sharon Stone STEWART COOK / REX FEATURES/Stewart Cook / Rex Features

Sharon Stone kiedyś...

Na liście gwiazd stających się piękniejszymi wraz z wiekiem nie mogło zabraknąć Sharon Stone, która sama o sobie mówi, że jest jak dobre wino - im starsze tym lepsze. Odkryła swoje wewnętrzne piękno dopiero w wieku lat 50.

...i wieku lat 53

Żeby być pięknym, trzeba żyć w zgodzie z samym sobą i cieszyć się każdą chwilą, twierdzi aktorka. Po rozwodzie w 2004 roku powiększyła sobie usta i bardzo tego żałowała. Stwierdziła, że wyglądała jak "pasztet". Obiecała sobie już nigdy więcej nie korzystać z usług chirurgów plastycznych.

Susan Sarandon kiedyś...

Parę lat temu wyniki kolonoskopii aktorki pokazały, że jej jelito jest w takim stanie jak u 22-latki. Sarandon zażartowała sobie, że wolałaby raczej zachować inne części ciała 22-latki. Jednak media i cały showbiznes odnosi się do niej z wielkim szacunkiem, mówiąc że jest aktorką, która wdzięcznie się starzeje.

...i w wieku 65 lat

Sarandon podziela zdanie swojej młodszej koleżanki Stone, jeśli chodzi o sposoby na uzyskanie piękna: promieniuje ono z wnętrza człowieka, tak więc trzeba uważać na to, co tego tego wnętrza wkładamy. Aktorka spożywa posiłki pełne przeciwutleniaczy, regularnie ćwiczy, oddycha głęboko i udziela się charytatywnie - oto jej recepta.

Więcej o: