Co jest dziś piękne?

Amerykański magazyn "Allure" przeprowadził ankietę wśród 2000 mężczyzn i kobiet, by dowiedzieć się co w dzisiejszych czasach jest piękne. Oto, niektóre zaskakujące, wyniki.
dieta dieta shutterstock

Brzuch

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety charakteryzowała otyłość gynoidalna, a więc odkładanie się tkanki tłuszczowej w udach i pośladkach, mężczyźni zaś cierpieli na otyłość androidalną, a więc taką, która znajduje się w okolicach brzucha. Dziś jednak ten podział jest już nieaktualny. 35% mężczyzn i kobiet powiedziało, że jeśli mogliby zmienić jakąś część swojego ciała, byłby to brzuch.

Najatrakcyjniejsze 28 latki

Mężczyźni stwierdzili, że kobiety są najpiękniejsze w 28 roku życia. Podobne badania przeprowadzone przez "Allure" w 1991 roku wskazywały raczej wiek 31. Same kobiety zaś stwierdziły w innej, niezależnej analizie, że to właśnie po 30 czują się najbardziej atrakcyjne i to bynajmniej nie ze względu na urodę, ale na doświadczenie, pewność siebie, poczucia stylu i poznania własnej wartości.

Konflikt zaokrągleń

73% kobiet uważa, że kobiety o nieco okrąglejszych kształtach stały się bardziej pociągające niż jeszcze 10 lat temu. Jednak wciąż, gdy pyta się kobiet, czy chciałyby zmienić formę swoich bioder, 85% odpowiada, że wolałyby, by były węższe.

Mężczyźni lubią większe pupy

Ale u siebie! 22% mężczyzn, w porównaniu do 11% kobiet przyznało, że chciałoby mieć większe pośladki. Statystyki wśród kobiet nie dziwią, u mężczyzn trochę zaskakują.. Ale może faceci, poza brzuchem, chcieliby mieć wszystko większe.

Kolorowe stereotypy

Walka o obalenie stereotypów rządzących kolorem włosów musi trwać dalej. Kiedy poproszono o wybranie przymiotników określających blondynkę i brunetkę okazało się, że zarówno mężczyźni i kobiety uważają, że obydwie grupy są piękne, seksowne i szykowne. Jednak to ciemnowłosym przypisuje się takie cechy jak inteligencja i solidność, zaś tym o jaśniejszym odcieniu pewność siebie, ale i złośliwość.

Mężczyźni lubią biust i pupę

Toż to szokujące wieści! Kobiety wytypowały 5 cech, na które zwracają uwagę u mężczyzn, i są to twarz, figura, uśmiech, oczy i wzrost. Mężczyźni zaś oceniają atrakcyjność płci przeciwnej najpierw po twarzy, potem po sylwetce, biuście, uśmiechu i na samym końcu po pupie.

Angelina Jolie Angelina Jolie Agencja Wyborcza.pl

Ideał kobiety

Mężczyźni chcą z nią być, kobiety chcą nią być. Spośród listy wielu atrakcyjnych ludzi 12% kobiet i 9% mężczyzn wybrało Angelinę Jolie, jako ideał kobiecej urody. W 2010 roku aktorka została uznana za najpiękniejszą kobietę ostatniej dekady.

Więcej o: