Prawdziwie długodystansowe rzęsy

Wszystkie kobiety o nich marzą, wielu mężczyzn je ma. Długie, gęste i ciemne rzęsy idealnie podkreślają oczy. Cel, czyli rzęsy idealne, możesz osiągnąć kilkoma sposobami. Może być to krótki flirt, przelotny romans lub poważny związek. Dla każdego coś odpowiedniego!

Rzęsy i ich zadania specjalne

Rzęsy obrastają powiekę - jej dolną i górną krawędź. Ich długość jest kwestią indywidualną i uwarunkowaną genetycznie. Na powiece górnej znajduje się około 150 włosków, a na dolnej mniej więcej 100. Inaczej niż włosy na głowie, rzęsy są dosyć cienkie i delikatne, a także bardzo czułe na dotyk. Wrażliwość na bodźce, to jedna z ich funkcji. To one chronią gałkę oczną przed wpadaniem w oczy pyłków, owadów, kurzu, zasłaniają oko przed światłem oraz spływającym z czoła potem. Rzęsy rosną około 4-8 tygodni, po czym wypadają, a w ich miejscu wyrasta nowy włos.

Wyższość jednorazówek

Pomińmy kwestię tuszy. Wiadomo, że odpowiednio dobrany wydłuży i pogrubi włoski. Niektóre maskary np. Max Factor 2000 Calorie osiągnęły już status kultowych. Efekt, o który nam chodzi ma być jednak jeszcze bardziej spektakularny. Sztuczne rzęsy to gotowy produkt, który kupisz w zestawie z klejem. Mocuje je się je na wierzch rzęs naturalnych. Aplikacja wymaga precyzji i cierpliwości. Mniej teatralny efekt osiągniesz, odcinając kępki i zagęszczając w ten sposób włoski. Efekt nie utrzymuje się zbyt długo, ale z drugiej strony jest tak ostentacyjny, że nadaje się tylko na specjalne okazje. Firma kosmetyczna firma Shu Uemura ma w ofercie sztuczne rzęsy z włosów norki, które kosztują? 1000 dolarów (nosiła je Madonna i Jennifer Lopez)

sztuczne rzęsy sztuczne rzęsy kolaż avanti24

Rzęsy dłuższe, gęstsze, piękniejsze

Przez mniej więcej dwa tygodnie utrzymają się kępki rzęs doklejone do skóry powieki między naszymi naturalnymi włoskami przez specjalistkę w salonie kosmetycznym. Kępki wraz z upływem czasu będą się odklejać, co można przyspieszyć przykładając do powieki wacik nasączony olejkiem (np. płyn dwufazowy). Minusem (albo plusem) jest czarny klej, którym przykleja się rzęsy, a tworzy na górnej powiece wrażenie czarnej kreski. Zabieg nie zajmuje zbyt dużo czasu, trwa około 30 minut, a cena zależy od ilości użytych przez kosmetyczkę kępek. Zaletą tej metody jest nieosłabianie rzęs, a wadą krótkotrwały efekt.

Jeden na jednego

Całkowitym przełomem w przedłużaniu rzęs jest metoda One-to-one, która pozwala na doklejenie sztucznego włoska o odpowiednio dobranej długości i podkręceniu do naszych własnych rzęs (rzęsy mają od 4 do 16 mm, cztery grubości i kilka stopni podkręcenia). Efekt znika stopniowo wraz z wypadaniem naszych naturalnych rzęs. W reklamach można przeczytać, że efekt utrzyma się miesiąc, w praktyce jednak raz na kilka tygodni należy wybrać się na uzupełnienie braków. To metoda dla cierpliwych i zdeterminowanych, pierwszy zabieg jest czasochłonny i może zając nawet 2 godziny. Dodatkowo należy liczyć się z kosztami (przyklejenie rzęs ok.. 600 zł, uzupełnienie ok. 150 zł). Pielęgnacja doklejonych rzęs sprowadza się do przeczesywania ich specjalną szczoteczką.

Siła serum i naturalny wzrost

Preparaty wydłużające rzęsy to nie chwyt marketingowy i naciąganie naiwnych kobiet. Jak działają te specyfiki? Pewna firma farmaceutyczna odkryła, że ubocznym skutkiem działania kropli na jaskrę był niepohamowany porost rzęs. Okazało się, że jeden ze składników leku blokował naturalny proces wzrostu włosków, oddalając moment, w którym włos wypada. Z tego powodu rzęsy rosły i rosły? Preparaty działające na takiej samej zasadzie to m.in. RevitaLash. Pierwszych efektów możesz spodziewać się po około 2 miesiącach. Zaletą tej metody jest to, że długie rzęsy są nasze. Minusem zaś możliwość odbarwiania powiek. Preparat stosuje się przy użyciu cienkiego pędzelka malując na linii górnych rzęs linię.

Więcej o: