Szalej z głową!

Z doświadczenia fryzjerów wynika, że kobiety najczęściej siadają na fotelu z gotową wizją uczesania. Jako materiał poglądowy służy im wydarte z gazety zdjęcie znanej aktorki prezentującej konkretną fryzurę. Masz dwanaście miesięcy, żeby wypróbować najmodniejsze stylizacje. Patrz w gwiazdy i eksperymentuj do woli!
Rooney Mara, nowa Lisbeth Salander Rooney Mara, nowa Lisbeth Salander Fot. MediaPunch/face to face face to face aktuell/REPORTER

Lekcja geometrii

Rooney Mara to najgorętsze nazwisko tej zimy. Aktorka zagrała u boku Daniela Craiga w hollywoodzkiej ekranizacji pierwszej części trylogii ''Millenium''. Na potrzeby filmu ?Dziewczyna z tatuażem?, Mara przefarbowała włosy na kolor głębokiej czerni i utleniła brwi. Kolor włosów i odrośnięta już nieco, idealnie prosta, grzywka dodały jej twarzy wyrazu i wyostrzyły rysy. Geometryczne cięcie i intensywny odcień to krok, na który powinnaś się zdecydować chociaż raz w życiu. Czas przerwać rządy koalicji: mysi kolor i smutna kitka.

W tym szaleństwie jest metoda

Reżyserka Małgorzata Szumowska zawsze wyróżniała się dobrze obciętymi włosami - wtedy, gdy miała krótką fryzurę i teraz, gdy włosy są dłuższe. Do uczesania, które prezentuje Szumowska potrzeba lekko falowanych, niesfornych pukli - tylko w ten sposób osiągniesz efekt naturalnego bałaganu. Fryzura ta sprawdzi się u pań z wysokim czołem i okrągłą buzią. Dzięki wycieniowanym pasmom włosy nabierają objętości. To uczesanie może stanowić dobre wyjście do dalszego zapuszczania włosów.

Zawsze w centrum

Piosenkarka Monika Brodka jest wzorem fryzurowej eksperymentatorki. Ścina, zapuszcza, farbuje, śledzi, a nawet wyprzedza trendy. Właściwie w każdym uczesaniu jest jej do twarzy, a włosy pomimo częstych zabiegów pozostają lśniące. Idąc w jej ślady proponujemy prostą fryzurę: półdługie, rozpuszczone włosy noszone z przedziałkiem na środku. To właśnie w centrum leży przedziałek tej wiosny - tak chcą projektanci. Spróbuj, może zmiana wyjdzie Ci na dobre?

Sztuka wyplatania

Warkoczyki są bardzo dziewczęce. Noszą je gwiazdy, także na czerwonym dywanie. Diane Kruger prezentuje wersję wieczorową, a Reese Witherspoon codzienną. Sploty wcale nie muszą być idealne. To nawet lepiej, jeśli warkocz jest luźny, a z plecionki wychodzą pasma włosów. Aby fryzura nie zakończyła się zupełnym brakiem dyscypliny, splot i górę uczesania spryskaj lakierem. Warkoczyk możesz zrobić asymetryczny - tak, żeby leżał na jednym z ramion - będzie bardziej nowocześnie i mniej przedszkolnie.

Gładko poszło

Kontrpropozycją dla bałaganu na głowie są gładko zaczesane włosy Emmy Watson i Amy Smart. Kluczem do odtworzenia tego uczesania jest głęboki przedziałek na bok i idealnie proste włosy. Utrzymanie włosów w ryzach nie obejdzie się bez żelu i lakieru. W przypadku krótkich włosów, wystarczy, że zaczeszesz je na bok i do tyłu i mocno utrwalisz. Dłuższe pukle możesz zebrać w niski kucyk lub koczek. Takie uczesanie najłatwiej zrobić na miękkich włosach. W przypadku twardych i sztywnych potrzeba więcej wysiłku i... kosmetyków.

Fantazyjny kolor

Klasyczne odcienie brązu, blondu i rudego może mieć każda z nas. Ile odwagi potrzeba jednak by zaryzykować z niecodziennymi kolorami różu, błękitu i jasnego bordo. Kate Perry upodobała sobie odcienie pastelowe - paradowała już w błękicie i różu. Lady Gaga zamiast farbować swoje włosy, nosi kolorowe peruki. Z kolei Rihanna uwielbia czerwień przypominającą odcieniem kolor włosów klauna. Żeby zrobić wrażenie musisz pójść za ciosem. Nie martw się, słynne panie udowodniły, że efekt jest jak najbardziej odwracalny!

Szczyt wszystkiego

Kok lubi przemieszczać się po całej głowie. W tym roku sprawdź, jak będziesz się czuła, jeśli zawędruje na jej czubek. Koczek Diane Kruger jest niewielki i wykonany z jej własnych włosów. Kok Reese Witherspoon z kolei, to misterna fryzura zrobiona przy użyciu doczepianych włosów. Możesz luźno zebrać włosy, okręcić je wokół własnej osi i spiąć gumką wysoko na głowie albo gładko zaczesać włosy, zrobić wysoki kucyk, z niego warkocz i ten owinąć i przypiąć. Najważniejsze jest wysokie zagranie.

Więcej o: