Ciąża na okładce

Gwiazdy i modelki chętnie pozują w zaawansowanej ciąży, a my kobiety chętnie oglądamy takie sesje. Oto najbardziej znane polskie i zagraniczne brzuszki, w różnych stadiach odkrycia.
Demi Moore w ciąży Demi Moore w ciąży Fot. Vanity Fair

Demi Moore

Demi Moore, którą dla miesięcznika ''Vanity Fair'' sfotografowała Annie Leibovitz uznawana jest za jedno z bardziej rozpoznawalnych zdjęć w jej dorobku obydwu pań. Po raz pierwszy zdecydowano się na tak odważną sesję kobiety w ciąży pokazaną w kolorowym magazynie. Piękna, stylowa gwiazda w nastrojowej sesji. Tylko skąd pomysł na taka poważną minę?

Natasza Urbańska w ciąży Natasza Urbańska w ciąży Fot. Viva!

Natasza Urbańska

Ciążowa okładkowa sesja zdjęciowa Nataszy Urbańskiej należy do najbardziej odważnych, na jakie zdecydowała się kiedykolwiek polska aktorka w stanie odmiennym. Specjalnie na tę okazję pismo wydano w wersji de lux - w złotej oprawie i w powiększonej objętości. A Natasza Urbańska wyglądała pięknie przed, w trakcie i po ciąży.

Jessica Simpson w ciąży Jessica Simpson w ciąży Fot. Elle

Jessica Simpson

Ciążowa okładka Jessiki Simpson to wydarzenie ostatnich miesięcy. Piosenkarka już niebawem urodzi dziewczynkę. Ciążowe kształty świetnie wyszły na wysmakowanej okładce ''Elle''. Dodajemy plusa za piękny pierścień.

Monica Bellucci w ciąży Monica Bellucci w ciąży Fot. Vanity Fair

Monica Bellucci

Monica Bellucci należy do aktorek, które lubią fotografować się z brzuszkiem. Pozowała w obydwu ciążach, a potem z niemowlakiem w ramionach. We wszystkich trzech przypadkach wyglądała jak żywa reklama późnego macierzyństwa.

Sienna Miller w ciąży Sienna Miller w ciąży Fot. Vogue

Sienna Miller

Sienna Miller to przykład okładkowej sesji ciążowej, w którym ciążę widać wyłącznie w tytule i zajawce. Kadr zdjęcia i pozycja na wprost nie pozwalają się domyślić, że aktorka spodziewa się dziecka...

Christina Aguilera w ciąży Christina Aguilera w ciąży Fot. Marie Claire

Christina Aguilera

Christina Aguilera także zdecydowała się na pamiątkowe zdjęcia w kolorowym magazynie. Jej wybór padł na tytuł ''Marie Claire''. Styliści postanowili częściowo zakryć ciało piosenkarki ubraniem, stąd jako odbiorcy, nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani efektem.

Brintey Speras w ciąży Brintey Speras w ciąży Fot. Harper's Bazaar

Britney Spears

Okładka z brzuszkiem Britney Spears była prawdziwą sensacją. Po pierwsze gwiazda pozowała do niej w nietypowym dla siebie, ciemnym kolorze włosów, po drugie poza, którą przyjęła nie należy do klasycznych ciążowych ustawień. No i te klejnoty na szyi! Wyszło świetnie.

Claudia Schiffer w ciąży Claudia Schiffer w ciąży Fot. Vogue

Claudia Schiffer

Ciężarne modelki to bardzo chodliwy okładkowy temat. Dla niemieckiego ?Vogue?a? w trzeciej ciąży pozowała Claudia Schiffer. Zdjęcia wykonał jej przyjaciel, projektant mody  Karl Lagerfeld. Modelka wyglądała pięknie, ale łudząco podobnie w ustawieniu do Demi Moore sfotografowanej kilkanaście lat wcześniej.

Cindy Crawford w ciąży Cindy Crawford w ciąży Fot. W Magazine

Cindy Crawford

Ciężarna Cindy Crawford poszła na całość pozując Michaelowi Thompsonowi zupełnie nago. Ta sesja była bardzo modowa - czarno-białe zdjęcia i poważny wyraz twarzy nawiązują do fotografii Petera Lindberga. Ciąża modelki nie była jeszcze wtedy zaawansowana, stąd pewnie pokazano brzuch z profilu.

Miranda Kerr w ciąży Miranda Kerr w ciąży Fot. Vogue

Miranda Kerr

Australijska modelka wzięła udział w sesji do... australijskiej edycji ''Vogue'a''. Jak na aniołka marki bieliźniarskiej Victoria's Secret przystało, było bardzo kobieco i seksownie. Miranda dobrze znosiła ciążę, równie pozytywnie wspomina poród i pierwsze miesiące z małym Flynnem.

Edyta Pazura w ciąży Edyta Pazura w ciąży Fot. Gala

Edyta Pazura

Powiększanie rodziny jest także dobrze udokumentowane w prasie kolorowej przez Edytę i Cezarego Pazurów. Tak było w przypadku obydwu ciąży. Żona aktora zdecydowała się na sesje zdjęciowe w pełnej stylizacji - bez pokazywania nagości.

Katarzyna Skrzynecka w ciąży Katarzyna Skrzynecka w ciąży Fot. Gala

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka tak długo czekała, żeby zajść w ciążę, że nikogo nie dziwiła jej chęć podzielenia się radosną nowiną. Do zdjęć pozowała wspólnie z mężem - Marcinem Łopuckim w egzotycznej scenerii.

Mariah Carey w ciąży Mariah Carey w ciąży Fot. Life&Style

Mariah Carey

Zdjęcie Mariah Carey w zaawansowanej bliźniaczej ciąży, które wybrano na okładkę plotkarskiego magazynu ''Life&Style'' rozczarowuje. Dziwna sesja, dziwna poza i dziwny pomysł z zasłanianiem włosami biustu. Mariah mogła wybrać lepszy magazyn na pokazanie stanu błogosławionego, a fotograf lepiej przyłożyć się do pracy...

Katarzyna Glinka w ciąży Katarzyna Glinka w ciąży Fot. Viva!

Katarzyna Glinka

Katarzyna Glinka wybrała ciążę w wersji glamour. Do zdjęć pozowała w pełnym rynsztunku, a krągłości podkreślały długie obcisłe suknie. Bardzo nastrojowa sesja, która pomimo pełnego zakrycia, dała poczucie ''ciążowości''.

Anna Mucha w ciąży Anna Mucha w ciąży Fot. Viva!

Anna Mucha

Anna Mucha lubi swoje ciało i nie zawaha się go pokazać - w kilku wariantach okładkowych. Tak było w przypadku jej rozbieranej sesji do ''Playboya'', tak stało się także, gdy pozowała do fotografii w ciąży. Aktorce zdecydowanie służyło bycie w stanie odmiennym - co widać na pamiątkowych zdjęciach.

Więcej o: