Podkład latem - jak przedłużyć jego trwałość?

Trudno bez niego obejść się nawet latem. Wyrównuje koloryt cery i kryje niedoskonałości.
podkłady podkłady Shutterstock

Podkład latem

Na zewnątrz coraz wyższe temperatury, a to sprawia, że nasz podkład trzyma się krócej na twarzy. Roztapia się i znika wraz z matowieniem cery, które jest konieczne aby wyglądać świeżo podczas upałów. Oto kilka sposobów na przedłużenie życia fluidu na twarzy.

podkłady podkłady Shutterstock

Ręczna robota

Latem najlepiej nakładać podkład palcami. Wtedy mamy lepsze wyczucie, co do jego ilości i jakości rozprowadzenia, niż przy użyciu specjalnego aplikatora, gąbeczki lub pędzelka. Konsystencja podkładu w kontakcie ze skórą dłoni ociepla się i lepiej dopasowuje do cery. Łatwiej też rozprowadza się.

podkłady podkłady Shutterstock

Bez korekty

Latem zalecane jest również zrezygnowanie z dodatkowego korektora, gdyż kolejna warstwa innego kosmetyku sprawi, że podkład będzie mniej trwały. Podczas lata wszystkie niedoskonałość najlepiej zakryć tylko i wyłącznie jednym kolorem. Jaśniejszy odcień korektora, będzie niepotrzebnie zwracał uwagę na miejsca, które chcemy zatuszować.

podkłady podkłady kolaż lula.pl

Fluid idealny

Najlepsze na lato będą lekkie rodzaje podkładów. Powinnyśmy unikać kosmetyków mocno kryjących, gdyż szczególnie latem efekt maski nie jest trudno osiągnąć. W takim wypadku wybieramy te kosmetyki, które wyrównującą koloryt skóry. Ważne również jest, aby przy doborze podkładu zwrócić uwagę na potrzeby swojej cery. W letnim okresie powinnyśmy również, po nałożeniu fluidu, wklepać bazę, kosmetyk redukujący błyszczenie się cery. Dzięki niemu zabezpieczymy fluid przed roztapianiem się.

Więcej o: