Medycyna estetyczna: Podnosimy, ujędrniamy i odchudzamy - zabiegi na pośladki

Najczęściej są zbyt obwisłe, za duże, za małe albo pokryte cellulitem, czy rozstępami. Podobne zarzuty mamy często wobec piersi, ale tym razem mowa o pośladkach. Gabinety medycyny estetycznej proponują coraz bogatszą ofertę zabiegów poprawiających wygląd tej części ciała, a ich popularność rośnie.
Medycyna estetyczna Medycyna estetyczna Shutterstock.com

Atrybut kobiecości

Kształtne pośladki, to atut nawet w przypadku szczupłych modelek, które innych krągłości wolałyby raczej unikać. Jak się okazuje, ma to znaczenie także dla naszej podświadomości. - Pośladki to atrybut kobiecości, kojarzony z płodnością i powodzeniem u mężczyzn, lecz niestety także główny powód wielu kompleksów. Na szczęście teraz, przy pomocy innowacyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ze wszystkim niedoskonałościami możemy sobie z łatwością poradzić - mówi Katarzyna Łukasik-Fąferko, lekarz Dentim-Clinic Medycyna Estetyczna w Katowicach.

Jeśli same kremy i ćwiczenia nie wystarczają, warto zastanowić się nad wypróbowaniem nowoczesnych rozwiązań. - Zabiegi takie jak kriolipoliza czy lipoliza ultradźwiękowa są najlepszą alternatywą dla chirurgii plastycznej. Pozwalają osiągnąć zadowalające efekty niemal bezboleśnie i bardzo szybko. Profesjonalnie przeprowadzona sesja zabiegowa zapewnia komfort i poczucie pewności siebie na długie lata - podkreśla dr Łukasik-Fąferko.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Medycyna estetyczna Medycyna estetyczna Shutterstock.com

Zamrażanie tłuszczu

Zabiegi wykorzystujące różne temperatury do poprawienia kondycji pośladków, polecane są osobom, które chcą połączyć modelowanie z odsysaniem tłuszczu. Pozwala na to, m.in. kriolipoliza polegająca na miejscowej aplikacji intensywnego zimna o temperaturze dochodzącej do -7 st. C. Podskórne komórki tłuszczowe są mniej odporne na niskie temperatury niż otaczające je tkanki, czasem do rozpadu wystarcza osiągnięcie 0 st. C. Zawartość komórek tłuszczowych ulega zamrożeniu, ich objętość rośnie, aż wreszcie samoistnie się rozpadają.

Tłuszcz, który przedostaje się w ten sposób do organizmu wydalany jest z pomocą wątroby i nerek. W ten sposób inne tkanki, naskórek, mięśnie i nerwy pozostają nietknięte. W związku z tym, że zabieg wymusza na wątrobie intensywniejszą pracę, osoby mające kłopoty zdrowotne w tym zakresie, powinny skonsultować się przed kriolipolizą z lekarzem.

Proces usuwania uszkodzonych komórek jest czasochłonny, dlatego pełne efekty widoczne są dopiero po kilku miesiącach, a rezultatem będziemy się cieszyć przez ok. pół roku. Lekarze medycyny estetycznej szacują, że metoda pozwala na pozbycie się od 25 do 40 proc. tkanki tłuszczowej. Zabieg jest bezbolesny, choć zimna głowica może powodować uczucie dyskomfortu. Kilka dni po kriolipolizie na skórze mogą też być widoczne siniaki.

Cena: 600 zł

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Medycyna estetyczna Medycyna estetyczna Shutterstock.com

Pośladki jak spod igły

Intralipoterapia uznawana jest za najbezpieczniejszą w zakresie iniekcyjnych technik redukcji tkanki tłuszczowej. Za pomocą specjalnie opracowanych igieł wprowadza się pod skórę chemiczny roztwór Aqualyx. Powoduje on liolizę, czyli rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg nie może zastąpić regularnych ćwiczeń, ani odpowiedniej diety, ale to dobra alternatywa dla osób, które zastanawiały się nad chirurgiczną liposukcją. Intralipoterapia jest nieinwazyjna i bezbolesna, a jednocześnie pozwala na skuteczne modelowanie kształtu pośladków.

Aqualyx wprowadzany jest przez lekarza na różne poziomy skóry. Przed zabiegiem często zaleca się wykonanie USG i ustalenie dokładnej grubości tkanki tłuszczowej. Indywidualnie dostosowana dawka wnika w strukturę komórek tłuszczowych i doprowadza do ich pęknięcia, czyli rozpadu zawartych w niej trójglicerydów. Podobnie jak w przypadku kriolipolizy, uszkodzone tkanki przenoszone są do wątroby i tam rozkładane, a następnie wydalane.

Nakłucia w obrębie tkanki tłuszczowej nie powinny przysparzać zbyt wiele bólu, ale w razie potrzeby możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia. Konieczne jest wykonanie serii zabiegów, z których każdy trwa 30 minut. Poleca się odbycie ok. 5 spotkań, w odstępach 3-4 tygodni. Ma to związek z ograniczeniami dotyczącymi ilości preparatu, którą można jednorazowo wprowadzić do organizmu. Efekty widoczne są kilka tygodni po zabiegu.

Cena: 800 zł

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Medycyna estetyczna Medycyna estetyczna Shutterstock.com

Podgrzewamy atmosferę

Jeśli twoje pośladki mają odpowiednią wielkość, ale zależy ci na podniesieniu ich, z pewnością zainteresuje cię zabieg RF. Polega on na podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych, dzięki czemu w organizmie dochodzi do regeneracji kolagenu. Skóra odzyskuje właściwą gęstość, elastyczność i jędrność.

Metoda jest bezpieczna i bezbolesna, ponieważ w głowicach urządzenia zastosowano system chłodzenia, który pozwala na używanie wysokich temperatur bez powodowania oparzeń. Fala radiowa inicjuje w skórze proces wytwarzania energii, a włókna kolagenowe kurczą się. Efekty są widoczne natychmiast.

RF pozwala także na pozbycie się części tkanki tłuszczowej z obszaru poddawanego zabiegowi. Podgrzane komórki, podobnie jak te potraktowane niską temperaturą, rozpadają się, a organizm wydala je w procesie metabolicznym. Skóra jest wyraźnie wygładzona, dlatego RF stosuje się także jako metodę walki z cellulitem.

Cena: 400 zł

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: