Biały uśmiech - jakie sposoby miały na niego nasze babcie?

Kwasek cytrynowy, soda oczyszczona, skórka od banana, spalone pieczywo, truskawki, czy może węgiel? Dawniej nie było specjalnych past, żeli i pasków do wybielania zębów. A jednak nasze babcie wiedziały jak zadbać o śnieżnobiały uśmiech, który poprawia wygląd. Przedstawiamy dawne sposoby na piękną biel zębów.

Kwasek cytrynowy z sodą oczyszczoną

Kwas zawarty w cytrynie znany jest z właściwości wybielających. Stąd też efekt bielszych zębów można uzyskać nawet  w przeciągu kilku dni. Wystarczy, że zrobisz z sody i kwasku papkę i taką mieszanką umyjesz zęby raz dziennie. Nie powinnaś robić tego częściej, by nie uszkodzić szkliwa oraz nie nabawić się nadwrażliwości na zbyt zimne lub gorące napoje. Mniej więcej po tygodniu będziesz miała jaśniejszy uśmiech.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Spalone pieczywo

Pokrusz grzanki na drobny proszek i zmieszaj z odrobiną proszku do pieczenia i oleju. Mieszanki używamy jako pasty do zębów. Ta nieco dziwna metoda przynosi spektakularne efekty!

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Truskawki

To bardzo smaczny sposób na bielsze zęby ale niestety sezonowy, a więc metodę możemy stosować przez krótki okres czasu. Należy rozgnieść owoce i pocierać nimi zęby. Oprócz właściwości wybielających, truskawki czyszczą je i zapobiegają osadzaniu się na nich kamienia. Dodatkowo zawarty w nich wapń i fosfor wzmacniają  nasze zęby.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Banan

Bardzo słodka metoda. Należy pocierać zęby wewnętrzną skórką obranego owoca przez mniej więcej dwie minuty. Najlepsze są bardzo dojrzałe banany ponieważ zawierają dużą ilość potasu, wapnia i witaminy D. Te składniki mają właściwości wybielające. Tę czynność powinnaś wykonywać minimum dwa razy dziennie.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Sól jodowana z sodą oczyszczoną

Dodaj kilka kropel wody żeby powstała konsystencja papki. Mieszankę rozprowadzaj szczoteczką do zębów. Musisz wiedzieć, że sól ma właściwości ścierające. Należy jednak uważać, by zbyt mocno nie pocierać zębów, żeby nie osłabić szkliwa.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: