10 przykazań: Akcesoria do włosów

W tym sezonie opaski, spinki i ozdobne grzebyczki są modne u kobiet w każdym wieku - z naszą ściągą, będziesz wiedziała jak je nosić.
Jesteś dorosła Jesteś dorosła kolaż kobieta.gazeta.pl

Jesteś dorosła...

Jesteś dorosła, dlatego opaskę też musisz nosić jak kobieta, a nie dziewczynka. Zawsze łącz ją z koczkiem w nieładzie, miękkimi falami albo innym, nie do końca porządnym uczesaniem. Ma być elegancko, ale i na luzie.

... ale bywasz księżniczką ... ale bywasz księżniczką kolaż kobieta.gazeta.pl

... ale bywasz księżniczką

I masz do tego pełne prawo! Korony, perły i złote wzory pasują w tym sezonie nawet do codziennych stylizacji, ale pod warunkiem, że wiesz jak je nosić. Najlepiej wyeksponuj dodatek na gładko uczesanych włosach, dobierz do niego minimalistyczny makijaż i nie szalej z ubraniem - ono powinno pozostać tłem, bo opaska to tylko wariacja na temat księżniczki, a nie wariatka za nią przebrana.

Zapomnij o gumkach Zapomnij o gumkach kolaż kobieta.gazeta.pl

Zapomnij o gumkach

Gumka do włosów nadaje się wyłącznie na siłownię. W pozostałych sytuacjach ukrywaj ją z pasmem włosów albo ozdobą. Na przykład płaską spinką, którą umieszcza się nad karkiem. Wygląda bardziej elegancko i tworzy dopracowaną, choć banalną w wykonaniu fryzurę.

Detal Detal kolaż kobieta.gazeta.pl

Detal

Broszka albo ozdobna spinka może nawet zastąpić kolczyki. Jeśli masz dłuższe włosy, zepnij je w kok i umieść ozdobę blisko upięcia. W przypadku krótszych lub po prostu rozpuszczonych włosów, spinka będzie też dobrze wyglądać za uchem.

Kucyk nie tylko na sportowo Kucyk nie tylko na sportowo kolaż kobieta.gazeta.pl

Kucyk nie tylko na sportowo

Wiązane wysoko na czubku głowy kucyki to hit tego sezonu. Poza wygładzającym serum i podcięciem końcówek pamiętaj, by w efektowny sposób podkreślić miejsce zebrania włosów. Może to być oplecenie gumki cienkim warkoczem, grubszy kawałek czarnej taśmy, wstążka albo metalowa obrączka - wykaż się pomysłowością i noś kucyk na co dzień.

Suchy szampon dla utrwalenia Suchy szampon dla utrwalenia kolaż kobieta.gazeta.pl

Suchy szampon dla utrwalenia

Wszelkie upięcia lepiej trzymają się na włosach umytych dzień wcześniej. Jeśli twoje kosmyki szybko się przetłuszczają, albo po prostu lubisz myć je codziennie, przed modelowaniem wetrzyj w nie suchy szampon. Spinki i ozdoby będą się na nich lepiej trzymać.

Alterna Bamboo Beach Mango Coconut Refreshing, cena: 111 zł

Klorane, Szampon suchy na bazie wyciągu z pokrzywy, cena: 35 zł

Nie musi być praktycznie Nie musi być praktycznie kolaż kobieta.gazeta.pl

Nie musi być praktycznie

Opaska nie jest już dodatkiem, który ma za zadanie podtrzymywać nasze włosy. Dobrze wygląda także na krótkich fryzurach, takich jak w filmie "The Great Gatsby". Inspiracje latami 20. są zresztą bardzo na topie.

Idź na ilość Idź na ilość kolaż kobieta.gazeta.pl

Idź na ilość

Przynajmniej w przypadku wsuwek. Jeśli już ich używasz to mają być widoczne - możesz wpiąć ich nawet kilka w jednym miejscu. Dobrze wyglądają zarówno kontrastowe kolory, jak i klasyczne srebrne, czy czarne. Bierz przykład z czerwonego dywanu i eksperymentuj.

Noś wstążki Noś wstążki kolaż kobieta.gazeta.pl

Noś wstążki

Wstążki wyglądają dziewczęco, nawiązują do estetyki lat 60. i dodają szyku. Zadbaj jednak o to, by ich końce nie były postrzępione, a sam materiał miał jak najlepszą jakość. W innym wypadku, zamiast elegancko, będą wyglądać tandetnie.

Zakazana strefa Zakazana strefa kolaż kobieta.gazeta.pl

Zakazana strefa

Diademy, tiary i tym podobne akcesoria nie wyglądają dobrze i po prostu należy się ich wystrzegać. Koniec, kropka.

Więcej o: