Co najchętniej sobie poprawiamy i ile to kosztuje? Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej w Polsce

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wciąż uchodzą za fanaberię dla najbogatszych. W rzeczywistości, coraz więcej Polek korzysta z tego typu metod. Ile jesteśmy w stanie wydać, by pozbyć się kompleksów i co najczęściej przeszkadza nam w naszym wyglądzie?
Modelowanie podbródka Modelowanie podbródka Shutterstock

Miejsce 10: Modelowanie podbródka

Podbródek - niby nie zwracamy na niego na co dzień uwagi, ale to właśnie on może zadecydować o kształcie, proporcjach i ogólnym wyrazie twarzy. Co jeśli skóra na nim zaczyna obwisać? - Drugi podbródek postarza i dodaje kilogramów, a na domiar złego ten problem dotyka nie tylko osób z nadwagą, borykają się z nim także osoby szczupłe - mówi dr Agnieszka Blizanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Jako rozwiązanie tego problemu proponuje liolizę iniekcyjną. To zabieg polegający na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu na bazie soi, który rozbija tłuszcz w komórkach. Po dwóch, trzech zabiegach wykonanych w odstępie miesiąca, efekt będzie trwały.

Cena: 300 - 450 zł

Lifting Lifting shutterstock

Miejsce 9: Lifting bez skalpela

Lifting jest zabiegiem, który rozważa większość kobiet, które zaobserwowały u siebie wiotczenie skóry. Oczywiście, zwykle to tylko rozważania hipotetyczne - zabieg jest kosztowny, bolesny, a rekonwalescencja długotrwała. To wystarczające argumenty, by pogodzić się ze zmarszczkami.

Teraz pojawia się jednak alternatywa dla inwazyjnej operacji - zabieg z użyciem nici liftingujących. - Obecnie bez skalpela możemy poprawić owal twarzy za pomocą nici hialuronowych oraz polimlekowych. W pierwszym przypadku kwas hialuronowy wprowadza się w skórę w sposób liniowy, tak jak robi się to w przypadku nici chirurgicznych, które napinają i podciągają skórę. Nici polimlekowe wprowadza się pod skórę za pomocą cienkich dwukierunkowych igieł. Kotwiczą się one za pomocą małych stożków, a skóra zostaje mechanicznie podniesiona. Wokół nici dochodzi do intensywnej produkcji kolagenu, a organizm odbudowuje utracony wektor - tłumaczy ekspertka.

Cena: hialuronowe od 1500 zł do 3000 zł, nici polimlekowe od 5000 zł

Walka z przebarwieniami Walka z przebarwieniami Shutterstock

Miejsce 8: Walka z przebarwieniami

Po ciąży, opalaniu, zażywaniu niektórych leków na naszych twarzach mogą pojawić się przebarwienia. Powodów powstawania zmian może być więcej - czasem to pamiątka po młodzieńczym trądziku, efekt problemów z gospodarką hormonalną, czy chorób tarczycy lub wątroby. Po zdiagnozowaniu źródła problemu, warto rozpocząć walkę o gładką, jednolitą cerę. Jeśli stosowanie ogólnodostępnych kremów nie pomaga, czas na bardziej radykalny krok. Jednym z popularnych i sprawdzonych zabiegów jest Cosmelan. W pierwszym etapie na przebarwienia nakładana jest maska w gabinecie dermatologicznym, a w drugim terapia kontynuowana jest w domu, z użyciem specjalistycznych preparatów.

Cena: (pełnej terapii) Cosmelanem, ok. 1600 zł

Likwidacja rumienia Likwidacja rumienia shutterstock

Miejsce 7: Likwidacja rumienia

Wiecznie różowe policzki są najczęściej zmorą osób o jasnej cerze. Jeśli problem zostanie zdiagnozowany przez dermatologa jako rumień, pamiętaj, że możesz z nim skutecznie walczyć. Nawet więcej - powinnaś się z nim rozprawić jak najszybciej. - Rumień nasila się z wiekiem, a także może zamienić się w groźny trądzik różowaty ? przestrzega dr Bliżanowska. W jaki sposób można pozbyć się niechcianych "pajączków"? - Najczęściej wykonujemy zamykanie naczynek za pomocą platformy Palomar lub lasera KTP. Zabieg trwa od kliku do kilkunastu minut, a efekty widoczne są średnio po 7-14 dniach - tłumaczy specjalistka.

Cena: 600-1000 zł

Usta jak marzenie Usta jak marzenie Shutterstock

Miejsce 6: Usta jak marzenie

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych zabiegów, który jednocześnie cieszy się nienajlepszą sławą. Boimy się, że usta po zabiegu będą wyglądać na nadmuchane i nienaturalne. Jeśli jednak wybierzemy sprawdzony, pewny gabinet, nie ma mowy o "kaczym dziobie". Wypełnianie warg, na przykład za pomocą kwasu hialuronowego może być sposobem na pozbycie się zmarszczek palacza, poprawę kształtu ust i nadanie im młodszego wyglądu. Więcej na temat zabiegu TUTAJ.

Cena: ok 1200 zł

 Lifting w porze lunchu Lifting w porze lunchu shutterstock

Miejsce 5: Lifting w porze lunchu

Tak, tak - zabiegi lunchowe, czyli pozwalające na błyskawiczną, niemal bezbolesną i niewymagającą rekonwalescencji poprawę wyglądu skóry, zyskują popularność także w Polsce. Dobrym wyjściem jest w takiej sytuacji lifting termiczny. Promieniowanie podczerwone podgrzewa głębokie warstwy skóry, przez co obkurczają się włókna kolagenowe, a skóra staje się napięta i bardziej elastyczna. - Co więcej, pobudzone fibroblasty przez następne 3-6 miesięcy nadal produkują nowe włókna kolagenowe. Skóra napina się więc dalej, uwydatniając naturalny profil naszej twarzy i wyraźnie nas odmładzając - dodaje dr Bliżanowska.

Cena: 790 zł (twarz)

Botoks na zmarszczki Botoks na zmarszczki shutterstock

Miejsce 4: Botoks na zmarszczki

Nieważne jak wiele celebrytek narzeka na "zamrożoną" twarz po zastosowaniu botoksu, zabieg wciąż znajduje się w czołówce najpopularniejszych metod odmładzania. - Botoks stosowany jest w medycynie ponad 20 lat. I to także w neurologii i okulistyce. Jest preparatem sprawdzonym i bezpiecznym - zapewnia dr Bliżanowska. Jeśli stosuje go doświadczony lekarz, nie należy się obawiać przerysowanego efektu.

Dzięki botoksowi zmarszczki są zniwelowane, bo wybrane mięśnie twarzy są rozluźniane. To najprostszy sposób na zaradzenie kurzym łapkom, poprzecznym zmarszczkom na czole, czy lwiej zmarszczce (pomiędzy brwiami). Dr Bliżanowska zaleca jednak ostrożność przy stosowaniu botoksu - należy po niego sięgać tylko, gdy mamy zbyt wyrazistą mimikę lub konkretne defekty urody, np. opadające kąciki ust, haczykowaty nos.

Cena: od 200 zł do 900 zł

Mezoterapia Mezoterapia Mezoterapia

Miejsce 3: Mezoterapia - głębokie odżywianie skóry

Codzienne stosowanie kremu powinno być nawykiem każdej kobiety. Najlepiej jednak, gdy uzupełnieniem takiej pielęgnacji są też intensywniej działające, profesjonalne zabiegi. - Kremy działają, ale głównie na naskórek, ponieważ tylko niektóre ich cząstki aktywne wnikają głębiej - tłumaczy dr Bliżanowska. Jeśli chcemy dokonać prawdziwej zmiany, warto zdecydować się na Mezoterapia. Za pomocą wielu drobnych iniekcji wprowadza się składniki aktywne specjalnie dobrane do indywidualnych potrzeb skóry. Po takim zabiegu cera jest głęboko odżywiona, bardziej elastyczna, nabiera blasku, a zmarszczki są płytsze.

Cena: (w zależności od użytego koktajlu czy preparatu) od 400 do 800 zł

Ujędrnianie Ujędrnianie Shutterstock

Miejsce 2: Ujędrnianie przez nakłuwanie

Terapie autoregeneracyjne - brzmi strasznie i skomplikowanie, ale za tą nazwą kryje się gama niezbyt bolesnych, a bardzo skutecznych zabiegów, zdobywających coraz większą popularność. Pozwalają one na wygładzenie zmarszczek, zniwelowanie rozstępów, redukcję blizn, czy terapię łysienia. Wszystko za sprawą serii zastrzyków. - Nakłuwanie skóry, czyli powodowanie mikrourazów, sprawia, że komórki odpowiedzialne za namnażanie kolagenu zaczynają pracować intensywniej, aby odbudować niewielkie uszkodzenia. W ten sposób powstaje nowa tkanka, pozbawiona niedoskonałości  - tłumaczy dr Bliżanowska. Metoda, ilość powtórzeń i dobór narzędzi ustalane są z każdym pacjentem indywidualnie, w zależności od celu, który ma zostać osiągnięty.

Cena: Dermapen 690 zł (twarz), Laser frakcyjny 2000 cała twarz, likwidacja blizn od 200 zł do 1300 zł

Młodość to objętość Młodość to objętość Młodość to objętość

Miejsce 1: Młodość to objętość

Zmarszczki to tylko jeden z problemów, z którymi zmagamy się, gdy skóra zaczyna się starzeć. Do najbardziej dotkliwych kobiety nie zaliczają jednak bruzd i linii, ale ogólną wiotkość skóry i zmianę rysów. Z wiekiem kąciki ust opadając, tworząc wrażenie smutnej miny; policzki stają się obwisłe, deformując owal twarzy, a w gorszym wypadku tworzą się z nich wałeczki, tzw. chomiki. - Te problemy to m.in. efekt grawitacji, ale także zanikania tkanek podskórnych, w tym podściółki tłuszczowej, która w przypadku młodej twarzy wypełnia jej kontur - tłumaczy ekspertka. Przywrócenie właściwych proporcji jest jednak możliwe dzięki wolumetrii. To zabieg z użyciem preparatów dodających miejscowo objętości, ale bez nienaturalnego, napompowanego efektu. - Modelujemy m.in. linię żuchwy i kości policzkowe oraz likwidujemy obwiśnięcia. Co ważne, zwiększamy objętość tylko tych miejsc, gdzie na skutek procesu starzenia doszło do zaniku tkanki podskórnej - mówi dr Agnieszka Bliżanowska.

Cena: kwas hialuronowy ok. 2400 zł, Sculptra 1600-2800 zł, Radiesse 1500-2500 zł

Więcej o: