Chcesz wyglądać młodziej? Nie popełniaj tych błędów!

Kremy, zabiegi medycyny estetycznej, masaże - wszystko to przyczynia się do młodszego wyglądu naszej skóry. Okazuje się jednak, że możemy zrujnować ich efekty, popełniając drobne, ale mające swoje konsekwencje, błędy.
Robienie min Robienie min Shutterstock

Robienie min

Przesadna ekspresja - ciągłe mrużenie oczu, unoszenie brwi albo robienie "dzióbka", może poskutkować powstaniem trudnych do usunięcia zmarszczek. Oczywiście, na przykład zmarszczki powstające od śmiechu mogą być atutem. Gorzej jest jednak, gdy na twarzy pojawią się tak zwane zmarszczki palacza, powstające nie tylko od papierosów, ale też notorycznego ściągania ust. Staraj się więc kontrolować swoją mimikę, noś okulary przeciwsłoneczne, by zapobiegać przesadnemu mrużeniu oczu, a podczas codziennego nakładania kremu, stosuj prosty masaż twarzy. Zacznij od głaskania całej twarzy, szyi i dekoltu, a później najwięcej uwagi poświęć miejscom, w których najczęściej pojawiają się zmarszczki. Masuj czoło, okolice nosa i ust, a także delikatnie pocieraj skronie.

Częste peelingi Częste peelingi Shutterstock

Częste peelingi

Regularne złuszczanie skóry jest konieczne dla zachowania gładkiej, miękkiej cery. Wspomaga szybszą regenerację naskórka i pomaga pozbyć się martwych tkanek. Jeśli jednak stosujesz peelingi częściej niż dwa razy w tygodniu, narażasz skórę na zbyt duże uszkodzenia. Nie ma ona czasu na regenerację, dlatego uszkadzane są jej kolejne warstwy. Może to powodować nadwrażliwość, pieczenie, zaczerwienienia i powstawanie wyprysków - wszystko spowodowane zbyt szybką utratą wody ze skóry, przez naruszenie jej warstwy ochronnej.

Jedzenie późnym wieczorem może powodować bezsenność. Jedzenie późnym wieczorem może powodować bezsenność. Fot. Shutterstock

Spanie na brzuchu

Spanie na brzuchu lub na boku nie powoduje uciskania narządów wewnętrznych, tak jak głosi popularny mit. Warto jednak polubić spanie na plecach, bo przyciskanie przez całą noc twarzy do poduszki niesie inne zagrożenie - większe ryzyko powstania zmarszczek. Twoja twarz będzie wyglądać rano na bardziej wypoczętą jeśli w ciągu nocy skóra będzie mogła odpocząć. Wieczorem nałóż na nią serum i krem, rozważ także zmianę pościeli. Satynowe lub miękkie, bawełniane poszewki są delikatniejsze i nie będą tworzyć zagnieceń na twarzy.

Zapominanie o szyi i dekolcie Zapominanie o szyi i dekolcie Shutterstock

Zapominanie o szyi i dekolcie

Jeśli nakładanie kremu na dzień i na noc weszło ci już w nawyk, upewnij się, że nie zapominasz o jeszcze jednym ważnym elemencie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Mowa o rozprowadzaniu kosmetyku także na szyi i dekolcie, które powleczone są równie cienką i wrażliwą skórą, która szybko się starzeje. Tym bardziej, że często eksponujemy ją na działanie promieni słonecznych, zapominając o kremach przeciwsłonecznych w tej okolicy!

Opalanie Opalanie shutterstock

Opalanie

Latem łatwo przekonać samą siebie, że odrobina złotawej opalenizny nam nie zaszkodzi. "Zapominanie" o kremie z filtrem, zamienianie go na podkład o ochronnych właściwościach, czy po prostu świadome opalanie, to niestety najprostsza droga do zmarszczek. Pamiętaj, to, że twoja twarz robi się od razu brązowa, a nie czerwona, nie oznacza, że skóra lepiej reaguje na słońce! Promienie także na nią wpływają destrukcyjnie, a efekty takich zachowań zobaczysz za kilka lat. Przebarwienia mogą natomiast pojawić się jeszcze szybciej. Jeśli naprawdę marzy ci się ciemniejsza skóra latem, skorzystaj z bezpiecznych i wygodnych samoopalaczy do twarzy, a na co dzień stosuj regularnie krem z wysokim filtrem.

Więcej o: