Kolor oczu a makijaż - jakie cienie wybrać, by pasowały do twojej urody?

Zastanawiasz się jaki kolor cieni wybrać do swoich oczu? Podpowiadamy!
Niebieskie oczy Niebieskie oczy East News

Niebieskie oczy

Niebieskie oczy łączą się zazwyczaj z chłodnym typem urody. Bez wahania możesz więc łączyć je z cieniem w kolorze szaro-brązowym, wyblakłym beżem, czy czystą szarością. Jeśli pragniesz rozświetlenia, albo chcesz dodać odrobinę pigmentu w wewnętrzny kącik oka, zamiast złota wybierz srebro. Równie dobrze sprawdzi się bardziej neutralny, perłowy kolor. Ciekawy efekt daje zastosowanie w makijażu wieczorowym koloru granatowego. Wydobędzie on głębię z błękitnej tęczówki i nada spojrzeniu intrygującego wyrazu.

Wszystko co robisz powinno skupiać się na wydobyciu naturalnego koloru, a nie stłumieniu go zbyt wyrazistymi, kontrastowymi kolorami. Jeśli jednak koniecznie chcesz podkreślić różnicę, wybierz pomarańcz lub róż. Wystarczy tylko akcent w tym odcieniu, by makijaż był naprawdę wyrazisty.

Niebieskie oczy kolaż kobieta.gazeta.pl


Zobacz naszą propozycję makijażu dla niebieskich oczu w różach i fioletach

Zielone oczy Zielone oczy East News

Zielone oczy

Należę do osób, które zazdroszczą zielonookim i wydaje mi się, że gdybym została obdarzona takim kolorem, to żaden makijaż nie byłby mi już potrzebny. To jednak nie do końca prawda. Ten wyjątkowy odcień można bowiem podkreślić i dodatkowo wydobyć właściwymi cieniami. Na początek wypróbuj najbezpieczniejszą wersję, czyli kolory ziemi. Brązy zmieszane z szarościami i odrobiną złota powinny zagrać z tymi samymi odcieniami w tęczówce.

Chcesz bardziej spektakularnego efektu? Na środku powieki, na wysokości źrenicy, dodaj kolorowy akcent. Szczególnie polecamy wszelkie fiolety i modną w tym sezonie oberżynę. Na wieczór dobrze sprawdzi się natomiast wariacja na temat smoky eyes z mieszanki brązu i śliwki.

Zielone oczykolaż kobieta.gazeta.pl

Brązowe oczy Brązowe oczy East News

Brązowe oczy

Brązowe oczy dają najszerszy wachlarz możliwości w kwestii cieni. Pasują do nich zarówno kolory ziemi, jak i bardziej żywe, nawet neonowe barwy (choć z tymi zawsze należy postępować ostrożnie). Na dzień najlepiej sprawdzą się jak zwykle neutralne kolory dopasowane nie tyle do tęczówki, co do odcienia cery. Brzoskwinia, oliwkowy brąz, miedź, czy stare złoto - wybieraj wśród tych kolorów swoją bazę. Nie zapominaj o dodaniu odrobiny złotawego pigmentu w kąciku oka, by rozjaśnić spojrzenie i dodać charakteru całemu makijażowi. Bez tego może wyglądać nudno.

Kobiety o brązowych oczach mają też szczęście - są jednymi z niewielu, które świetnie wyglądają w kolorach morza. Zieleń, błękit, kobalt, te odcienie dobrze wyglądają w makijażu przy tym typie urody. Nie musisz od razu decydować się na pokrycie tym pigmentem całej powieki. Często wystarczy tylko kreska na linii rzęs, kobaltowa maskara, albo inspiracja prosto z wybiegu Stelli McCartney - szampański cień na powiece i lazurowy eyeliner na wodnej linii oka, czyli nad dolną linią rzęs.

Brązowe oczykolaż kobieta.gazeta.pl

Szare oczy Szare oczy East News

Szare oczy

Kiedy nie wiemy jak nazwać nasz kolor oczu, mówimy, że są one szare. W rzeczywistości można dopatrzyć się w nich jednak przewagi jednego z trzech podstawowych odcieni - brązu, niebieskiego lub zieleni. W zależności od zastosowanych cieni, możemy jeden z tych kolorów uwydatnić. Najlepiej posłużą ku temu fiolet (gdy oczom bliżej do zieleni), granat (przy bardziej niebieskich) oraz butelkowa zieleń (przy brązowej domieszce). Każdy z tych kolorów świetnie sprawdzi się jako akcent na środku powieki przy klasycznym makijażu smoky eye.

Nie popełnisz też błędu wybierając kolory ziemi, szampana lub złota - te odcienie pasują do wszystkich kolorów oczu, a więc także do szarych. Jedynym kolorem, którego powinnaś unikać jest... szarość. Makijaż w tym samym kolorze co tęczówka może wyglądać nudno i smutno. Jeśli już chcesz użyć tego koloru, połącz go z czernią lub bardziej zdecydowanym, kolorowym pigmentem.

Szare oczykolaż kobieta.gazeta.pl