TAK i NIE dla czerwonej pomadki - kiedy jest niezbędna, a kiedy lepiej dać sobie z nią spokój

Każda kobieta potrzebuje czerwonej pomadki i każda może w niej dobrze wyglądać. Wszystko jest oczywiście kwestią doboru właściwego odcienia i intensywności, ale także okazji, na którą ją wybieramy. Czerwień zdecydowanie nie jest uniwersalna.
prostokątne okulary prostokątne okulary Fot. Shutterstock

TAK: Gdy zakładasz okulary

Wykonanie makijażu oczu, gdy zakładamy okulary, nie jest proste. Szkła mogą zacierać efekt, albo wręcz przeciwnie - uwypuklać to, czego akurat nie zamierzałyśmy pokazywać. Jeśli nie chcesz podejmować tego ryzyka, twoją najlepszą przyjaciółką stanie się szminka w intensywnym odcieniu. Polecamy oczywiście kobiecą, seksowną i zarazem elegancką czerwień. Przywróci twarzy proporcje i sprawi, że cała uwaga nie będzie się koncentrować na dodatku, jakim są okulary, tylko na twojej urodzie.

NIE: Gdy robisz smoky eye NIE: Gdy robisz smoky eye AP

NIE: Gdy robisz smoky eye

Jeśli uwaga skoncentrowana jest na twoich oczach nie przez okulary, ale przez mocny makijaż - odpuść. Stara zasada mówi, że nie łączymy smoky eye z czerwoną pomadką (ani żadnym innym intensywnym kolorem) i należy pozostać jej wierną. Oczywiście na czerwonym dywanie pojawiają się często gwiazdy w mocnym makijażu oczu i wyrazistych ustach, wyglądając świetnie. To dlatego, że cała ich stylizacja jest spójna - makijaż, fryzura, wieczorowa suknia, okazja i oprawa, a najczęściej także konwencja, np. stylizacja punk, jak w przypadku tegorocznej gali MET. W innych wypadkach, takie połączenie wyrwane z kontekstu wygląda komicznie.

TAK: Kolacja / Impreza ze znajomymi TAK: Kolacja / Impreza ze znajomymi East News

TAK: Kolacja / Impreza ze znajomymi

Wyjście ze znajomymi to najlepsza okazja do przetestowania nowego pomysłu na makijaż. Oczywiście, na początku usłyszysz pewnie kilka uwag, że dziwnie wyglądasz, ale nie przejmuj się - przywykną. Zapytaj jednak kilku naprawdę zaufanych osób o to, co sądzą o nowym looku. Jeśli będą szczerzy i uznasz, że kolor do ciebie nie pasuje, po prostu go zmyjesz - bez wpadki.

NIE: Gdy odwiedzasz rodziców w domu NIE: Gdy odwiedzasz rodziców w domu Shutterstock

NIE: Gdy odwiedzasz rodziców w domu

Mniej udanym pomysłem jest debiut w takim makijażu przed rodzicami. Szczególnie kiedy rzadko ich odwiedzasz. Mogą uznać, że wyglądasz nienaturalnie i... źle. Tym bardziej, jeśli są to rodzice twojego chłopaka, którego pierwszy raz odwiedzasz w domu! Mama i tata bardziej docenią naturalność i wypoczęty wygląd. Najnowsze trendy i ekstrawaganckie makijaże pozostaw na inne okazje.

TAK: Prezentacja w pracy TAK: Prezentacja w pracy Shutterstock

TAK: Prezentacja w pracy

Prezentacja w pracy, rozmowa kwalifikacyjna, przemówienia - wszystkie sytuacje, w których zależy ci, by ludzie słuchali tego co do nich mówisz, są doskonałe na czerwoną pomadkę. Intensywny kolor sprawia, że koncentrujemy na nim uwagę - jeśli znajduje się na wargach, to automatycznie przyciąga wzrok i uważniej wychwytujemy wypowiadane przez nie słowa.

NIE: Gdy jesteś na zakupach NIE: Gdy jesteś na zakupach Shutterstock

NIE: Gdy jesteś na zakupach

Są także sytuacje, w których nie musisz być słuchana, ani nawet szczególnie zauważana - chodzi w nich tylko o twój komfort. Taką okazją są zakupy. Czerwona szminka może w nich tylko przeszkadzać. Odbija się na ubraniach, które przymierzasz (ile razy ganiłaś w myślach kobiety, które zostawiają na białych bluzkach pomarańczową smugę od podkładu?) i sprawia, że nie możesz dobrze ocenić jak w czymś wyglądasz. W tym wypadku lepiej pójść do sklepu saute, by przekonać się jak kolory ubrań komponują się z twoją urodą.

TAK: Randka ze swoim facetem TAK: Randka ze swoim facetem Shutterstock

TAK: Randka ze swoim facetem

Twój mężczyzna będzie mile zaskoczony taką przemianą na jeden wieczór i z pewnością doceni ten wysiłek. Ty natomiast będziesz się czuła seksownie jak nigdy dotąd! Oczywiście nie powinnaś przesadzać i pozostawić resztę makijażu neutralną, ale to już ocenisz samodzielnie, sprawdzając w jakim połączeniu czujesz się najlepiej. Nie polecamy też błyszczyka - sprawia, że usta wyglądają jak polakierowane, ale będzie cię wkurzał podczas jedzenia i całowania.

NIE: Pierwsza randka NIE: Pierwsza randka Shutterstock

NIE: Pierwsza randka

Nie każda randka rządzi się jednak takimi prawami. Daruj sobie czerwoną pomadkę, jeśli wybierasz się na pierwszą (ale także kilka kolejnych), by nie przestraszyć faceta stylem wampa. Kobieta z czerwonymi ustami może mu się kojarzyć z chłodną, nieprzystępną i przestylizowaną. Umówił się z tobą - naturalną i taką jaka jesteś na co dzień.

slub slub Fot. 123RF

TAK: Gdy bierzesz ślub

Czerwona pomadka raczej nie jest najpopularniejszym kosmetykiem w makijażu ślubnym, ale my radzimy wziąć ją pod uwagę. Z czerwonymi ustami do eleganckiej sukni będziesz wyglądać jak klasyczna piękność. Nikt też nie zarzuci ci, że makijaż jest nieadekwatny do okazji - w końcu tego dnia masz się czuć jak najprawdziwsza księżniczka. Plus: czerwień jest wieczna. Za dwadzieścia lat możesz żałować ciemnej konturówki, perłowego błyszczyka, czy neonowej fuksji w pomadce, ale do czerwonych ust zawsze wrócisz z nostalgią.

NIE: Gdy jesteś na pogrzebie NIE: Gdy jesteś na pogrzebie AP

NIE: Gdy jesteś na pogrzebie

Czerwona szminka do żałobnej czerni wygląda dobrze tylko na filmach. W rzeczywistości nikt nie oczekuje od ciebie modnej stylizacji i podkreślania swojej urody. Masz okazać szacunek dla zmarłego i skupić całą uwagę na rodzinie, a nie tym czy pomadka nie odbiła się na zębach.

Więcej o: