Rozwiewamy najczęstsze marzenia o nowej sylwetce - tych rzeczy nie zmienisz ćwiczeniami

Określając cele, jakie chcemy uzyskać dzięki ćwiczeniom, często stawiamy sobie zupełnie nierealne wymagania. Oto niektóre z nich.
Pink Pink AP

Mięśnie brzucha w kształcie V

Mięśnie brzucha w kształcie litery V, to coś o czym marzy każda dziewczyna, która widziała kiedykolwiek brzuch Pink. Piosenkarka ma idealnie wyrzeźbione partie brzucha, ale... niewielu osobom udaje się uzyskać taki efekt. Przede wszystkim, mięśni tego typu nie uda się zbudować dzięki zwykłym brzuszkom. Pink w młodości była gimnastyczką i dzięki temu jej ciało zyskało kształt, który zachowuje nawet gdy piosenkarka tyje (po ciąży, gdy zostało jej kilka zbędnych kilogramów, na brzuchu wciąż widoczne były skosy). Prawdopodobnie jest to po części zasługa dobrych genów - u osób o figurze jabłka takie mięśnie mogą po prostu nigdy nie powstać, bo tłuszcz odkłada się na brzuchu i przysłania ewentualną rzeźbę. Większe szanse mają dziewczyny o kształcie gruszki, u których tłuszczyk ulokował się na biodrach. Nietrudno jednak wyobrazić sobie, że i wtedy efekt nie będzie tak wyrazisty jak u Pink. Wygrywają tu więc kobiety o chłopięcej sylwetce, płaskim brzuchu i dużym zacięciu do męczących ćwiczeń skośnych mięśni brzucha.

Anja Rubik Anja Rubik AP

Wąskie biodra

Wąskie biodra, to trend wylansowany przez modelki - która z nas nie marzyła o tym, by choć przez chwilę wyglądać jak Anja Rubik i zmieścić się w dosłownie każdą sukienkę? Niestety, większości z nas bliżej raczej do Kim Kardashian, czy Christiny Hendricks z ich okazałymi pupami i szerokimi biodrami. Są oczywiście plusy takiej sylwetki, na przykład wąska talia, która po podkreśleniu biustu, wydaje się jeszcze mniejsza. I lepiej polubić atuty swojej figury, bo niełatwą ją zmienić. Nie ma możliwości zmniejszenia bioder za pomocą ćwiczeń - to kwestia tego jak ułożone są kości, a ich nie możemy przecież odchudzić. Jeśli chcemy poprawić wygląd tej okolicy, zadbajmy raczej o to, by pośladki były jędrne, a uda pozbawione cellulitu.

Madonna Madonna AP

Ręce a'la Schwarzenegger

To z pewnością nie jest marzenie większości kobiet. Zdarzają się jednak takie, które w walce z obwisłą skórą na ramionach, katują się ćwiczeniami wzmacniającymi te partie ciała. Mięśniami a'la Schwarzenegger może pochwalić się Madonna, trochę Michelle Obama, a wśród polskich gwiazd, na przykład Kinga Rusin. Spokojnie, na szczęście uzyskanie takiego efektu wcale nie jest proste. Wszystko zależy od twoich predyspozycji - jeśli nie masz ogólnie atletycznej sylwetki i nie koncentrujesz wszystkich treningów na ramionach, raczej nie dorobisz się bicepsów jak Madonna.

Miley Cyrus Miley Cyrus East News

Wklęsły brzuch

Płaski, a właświe aż wklęsły brzuch lansuje m.in. Miley Cyrus. Gwiazdka zapewnia, że nie ma problemu z anoreksją, ani innymi zaburzeniami odżywiania, a tymczasem młode dziewczyny chętnie wzorują się na jej coraz chudszej sylwetce. Nawet gdyby chciały, większości nie uda się jednak ćwiczeniami uzyskać takiego brzucha. Wymaga on po prostu predyspozycji genetycznych - dziewczyny, którym zdarzają się wzdęcia, czy okresowe przybieranie na wadze (np. przez zatrzymywanie wody przed miesiączką) stoją raczej na "straconej" pozycji.

Karolina Kurkova Karolina Kurkova JASON WEBBER / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Jason Webber / Splash News

Szparka pomiędzy udami

Szparka między udami, to już nie tylko domena anorektyczek. "Moda" dotarła także do zdrowych dziewczyn, które chciałyby zachować swoją właściwą wagę, ale jednocześnie uzyskać wcięcie pomiędzy udami. Niektóre korzystają nawet z zabiegu miejscowego odsysania tłuszczu, pozbywając się stąd części niechcianej tkanki. Niestety, specjaliści od fitnessu twierdzą, że nie każda z nas może osiągnąć taki wygląd. Wszystko jest kwestią naturalnej budowy ciała - żadna dieta ani rodzaj ćwiczeń tego nie zmienią. Taką szparkę mają najczęściej kobiety bardzo chude, ale z nieco szerszymi biodrami. Gdyby miały bardziej umięśnione uda, nogi z pewnością połączyłyby się ze sobą. Więcej o tym dziwnym trendzie TUTAJ.

Więcej o: