10 zabiegów, na które warto sobie pozwolić choć raz w życiu (mimo ich ceny!)

Medycyna estetyczna, gabinet dermatologa i zwykłe salony kosmetyczne oferują całą masę różnych zabiegów, które mają wygładzić i upiększyć naszą skórę. Niektóre to tylko fanaberia dla bogatych, ale na inne naprawdę warto sobie oszczędzić. Tym bardziej, że ceny wcale nie są aż tak astronomiczne.
Mikrodermabrazja Mikrodermabrazja Shutterstock

Mikrodermabrazja

Co to jest: Mikrodermabrazja to po prostu mechaniczny peeling - bardzo dokładnie i głęboko złuszcza warstwę naskórka. Polecana jest osobom mającym problemy z trądzikiem, zaskórnikami i przebarwieniami (na przykład po lecie, czy nastoletnich kłopotach z cerą), ale też płytkimi zmarszczkami. Tak naprawdę, nie trzeba mieć jednak specjalnych problemów, by skorzystać z tej metody. Każdy dostrzeże jej zalety, bo po prostu niebywale odświeża i regeneruje skórę. Cera jest gładka, oczyszczona i łatwiej przyjmuje składniki odżywcze z kolejnych kuracji, czy kosmetyków.

Czy jest przyjemne: Niezbyt. W związku z tym, że podczas zabiegu złuszczana jest dość gruba warstwa naskórka (w porównaniu do peelingów, które wykonujemy w domu), może to być niezbyt przyjemne, ale nie bolesne. Jeśli mamy skórę wrażliwą, warto zdecydować się na łagodniejszą mikrodermabrazję diamentową.

Cena: 100 - 250 zł

Zabieg keratynowy Zabieg keratynowy Shutterstock

Zabieg keratynowy

Co to jest: Zabieg keratynowy sprawia, że włosy są na stałe (!) idealnie proste i lśniące. "Na stałe" oznacza w tym wypadku maksymalmnie pół roku, ale to chyba i tak niezły wynik, jeśli miałybyśmy codziennie katować je prostownicą, prawda? Co więcej, nie szkodzi włosom - wręcz przeciwnie. Ich wyprostowanie, to tylko skutek uboczny. Cały zabieg ma bowiem na celu odżywienie i wygładzenie zniszczonych włosów. Wykorzystuje maleńkie cząsteczki keratyny, które otaczają włos i szczelnie zamykają go na całej długości. Polecamy szczególnie dziewczynom, które mają zniszczone i przesuszone włosy, np. po farbowaniu, trwałej ondulacji, czy po prostu niewłaściwej pielęgnacji.

Czy jest przyjemne: No pewnie! Sam zabieg jest bardzo przyjemny, a bezpośrednio po nim włosy wyglądają idealnie. Problem może pojawić się później (ale na krótko). Przez 72 godziny po zabiegu nie można myć, związywać, ani w żaden inny sposób dręczyć włosów - mają po prostu wchłaniać nałożoną keratynę. Trzeciego dnia mogą wyglądać na przetłuszczone, ale naprawdę warto to przeczekać i cieszyć się późniejszymi efektami.

Cena: włosy krótkie, ok. 400 zł; włosy długie, ok. 900 zł

Pedicure Pedicure Fot. Shutterstock

Pedicure

Co to jest: Niby każda z nas wie czym jest pedicure, ale nie wszystkie miałyśmy okazję przetestować go na własnej skórze (a raczej stopach). Warto jednak wybrać się do salonu kosmetycznego - są nawet miejsca specjalizujące się wyłącznie w pielęgnacji stóp, i pozwolić sobie na pełen relaks. W domu nie jesteśmy w stanie tak dokładnie złuszczyć niepotrzebnej skóry, pozbyć się odcisków, zgrubiałych miejsc, czy po prostu wygładzić dokładnie paznokci. Warto wykonać nie tylko latem.

Czy jest przyjemne: I to jak!

Cena: 40 - 100 zł

Laserowe usuwanie owłosienia Laserowe usuwanie owłosienia Shutterstock

Laserowe usuwanie owłosienia

Co to jest: Laserowa epilacja (cebulki usuwane są razem z włoskiem, a nie zostają w skórze jak przy depilacji) polega na wysłaniu do skóry wiązki lasera, który niszczy włos wraz z korzeniem. Energia ta pochłaniana jest przez barwnik włosa, melaninę i dlatego jest najbardziej skuteczna u osób, u których barwnika jest najwięcej. Polecamy go raczej brunetkom o jasnej skórze, niż blondynkom. Przed zabiegiem nie wolno się opalać, bo na skórze mogą pojawić się przebarwienia. Dlatego też jesień jest dobrym czasem na wykonanie pierwszego zabiegu - trzeba będzie go powtórzyć od 4 do 6 razy.

Czy jest przyjemne: To zależy od poddawanego zabiegowi obszaru. Epilacja nóg nie powinna być bolesna, natomiast podczas usuwania owłosienia z okolic bikini, czy pach, możemy odczuwać szczypanie lub pieczenie.

Cena: 150 - 700 za jeden zabieg, w zależności od okolicy poddawanej zabiegowi

Wybielanie zębów Wybielanie zębów Shutterstock

Wybielanie zębów

Co to jest: Laserowe wybielanie zębów polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, a następnie naświetlanie go specjalną lampą. Wcześniej zęby muszą być dokładnie oczyszczone w gabinecie (czasem np. samo piaskowanie pozwala na uzyskanie ładniejszego wyglądu zębów). Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, ale najlepszy rezultat widoczny jest po upływie doby. Przed zdecydowaniem się na tą metodę, warto skontaktować się ze stomatologiem - wybielania laserowego nie poleca się osobom mającym słabe szkliwo, nie może też być zbyt często powtarzany.

Czy jest przyjemne: Nie jest nieprzyjemne. Leżymy i czekamy aż lampa wystarczająco naświetli nasze zęby. Ewentualne nieprzyjemne doznania mogą pojawić się, gdy żel z zębów dotknie naszych dziąseł.

Cena: 600 - 1000 zł

Przedłużanie rzęs Przedłużanie rzęs Shutterstock

Przedłużanie rzęs

Co to jest: Przedłużanie rzęs metodą 1:1 polega na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy, jednego sztucznego włoska. Dostępne są rzęsy syntetyczne, z jedwabiem i z wyczesywanego futra norek. Efekt może być bardzo naturalny lub wręcz teatralny - w zależności od naszych oczekiwań i... umiejętności kosmetyczki. Warto upewnić się, że osoba, do której się wybieramy, jest doświadczona w tej dziedzinie. Zabieg wymaga od niej ogromnej precyzji i pewnej ręki.

Czy jest przyjemne: Tak. Zabieg może potrwać nawet 2 - 3 godziny, a my przez cały ten czas leżymy na wygodnym łóżku z zamkniętymi oczami. Można się zdrzemnąć. Moje doświadczenia z tego zabiegu TUTAJ.

Cena: 100 - 350 zł za pierwszy zabieg (później dopłacamy część tej sumy za uzupełnienie braków, mniej więcej co 2 miesiące)

Kąpiel błotna Kąpiel błotna Shutterstock

Kąpiel błotna

Co to jest: Kąpiel błotna, to inaczej kąpiel w borowinie. Ma rozmaite działanie - pomaga w walce z cellulitem, łagodzi podrażnienia, wygładza skórę, działa antybakteryjnie (więc może pomóc np. w zwalczaniu trądziku na plecach i dekolcie). Świetne efekty daje połączenie kąpieli błotnej z wizytą w kapsule, która wzmacnia działanie borowiny.

Czy jest przyjemne: Borowina powoli oddaje ciepło skórze, dlatego zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący. Warto połączyć go z następującym po kąpieli masażem lub poprzedzić go peelingiem.

Cena: 20 - 60 zł

Akupunktura Akupunktura Shutterstock

Akupunktura

Co to jest: To zdecydowanie nie jest zabieg dla mięczaków. Nie chodzi o to, że boli - w rzeczywistości może być nawet przyjemny, ale wizja wkłuwania w ciało igieł, może niektórych mocno zestresować. Warto jednak przezwyciężyć ten strach, bo akupunktura pozwala na głębokie rozluźnienie i zrelaksowanie ciała. Łagodzi bóle, migreny, czy długotrwały stres.

Czy jest przyjemne: Tak, jeśli masz właściwe nastawienie.

Cena: 60 - 150 zł

Deep Tissue Massage Deep Tissue Massage Shutterstock

Deep Tissue Massage

Co to jest: Deep tissue Massage, to inaczej masaż tkanek głębokich, czyli jeden z najbardziej intensywnych i relaksujących masaży. Wszystkie ruchy wykonywane są powoli i dokładnie, ale nacisk dostosowywany jest indywidualnie do każdej osoby - wcale nie musi być bardzo mocny. Gwarantuje natomiast pełne rozluźnienie, dlatego dobrze jest wybrać się na taki zabieg po zakończeniu ciężkiego tygodnia w pracy.

Czy jest przyjemne: Obłędnie.

Cena: 100 - 200 zł

Brazylijskie bikini Brazylijskie bikini Shutterstock

Brazylijskie bikini

Co to jest: Brazylijskie bikini, to całkowita depilacja intymnych okolic. Zastosowanie ciepłego wosku pozwala na pozbycie się wszystkich włosków na kilka tygodni. Wyrastające później włoski nie są już tak twarde i tak głęboko zakorzenione. Zobaczcie co o depilacji woskiem mówi specjalistka TUTAJ.

Czy jest przyjemne: Żartujesz?

Cena: ok. 60 zł

Więcej o: