Przygotuj relaksującą kąpiel

Kto nie lubi długiej kąpieli w wannie po ciężkim dniu pracy? Odpręża, relaksuje, uspokaja. Kiedy dodamy do niej ulubione składniki dostarczy jeszcze więcej przyjemności.
shutterstock shutterstock shutterstock

Odpowiednia temperatura

Nawet jeśli lubicie kąpać się prawie we wrzątku, odpowiednia temperatura to około 38 stopni Celsjusza. Otwierają się wtedy pory skóry i pozbywamy się toksyn z ciała.

shutterstock shutterstock shutterstock

Oparcie

Jeśli nie lubisz tego, że twoja wanna jest twarda zabezpiecz się w odpowiednie oparcie. Może to być zwinięty ręcznik, dmuchana poduszka lub zagłówek samolotowy. Te ostatnie zwykle są zrobione z materiałów, które szybko schną.

shutterstock shutterstock shutterstock

Nastrój

Zadbaj o nastrój w swojej łazience. Zapal świece, zgaś górne światło. Jeśli lubisz czytać w wannie zapal małą lampkę. Szybciej się zrelaksujesz.

shutterstock shutterstock shutterstock

Muzyka

Zadbaj teraz o odpowiednią muzykę. Koniecznie powinna być spokojna i relaksująca. Możesz puścić ją z telefonu, włączyć w innym pokoju lub podłączyć małe radio.

Nie włączaj muzyki głośno. Cicha melodia ukoi cię i zrelaksuje.

shutterstock shutterstock shutterstock

Dodatki

Dodaj do kąpieli aromatyczne olejki lub pachnący płyn do kąpieli. Dzięki temu, że pory otwierają się pod wpływem ciepła, dobroczynne składniki łatwiej dostaną się w głębsze warstwy skóry.

Możesz również postawić sobie na wannie lampkę schłodzonego wina, soku lub herbaty. Kiedy zachce ci się pić nie będziesz musiała wyskakiwać z wanny.

Więcej o: