Wyszczuplanie bez skalpela - czy zabiegi odchudzające w ogóle działają? Sprawdziłyśmy to!

Czy nie byłoby pięknie zamiast katować się dietami i ćwiczeniami pójść do salonu kosmetycznego raz na jakiś czas i poddać się zabiegowi wyszczuplającemu? Czy takie zabiegi jednak mają jakiś sens?
Shutterstock Shutterstock Shutterstock

BODY SCULPT - ujędrnianie ciała

Zabieg został wykonany w Metropolispa w Piotrkowie Trybunalskim.

Nasze wrażenia: Intensywny, ale skuteczny

Zabieg modeluje i ujędrnia skórę, polecany jest na te miejsca, gdzie widoczny jest cellulit lub wiotka skóra. Mnie dotyczył ten drugi problem. Poprzez ugniatanie, masowanie i intensywne pilingowanie wszelkie niedoskonałości miały być mniej widoczne. Na koniec zabiegu ciało okładane jest maską czekoladową i zawijane w folię dla zatrzymania wszystkich wcześniej wprowadzonych substancji. Zabieg jest intensywny i nie należy do relaksujących, ale ujędrnianie skóry nie może być przyjemne jeśli ma być skuteczne. Jednak warto było znieść mocny i długotrwały piling oraz drenujący masaż, gdyż po zmyciu pod prysznicem przepięknie pachnącej czekolady....oczom moim ukazała się skóra ud i brzucha, która już po jednym zabiegu była wyraźnie gładsza, bardziej jędrna i jednocześnie mocno nawilżona. Dodatkowo efekt nawilżenia utrzymywał się przez kilka dni. Tak, jakbym skórę nacierała oliwką zaraz po wyjściu spod prysznica. Polecam!

Koszt pojedynczego zabiegu: 270 zł

kola kobieta.gazeta.pl kola kobieta.gazeta.pl kola kobieta.gazeta.pl

LPG LIPOMASSAGE I KARBOKSYTERAPIA - redukcja cellulitu, rozstępów i miejscowych złogów tłuszczu

Zabieg wykonany w Gabinecie Chirurgii Plastycznej Tadeusza Witwickiego w Warszawie.

Nasze wrażenia: Skuteczny, ale miejscowo bolesny

Zabieg składał się z dwóch etapów, dla uzyskania lepszych rezultatów. Pierwszym zabiegiem był masaż za pomocą specjalnej głowicy, która dzięki różnym programom ma ujędrnić i wygładzić skórę. Głowicą nie pracuje się na nagie ciało, a przez cienki, elastyczny kostium, dzięki któremu skóra lepiej współpracuje z urządzeniem. Masaż jest bardzo przyjemny i pozwala się zrelaksować, chyba że wdamy się w rozmowę z masażystą - Panem Sergiuszem, który nie pozwoli nam zasnąć podczas zabiegu. Dzięki temu, że masaż rozbija złogi tłuszczu jest idealnym przygotowaniem do mniej przyjemnej części wizyty - Karboksyterapii. Ten zabieg działa na zasadzie urazu mechanicznego tkanek. Specjalnym pistoletem z cienką igłą, podaje się w skórę dwutlenek węgla, który rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi do leczonego obszaru, dostarczając jednocześnie komórkom większe ilości tlenu i substancji odżywczych. Te mikronakłucia pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, odpowiadające za jędrność skóry. Opis mógłby wydawać się bolesny jednak dzięki wprawie Pani Uli, wykonującej zabieg, po sześciu wizytach cellulit na udach praktycznie zniknął, a fałdka na dolnej części brzucha, którą trudno zwalczyć na siłowni znacznie się zmniejszyła. W zależności od miejsca, oba zabiegi trwają łącznie od kilkunastu minut do godziny. Nakłucia wykonuje się mniej więcej co 2 cm w przypadku walki z cellulitem i tłuszczem, a co 0,5 cm zwalczając rozstępy. Głębokość nakłuć również jest istotna: cellulit i tłuszcz potrzebują głębszej ingerencji, co jest odczuwalne tylko w niektórych miejscach, zwykle w okolicach nerwów, a rozstępy nakłuwa się płycej, dzięki czemu jest to bezbolesne.

W przypadku tych zabiegów ważna jest systematyczność i kilkakrotne powtórki, a rezultaty na pewno będą widoczne. Gwarantuję to swoim prawie już płaskim brzuchem ;-).

Muszę wspomnieć również o wyjątkowym klimacie Kliniki. Wchodząc tam czuje się pozytywne wibracje, czuje się, że ludzie tam pracujący chcą nam pomóc i w chwili zabiegu poświęcają 100% swojej uwagi. Nie jest to bezuczuciowy moloch, a warta odwiedzenia Klinika, gdzie z pewnością odnajdziemy znających się na rzeczy specjalistów, pomoc i zrozumienie. Miejsce warte polecenia.

Cena pojedynczego zabiegu LPG Lipomassage: 180 zł, 120 zł przy wykupieniu pakietu 10 zabiegów; Karboksyterapia: od 100zł w zależności od obszaru ciała.

kola kobieta.gazeta.pl kola kobieta.gazeta.pl kola kobieta.gazeta.pl

EXILIS - zabieg ujędrniający skórę brzucha

Zabieg Exilis został wykonany w Instytucie Zdrowia i Urody Feniks w Warszawie.

Nasze wrażenia: Bezpieczny, ale jednak odrobinę bolesny

Ból to może niewłaściwe słowo, podczas zabiegu odczuwałam pieczenie w miejscach, gdzie akurat docierała wiązka energii. Ale ponieważ kosmetolog, Małgorzata Pieniążek operowała głowicą bardzo szybko, dlatego odczuwanie dyskomfortu było chwilowe i naprawdę do zniesienia, mimo mojej niskiej odporności na tego typu bodźce. Zabieg Exilis to połączenie prądu o wysokiej częstotliwości, ultradźwięków i chłodzenia w jednym urządzeniu. Całość trwa 16 minut na jeden obszar. W moim przypadku celem było ujędrnienie skóry brzucha. Każda połowa tego obszaru była podgrzewana przez osiem minut, najpierw przez połowę tego czasu bez chłodzenia, aby wiązka energii dotarła głębiej i spaliła tłuszcz a przez kolejne cztery minuty z chłodzeniem, działając bardziej powierzchniowo, aby wzmocnić napięcie i sprężystość skóry. Rozgrzewanie nie tylko rozbija tłuszcz ale także pobudza komórki do produkcji kolagenu. Jednak aby efekty były spektakularne trzeba przygotować się na serię minimum 4 a najlepiej 6 zabiegów. Zabieg rozpoczyna się od umieszczenia, przyklejenia elektrody na ciele, która wygląda jak rozgrzewający plaster. Następnie kosmetolog nakłada olej mineralny, który ma przewodzić prąd. Urządzenie podgrzewa skórę do temperatury od 39 do 41 stopni Celcjusza, aby uzyskać najlepsze efekty zabiegu. Całość nie trwa długo i na pewno można taki zabieg wykonać w trakcie np. lunchu, zwłaszcza w takim obszarze jak brzuch. Już po jednym zabiegu skóra wydaje się być bardziej sprężysta i gęstsza. Czekam jeszcze na efekty pobudzenia kolagenu w skórze.

Cena pojedynczego zabiegu na ciało: 500 zł

kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl

ICOONE - masaż ud i pośladków

Zabieg Icoone wykonany był w Klinice Medycyny Estetycznej rclinic w Warszawie

Nasze wrażenia: Bezbolesny i przyjemny

Podczas tego zabiegu, podobnie jak przy masażu LPG, używa się specjalnej głowicy z perforowanymi rolkami. Icoone jest masażem, który dzięki użyciu podciśnienia i rolek nie rozciąga skóry. Pracuje się na naprężonej skórze, która nie dostaje się do wnętrza głowicy. Przez pierwsze 20 minut wykonuje się drenaż limfatyczny, który likwiduje obrzęki z całego ciała, a podczas następnych 20 minut masuje się najbardziej problematyczne części ciała - brzuch, uda, pośladki. Ja wybrałam uda. Mimo, że zaleca się około 10 zabiegów dla uzyskania optymalnych efektów już po pierwszym zabiegu poczułam, że skóra stała się bardziej elastyczna. Ogólnie zabieg jest bardzo przyjemny. Ze względu na to, że urządzenie pracuje pod podciśnieniem przy zabiegu czuje się przyjemne zimno. Polecam wykonywać zabieg wieczorem bo może nas bardzo rozleniwić.

Celem serii zabiegów jest uelastycznienie skóry, zmniejszenie cellulitu i obwodów. Jest to też zabieg wspomagający po bardziej inwazyjnych zabiegach np. liposukcji.

Cena pojedynczego zabiegu: około 230 zł

kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl

Body Slimming - wyszczuplenie i redukcja cellulitu

Zabieg Body Slimming został wykonany w Salonie Kosmetycznym Guarana w Olsztynie.

Nasze wrażenia: Bezbolesny i prawdziwie skuteczny

Po bolesnych wrażeniach koleżanek, które przeszły inne zabiegi bałam się, że tym razem będzie podobnie. Wiem, że Salon Guarana jest jednym z najbardziej innowacyjnych i znanych w regionie ze względu na swój profesjonalizm jednak jestem dość wrażliwa na ból więc stres towarzyszył mi przez całą drogę. Na szczęście tylko do rozpoczęcia zabiegu. Zabieg Body Slimming składa się z dwóch etapów. Pierwszy to masaż wibracyjny dużymi plastikowymi kubkami, które mają zwiększyć krążenie limfy, jednocześnie wydzielają czerwone światło, które ma wygładzić skórę i pomóc stosowanym kosmetykom wniknąć głębiej. Drugim etapem jest szklana bańka, którą stosuje się na miejscach, na których wyszczupleniu zależy nam najbardziej. Bańka delikatnie zasysa skórę lecz jej nie rozciąga.

Po czterech zabiegach zauważyłam, że skóra stała się gładsza i bardzo elastyczna. Cellulit znacznie się zmniejszył, a niektóre spodnie stały się luźniejsze! To naprawdę nieprawdopodobne. Zdecydowanie polecam ten zabieg!

Cena pojedynczego zabiegu: około 40 zł (!!)

kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl

MED SCULPT - wyszczuplanie ud

Zabieg Med Sculpt został wykonany w Instytucie Zdrowia i Urody Feniks w Warszawie.

Nasze wrażenia: Odczuwalne ugniatanie

Med Sculpt to urządzenie stosowane do zabiegów wyszczuplających, nazwane alternatywą dla liposukcji. Zabieg polega na mechanicznym masażu podciśnieniowym specjalną głowicą. Są trzy kolory głowic : żółta, niebieska, zielona. Jeśli skóra jest wiotka stosujemy membranę zieloną, jeżeli tkanka jest zbita membranę żółtą, a membrana niebieska jest membraną uniwersalną. Na skutek masażu nadmiar tłuszczu przesuwany jest do układu limfatycznego, by następnie go wydalić. Podobno pierwsze efekty zauważalne są po czterech zabiegach, zaleca się przeprowadzenie serii minimum 6-8 zabiegów w odstępach 2-3 dni. Wszystko również zależy od miejsca, na które działamy. Ja miałam okazję wypróbować jeden zabieg. Muszę powiedzieć, że byłam pod wrażeniem. Skóra była elastyczna i napięta już po jednej wizycie. Działanie możemy zwiększyć poprzez racjonalne odżywianie, przyjmowanie dużej ilości płynów tzn. 2-3 litrów dziennie, wysiłek fizyczny, a także pielęgnację skóry. Domowa pielęgnacja powinna być oparta o składniki mocno ujędrniające i drenujące (np. kofeina, bluszcz, centella  asiatica, miłorząb japoński, kolagen, elastyna, kwas hialuronowy). Przed zabiegiem wskazane jest wypicie dużej ilości płynów, a bezpośrednio po zabiegu wskazany jest spacer i nie przyjomowanie pokarmów przez około 1,5 h. Należy też pamiętać o wypiciu dużej ilości wody.

Cena pojedynczego zabiegu: około 100 zł (w zależności od okolicy)

Archiwum własne Archiwum własne Archiwum własne

RF z falą uderzeniową - ujędrnienie ud i pośladków

Zabieg RF z falą uderzeniową wykonany był w Klinice Medycyny Estetycznej rclinic w Warszawie.

Nasze wrażenia: Bolesne ciepło

Zabieg polega na wykorzystaniu fal wnikających w głąb skóry, które stymulują włókna kolagenowe do produkcji naturalnego kolagenu. Zabieg trwa około 40-50 minut i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Jest nieco bolesny, ale nie jest to ból nie do wytrzymania. Od razu po zabiegu skóra jest bardziej "galaretowata", ale już po dwóch dniach widać było pierwsze pozytywne efekty w postaci wygładzenia i poprawy jędrności skóry. Konsultantka wykonująca zabieg zalecała powtórzenie go  od 6 do 8 razy, by zredukować cellulit i rozstępy, wygładzić blizny i wymodelować daną partię ciała poddawaną zabiegowi.

shutterstock shutterstock shutterstock

Masaż ręczny

Masaż z maską algową wykonany był w Klinice Skutecznego Odchudzania w Warszawie.

Nasze wrażenia: Miły relaks

Masaż wykonywany był ręcznie. Składał się z kilku etapów. Pierwszy był dokładny peeling całego ciała. Momentami był nawet bolesny, ale przyjemny. Po zmyciu peelingu zostałam zaproszona na masaż. Muszę przyznać, że nie sądziłam, że niepozorna Pani Marta może mieć tyle siły w rękach! Masaż miał wygładzić ciało. Wykonuje go się ręcznie odpowiednimi ruchami i zawsze w odpowiednim kierunku, żeby właściwie skierować limfę. Na koniec położona została maska algowa na całe ciało, zostałam owinięta w folię i przykryta płaszczem termicznym. Po półgodzinie mogłam się umyć i zobaczyć efekty. Ciężko mi było nie zasnąć podczas zabiegu bo był naprawdę przyjemny i zupełnie nieprzypominający zabiegów wyszczuplających bo był niebolesny. Efekty końcowe? Gładka skóra i zrelaksowane mięśnie.

Cena pojedynczego zabiegu: 60 minut - 300 zł, 90 minut - 350 zł.

shutterstock shutterstock shutterstock

Domowe wyszczuplenie

Mam nie najlepszą wiadomość dla osób, które wierzą w wyszczuplenie ciała wyłącznie kosmetykami. Otóż w większości kosmetyków haczyk tkwi w tym, że cząsteczki np. kwasu hialuronowego zawartego w kosmetyku są zbyt duże, aby przeniknęły do głębszych warstw skóry. Mimo, że na kosmetyku jest napisane "antycellulitowy" niestety nie warto wierzyć tym słowom. Cellulit znajduje się w tkance podskórnej, a więc baardzo głęboko dlatego nie jest w zasięgu zwykłego kosmetyku. Balsamy wyszczuplające składają się często z silikonów dlatego po posmarowaniu może wydawać się nam, że skóra jest gładsza, niestety tylko do następnego prysznica. Warto jednak pielęgnować skórę także z wierzchu, złuszczać ją pilingami oraz aplikować sobie raz na jakiś czas maski na ciało i razem z nimi owinąć się na kilkanaście minut w folię. Folia powoduje, że naczynia krwionośne się rozszerzają, a produkt ma szanse wniknąć trochę głębiej. Niestety jednak wciąż nie będzie to tak głęboko jak przy specjalistycznych zabiegach.

Peeling w żelu do mycia ciała LambrePeeling w żelu do mycia ciała Lambre

 

Krem-balsam antycellulitowy do ciała NANTESKrem-balsam antycellulitowy do ciała NANTES

 

Drenujący peeling do mycia ciała PharmacerisDrenujący peeling do mycia ciała Pharmaceris

Balsam intensywnie ujędrniający MaXSlim LireneBalsam intensywnie ujędrniający MaXSlim Lirene

Więcej o: