Słodkie domowe SPA: 6 urodowych pomysłów na karmelową rozpustę

Uwielbiamy słodycze, ale ta miłość wymaga umiaru. Na szczęście słodkości znajdą swoje miejsce w domowym SPA. Zobacz, jak wykorzystać karmel, tym razem w słusznym celu, by przysłużył się urodzie!
Karmelowa aromaterapia Karmelowa aromaterapia Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl

Karmelowa aromaterapia

Zapach karmelu działa na nas kojąco. Idealnie sprawdza się wtedy, gdy zależy nam na uspokojeniu zmysłów. Świeczka z aromatem karmelu idealnie nada się do zaaranżowania karmelowego SPA w domowej łazience lub wtedy, gdy odpoczywamy w domowym zaciszu przy dobrej książce.

Karmelowy peeling Karmelowy peeling Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl

Peeling do ciała

Karmel może służyć również kojeniu zmysłów i pielęgnowaniu skóry. Odpowiednia receptura składników, uzupełniających połączenie karmelu i cukru, nie tylko ją oczyści, ale również odżywi naskórek.

Karmelowa pielęgnacja twarzy Karmelowa pielęgnacja twarzy Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl

Peeling do twarzy

Peeling przygotowany na bazie karmelu przyda się również wśród środków pielęgnujących skórę twarzy. Do tego celu należy jednak użyć drobnego cukru, który będzie delikatniejszy. Najlepsze w peelingu tego rodzaju jest jednak to, że jest on jadalny.

Usta o smaku karmelu Usta o smaku karmelu Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl

Kuszące usta

Czasem smakowity aromat i słodki smak może być problemem. Szczególnie w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych. Są dla nas pokusą, której nie można skosztować! Tak jest w przypadku naturalnego balsamu do ust o smaku karmelu...

Mydło jak karmel Mydło jak karmel Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl

Mydło jak karmel

Takie karmelowe mydełka wyglądają niemal jak ciastka. Na szczęście starczają one na wiele dłużej niż zwykłe łakocie, a do tego wyglądają świetnie w łazience. Sprawdzą się również jako świąteczny podarek dla bliskiej osoby.