Planujesz zakup depilatora? Sprawdź, na jakie cechy warto zwrócić uwagę

Depilatory deklasują inne sposoby usuwania włosków przede wszystkim ze względu na długotrwały efekt oraz dokładność. Zakup urządzenia to jednak dość spory wydatek, dlatego warto przyjrzeć się bliżej posiadanym przez depilatory funkcjom. Wybrałyśmy cechy jakie powinno posiadać urządzenie, aby depilacja była szybka, delikatna i przyjemna. Przedstawiamy także najlepsze urządzenia dostępne na rynku.
depilacja depilacja Fot. Shutterstock

Wodoodporność

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

To według nas jedna z największych zalet jaką może posiadać depilator. Depilatory wyposażone w taką funkcję możemy w całości zanurzyć w wodzie bez obaw, że urządzenie ulegnie uszkodzeniu. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Mainz udowodniły, że używanie depilatora pod wodą jest zdecydowanie mniej odczuwalne i delikatniejsze.

Dzięki ciepłej wodzie odprężamy skórę, staje się ona mniej wrażliwa, a w konsekwencji depilacja staje się mniej bolesna i przyjemniejsza. Woda podnosi włoski, dzięki czemu depilator łatwiej je wyłapuje co znacznie skraca czas całego zabiegu.

Planujesz zakup depilatora? Sprawdź, na jakie cechy warto zwrócić uwagę Planujesz zakup depilatora? Sprawdź, na jakie cechy warto zwrócić uwagę Fot. Shutterstock

Dodatkowe światło oraz praca bez zasilania

Znacie to uczucie kiedy dzień po depilacji oglądacie swoje nogi pokryte pojedynczymi włoskami, których wczoraj wcale nie widziałyście? Zdarza się to chyba każdej z nas. Kiedy nogi depilujemy wieczorem (często przy słabym świetle) nie zauważamy drobnych włosków oraz tych znajdujących się w trudno dostępnych miejscach, przez co depilacja nie jest dokładna. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy dodatkowe światło. Niektóre depilatory są wyposażone w lampeczki, które doskonale oświetlają powierzchnię skóry, dzięki czemu trudno przeoczyć nawet najcieńsze włoski.

Dodatkową cechą, na którą warto jest zwrócić uwagę jest praca bez zasilania, która jest dużo wygodniejsza w porównaniu z użyciem depilatorów zasilanych sieciowo.

Depilacja pastą cukrową Depilacja pastą cukrową fot. shutterstock

Dokładność i funkcja masażu

Nie ma co ukrywać - depilator ma wiele zalet, ale na pewno nie należy do nich bezbolesność. Warto więc zwrócić uwagę na funkcję masażu, która minimalizuje ból. Specjalne nakładki żelowe lub rolki masują skórę, dzięki czemu zmniejszają dyskomfort. To funkcja zdecydowanie niezbędna dla tych z Was, które są bardzo wrażliwe na ból.

Co natomiast w kwestii dokładności? Depilatory wyposażone są w pęsety lub dyski, z których te pierwsze będą odpowiednie dla rzadszych włosków, natomiast drugie - do gęstszych.

Testujemy brazylijską depilację Testujemy brazylijską depilację Brazylijska depilacja

Dodatkowe nakładki

Wbrew powszechnemu poglądowi, depilator nie służy jedynie do depilacji nóg. Z powodzeniem możemy użyć go także do depilacji okolic bikini, pach, a nawet twarzy. Warto więc zwrócić uwagę czy wybrany depilator posiada odpowiednie nakładki - szczególnie przydatna jest ta do depilacji okolic intymnych.

Oprócz nakładek wspomagających wyrywanie włosków do niektórych modeli dołączane są innego rodzaju końcówki np. bardzo popularne szczoteczki do twarzy. Przykładowo najnowszy zestaw końcówek od marki Braun zostaw wyposażony w... gąbeczkę do nakładania kremu lub podkładu!

Faworyci

Spośród produktów dostępnych na rynku wybrałyśmy 4 depilatory w różnych cenach, które według nas są naprawdę warte zakupu. Znajdziecie wśród nich zarówno nowości jak i produkty oferowane już od dłuższego czasu.

Braun Silk-epil 9 (około 650 zł) - Nowy, wodoodporny depilator od marki Braun został wyposażony w szerszą o 40 % głowicę, dzięki czemu depilacja jest naprawdę szybka. Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem nawet najdrobniejszych, cienkich włosków. Ponadto jest bardzo wygodne w użyciu i dobrze dopasowuje się do ciała.

Braun Silk-epil 5 (około 250 zł) - To starszy model marki, ale równie dokładny i skuteczny. Wyróżnia się delikatnością w usuwaniu włosków -  rolki masujące delikatnie masują skórę, dzięki czemu depilacja nie jest bolesna. Dużym plusem jest dostępna w zestawie rękawica chłodząca, która dodatkowo łagodzi uczucie dyskomfortu.

Philips HP6522/01 (około 300 zł)
- Depilator posiada większość wymienionych przez nas funkcji: umożliwia depilację na mokro, system masażu oraz dyski, które szybko usuwają włoski. W zestawie coś dla fanek pielęgnacji - szczotka pilingująca, która zapobiega wrastaniu włosków.

Remington Smooth & Silky 5w1 (około 200 zł) - Bardzo dobry depilator w przystępnej cenie. Ma wbudowana lampkę oraz nakładkę masującą. Jest dość dokładny.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: