Odtłuszczanie płytki, cienkie warstwy i płukanie w zimnej wodzie. Triki, dzięki którym malowanie paznokci będzie łatwiejsze

Malowanie paznokci potrafi dostarczyć naprawdę wielu powodów do frustracji - nierówne krycie, grudki i odpryski to tylko niektóre z nich. Jak sprawić, by stylizacja paznokci stała się wyłącznie przyjemnością? Poznaj najlepsze sposoby.
Warto stosować odżywki do paznokci Warto stosować odżywki do paznokci Fot. Pinterest

Po pierwsze - pamiętaj o odtłuszczeniu płytki

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nieodpowiednie przygotowanie płytki przed malowaniem to główny powód szybkiego odpryskiwania lakieru. Przed jego nałożeniem niezbędne jest dokładne osuszenie i odtłuszczenie płytki - w tym celu najpierw dokładnie umyj ręce mydłem, a następnie przetrzyj płytkę wacikiem nasączonym spirytusem lub delikatnym zmywaczem do paznokci. Na tak przygotowanej płytce lakier będzie trzymał się zdecydowanie dłużej. Pamiętaj także o jej wypolerowaniu.

paznokcie paznokcie Fot. Pinterest

Baza i top coat to podstawa

Baza i utwardzacz to dwa produkty, bez których nawet najlepszy lakier nie utrzyma się długo. Baza pod lakier do paznokci nie tylko przedłuża jego trwałość, ale także chroni płytkę przed częstymi przebarwieniami oraz niszczeniem płytki. Z kolei top coat, czyli warstwa utwardzająca zapobiega ścieraniu koloru oraz nadaje piękny błysk. Ponadto sprawia, że płytka jest odporna na łamanie oraz wszelkie uszkodzenia.

paznokcie paznokcie Fot. Pinterst

Wykorzystaj stare pędzelki

Kiedy "wyjedziesz" pędzelkiem poza płytkę paznokcia będziesz potrzebować precyzyjnego pędzelka. Bardzo dobrze sprawdzi się tu stary ukośny pędzelek do eyelinera lub płaski pędzelek do ust. Zamoczone w zmywaczu pomogą dokładnie usunąć zabrudzenia bez uszkodzenia lakieru na płytce. Możesz użyć także specjalnego flamastra lub patyczka do uszu - uważaj jednak, aby nie rozmazać lakieru na płytce.

paznokcie paznokcie Fot. Pinterest

Trzy pociągnięcia pędzelkiem

Im więcej pociągnięć pędzelkiem, tym większe ryzyko powstania nieestetycznych zaciągnięć. Aby uzyskać równomierne krycie na pędzelek nabierz niewielką ilość lakieru. Następnie przyłóż go do środkowej części początku płytki i przez chwilę przytrzymaj, a później szybkimi ruchami rozprowadź lakier po całej powierzchni.

paznokcie paznokcie Fot. Pinterest

Aplikuj cienkie warstwy

Pierwsza warstwa lakieru powinna być na tyle cienka, aby widać było lekkie prześwity. Jeśli nałożysz grubsze warstwy najprawdopodobniej lakier nie wyschnie nigdy i będą powstawały na nim odznaczenia (np. od pościeli). Pamiętaj także, by nie aplikować kolejnej warstwy zanim poprzednia nie będzie całkowicie sucha. Manicurzystki zalecają, aby czas pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw wynosił minimum cztery minuty.

paznokcie paznokcie Fot. Pinterst

Po umalowaniu zamocz je w zimnej wodzie

Kiedy lakier już wyschnie możesz opłukać ręce w zimnej, a nawet lodowatej wodzie dzięki czemu lakier będzie odporny na powstawanie odbić. Przyspieszysz także jego wysychanie.

paznokcie paznokcie Fot. Pinterest

Przechowuj lakiery w chłodnym miejscu

Idealnie sprawdzi się np. lodówka. Niskie temperatury sprawiają, że formuła lakieru psuje się zdecydowanie później. Warto pamiętać o tej zasadzie szczególnie latem kiedy mocne światło słoneczne zmienia konsystencje lakieru oraz jego kolor. Ważne jest więc także, by lakier trzymać w miejscu zaciemnionym.

paznokcie paznokcie Fot. Pinterest

Nałóż olejek do skórek

Suche skórki wokół paznokci zniszczą efekt nawet idealnie pomalowanych paznokci. Pamiętaj, aby dbać nie tylko o płytkę, ale o całe dłonie. Jeśli chcesz, aby Twój manicure wyglądał niczym po wizycie w salonie kosmetycznym nałóż na skórki olejek nawilżający. Nada paznokciom ładne wykończenie oraz zdrowy wygląd.

lakier lakier Fot. Pinterest

Nie potrząsaj lakierem

Masz w zwyczaju potrząsać lakierem z góry na dół, aby polepszyć jego konsystencję? To duży błąd. Tym sposobem sprawiasz jedynie, że w formule powstaną bąbelki powietrza, które pojawią się również na płytce. Jeśli chcesz poprawić konsystencję lakieru roluj go między dłońmi w pozycji pionowej.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: