Chcesz być zadowolona ze swojego biustu? Pomóż naturze - wypróbuj te 4 sposoby

Za duże, za małe, za wysoko, za nisko, za krzywo. STOP! Jeśli pragniesz pięknych piersi, przestań zadręczać je krytyką. Nie umiesz? Zacznij od pielęgnacji. Troskliwa opieka pomoże dostrzec ich piękno, a potem - zaprocentuje.
pielęgnacja piersi pielęgnacja piersi Fot. Shutterstock.com

Masuj i pielęgnuj

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zapomnij o "systematyczności", "ujędrnieniu", "powiększaniu" i "walce z grawitacją". Te obietnice same w sobie brzmią jak rygorystyczne oskarżenia. Zamiast tego rozbierz się, stań przed lustrem i daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz, żeby poznać to, co widzisz. Dotknij swoich piersi, sprawdź kondycję swojej skóry, zobacz jak jest delikatna. Choć możesz nie być zadowolona z tego, co widzisz, zaopiekuj się swoim ciałem.

Masuj piersi podczas codziennej higieny. Pod prysznicem, masuj je okrężnymi ruchami, chłodząc strumieniem wody. Pobudzisz krążenie i przekonasz się, że chłodniejsza woda jest tym, czego potrzebujesz nasza skóra. Po kąpieli, rano albo przed snem, masuj piersi przy użyciu balsamu nawilżającego, oliwki albo profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji biustu. Te z nierealistycznymi obietnicami na etykiecie ("efekt push-up", "powiększenie piersi") omijaj szerokim łukiem.

Masaż to idealny moment na samobadanie piersi. Kontrola zdrowia to najlepszy sposób pielęgnacji. O co jeszcze w tym aspekcie warto zadbać?

zdrowa dieta zdrowa dieta Fot. Shutterstock.com

Dbaj o zdrową dietę

Zdrowe ciało, to ładne ciało. Pamiętaj o tym, zamiast kupować sterty kosmetyków. Zadbaj o to, co jesz. Jeśli nie udaje ci się przestrzegać diet, po prostu odżywiaj się zdrowo. Dla wyglądu naszej skóry i kondycji zdrowia, nie ma nic gorszego niż nagłe, drastyczne zmiany diety. Unikaj efektu jojo.

Wprowadź do menu ryby (kwasy Omega-3 chronią organizm przed nowotworami i chorobami układu krążenia) oraz błonnik. Jedz warzywa i owoce, szczególnie cytrusy (zawarty w nich limonen, powstrzymuje rozwój guzów gruczołu mlecznego). Warto jeść też ciemne winogrona i jagody goji, opóźniające starzenie się skóry.

joga, ćwiczenia na ładny biust joga, ćwiczenia na ładny biust Fot. Shutterstock.com

Ćwicz i odpoczywaj

Dbaj o ciało uprawiając sport. Wybierz to, co lubisz. Ćwicz jogę, pilates, fitness. Możesz ćwiczyć w domu, upewnij się, że zwracasz uwagę na wygląd mięśni klatki piersiowej, ramion i grzbietu. Wzmocnij kręgosłup, wyprostuj się i ciesz się z życia.

brafitting brafitting Fot. Shutterstock.com

Kup dobrze dobraną bieliznę

Dobrze dobrana bielizna potrafi zdziałać cuda. Nie chodzi o ukrycie ewentualnych mankamentów, ale o dobre samopoczucie. Ten krok może pomóc polubić swój wygląd, bo zrzuca z nas obciążenie związane z tym, co inni myślą na ten temat.

"Podstawą dobrze dobranego biustonosza jest dopasowany obwód, który odpowiada za podtrzymanie całej konstrukcji. Jeśli do tej pory same dobierały?my sobie biustonosze i nie do końca czuły?my się w nich swobodnie, to znak, że należy poszukać pomocy u profesjonalistki." - mówi brafitterka marki Dalia, Iwona Miklusiak. Biustonosz, który solidnie podtrzymuje ciężar biustu i zbiera go do miseczek, ułatwia zachowanie jędrnego, zdrowego biustu na dłużej.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: