Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!
Suche powietrze w domu czy w biurze jest głównym winowajcą problemów ze skórą w okresie jesienno-zimowym. W łatwy sposób możemy uzyskać odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu, stosując nawilżacze powietrza lub proste domowe sposoby.
- Pamiętajmy, aby kilka razy dziennie wietrzyć mieszkanie, ponieważ dopływ świeżego powietrza jest niezbędny do zapewnienia skórze sprzyjającego mikroklimatu w pomieszczeniu. W czasie sezonu grzewczego warto rozwieszać na kaloryferze mokre ręczniki lub specjalne pojemniki z wodą - radzi Brzozowska.
To, w jaki sposób się odżywiamy, ma zdecydowany wpływ na jakość skóry. Wprowadzając kilka produktów do codziennego menu, skutecznie zadbamy o stan cery oraz o jej prawidłowe nawilżenie.
- Bardzo ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. W ciągu dnia powinniśmy wypijać około 1,5 litra wody w zależności od trybu życia jaki prowadzimy. Warto wprowadzić również do swojej diety świeże owoce i warzywa, które zapewniają dodatkową porcję wody oraz przeciwutleniacze zabezpieczające skórę przed starzeniem. Wysuszeniu naskórka zapobiegają także produkty bogate w witaminę E oraz kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak orzechy czy ryby - odpowiada Sylwia Piechowicz, dietetyk w Body Care Clinic.
Walkę z suchą skórą rozpoczynamy podczas codziennej pielęgnacji w domu. W tym przypadku najważniejsza jest systematyczność i dobór odpowiednich preparatów nawilżających: płynu micelarnego, kremu i specjalnej maski.
- Warto zdecydować się na stosowanie kosmeceutyków. Takie preparaty oprócz działania pielęgnacyjnego mają również właściwości lecznicze. Przykładowo serum nawilżająco-wypełniające marki Filorga przywraca skórze właściwy poziom nawilżenia oraz dodatkowo dzięki zawartości w składzie kwasu hialuronowego wypełnia zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych - mówi Katarzyna Brzozowska, kosmetolog w Body Care Clinic.
Najważniejsze w sezonie grzewczym jest dostarczenie skórze właściwych substancji odżywczych i regenerujących. W bardzo prosty sposób można zrobić to za pomocą zabiegu mezoterapii mikroigłowej oraz bezigłowej.
- Pacjent najczęściej nie wie, która z metod będzie dla niego odpowiednia. Dlatego przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza specjalną konsultację, by ustalić najskuteczniejszy program do indywidualnych potrzeb skóry. Zarówno mezoterapia mikroigłowa, jak i bezigłowa idealnie sprawdzi się w przypadku suchej skóry. Zabiegi różnią się od siebie przede wszystkim metodą aplikacji. W przypadku mezoterapii bezigłowej koktajl witaminowy wprowadzany jest w głąb skóry za pomocą specjalnej głowicy emitującej impulsy elektromagnetyczne. Natomiast w drugim przypadku składniki podawane są za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w kilkadziesiąt mikroigiełek -wyjaśnia dr Monika Mazur, lekarz medycyny estetycznej w Body Care Clinic.
Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!