Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!
Ostatnio na rynku pojawiło się wiele "oleistych" koncentratów dedykowanych pielęgnacji skóry twarzy. Producenci polecają je jako skuteczniejszy zamiennik kremów na dzień i na noc. Oprócz wachlarza zalet, wadą tego typu produktów jest jednak problem konsystencji, której mocną stroną nie jest szybkie wchłanianie. Kompozycje olejków stosować więc warto, ale zdecydowanie na noc lub przy okazji relaksowania się w domowym SPA.
Nasze propozycje:
IT'S SKIN Cleansing Oil (Brightening) - olejek do mycia twarzy, podczas stosowania zamienia się w mleczną, łatwo zmywalną emulsję.
Cena: 86,00zł/150ml.
Floslek DERMO EXPERT? - w serii olejek przeciwzmarszczkowy i regenerujący. W składzie pierwszego znajdziemy kompozycję aż 6 olejków, w tym: olej rycynowy, migdałowy i z pestek moreli. Olejek regenerujący z tej serii to prawdziwe bogactwo olejków, w składzie znajdziemy ich aż 10, w tym: kokosowy, słonecznikowy, oliwkowy, arganowy i macadamia.
Cena: 23,99zł/30ml.
Największą zaletą stosowania dobroczynnych olejków jest możliwość ich uniwersalnego zastosowania. W pielęgnacji ciała mogą posłużyć jako produkty do mycia, olejki do masażu, dodatek do aromatycznej kąpieli lub preparaty nawilżające do manicure i pedicure. Do tego typu pielęgnacji możemy wybrać olejki w czystej postaci (prezentujemy w kolejnym slajdzie) lub dedykowane kosmetyki.
Nasze propozycje:
Delawell Gold Massage Oil - olejek do masażu, który można stosować jako dodatek kąpieli ciała, a także stóp i dłoni podczas zabiegów pedi- i manicure. W składzie m.in. nawilżający olej migdałowy (witaminy A i E, nienasycone kwasy tłuszczowe), olej winogronowy i słonecznikowy przeciw starzeniu skóry, bakteriobójczy, antyseptyczny i grzybobójczy olej rozmarynowy.
Cena: 25zł/120ml.
Emoleum - Olejek myjący 2 w 1 - ten kosmetyk posłuży zarówno do mycia, jak i pielęgnowania ciała. W jego składzie znajdziemy olej słonecznikowy i olejek z pestek moreli. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji przesuszonej i wrażliwej skóry dzieci i dorosłych. Olej słonecznikowy wzmacnia bariery naskórkowe, zmiękcza i wygładza skórę. Ma działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalne i normalizujące. Olej z pestek moreli słynie z łatwego wnikania w naskórek, pobudzania naturalnych funkcji skóry i utrzymywania nawilżenia.
Cena: 27,49zł/200ml.
Olejki w czystej postaci to propozycja dla tych z was, które znają potrzeby swojej skóry i zależy im na rozwiązaniu konkretnego problemu, albo wręcz przeciwnie: szukacie uniwersalnego produktu do profilaktycznej pielęgnacji. Większość naturalnych olejów można dodawać do ulubionych kosmetyków. W asyście ich składu olejek będzie bardziej efektywny.
Spośród naturalnych olejków, do najpopularniejszych należą olej kokosowy, arganowy, macadamia i jojoba. Do chwalonych należą też olej rycynowy, migdałowy i z korzenia łopianu i z awokado. Który wybrać?
Olej macadamia - polecany dla skóry suchej, wrażliwej i dojrzałej. Ceniony przede wszystkim za zawartość kwasów nienasyconych (kwas olejowy, kwas oleopalmitynowy), skutecznie redukuje wolne rodniki i działa przeciwstarzeniowo. Bogaty w witaminy A, B, E. Zastosowanie: skóra ciała i twarzy, włosy, paznokcie.
Olej jojoba - Polecany do pielęgnacji każdego rodzaju cery. W przypadku suchej zastąpi niedobory sebum, w przypadku skóry tustej reguluje jego produkcję. Łagodzi stany zapalne. Jego bakteriostatyczny, łagodzi problemy z łupieżem i co ciekawe: wydłuża okres trwałości kosmetyków. Oprócz stosowania na skórę twarzy i ciała, a także do pielęgnacji włosów, warto stosować go do masażu. Koi ból mięśni, łagodzi podrażnienia i jest pomocny w walce z reumatyzmem.
Olej arganowy - podobnie jak olej macadamia zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym omega 6 i izoflawonów. Ponadto w jego składzie zawarte jest bogactwo zawiera naturalnych tokoferoli (wit E) i prawie 100 innych związków czynnych. Ma silne działanie przeciwstarzeniowe, regenerujące i łagodzące. Zastosowanie: skóra ciała i twarzy, włosy, paznokcie.|
Olej z awokado - jest nazywany olejem 7 witamin (A-B-D-E-H-K-PP), zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (m.in. oleinowy, linolowy, palmitynowy). Działa na skórę zmiękczająco, nawilżająco i regenerująco. Zastosowanie: skóra ciała i twarzy, włosy, paznokcie.
O oleju kokosowym przeczytasz w artykule: Moda na olej kokosowy. Naturalna alternatywą dla kosmetyków
Nasze propozycje:
Delawell - Oleje 100% (nowość). Cena: 26,99zł i 21,99zł/30ml.
Większości "włosomaniaczek" trudno wyobrazić sobie odżywianie włosów bez stosowania olejków.
Najpopularniejszym produktem wśród tych, którym zależy na zagęszczeniu i przyspieszeniu wzrostu włosów jest olejek z korzenia łopianu. Produkt wzmacnia cebulki włosowe, regenerując uszkodzona strukturę włosów. Działa korzystnie przy łupieżu, suchości, podrażnieniach i swędzeniu skóry głowy.
Innym sprawdzonym produktem jest olej rycynowy, który należy wcierać w skórę głowy po lekkim podgrzaniu. Z tym produktem należy postępować ostrożnie. Może przesuszać i sprawiać trudności przy myciu włosów.
Cenionym produktem są również olejki stymulujące wzrost włosów - Khadi (Cena: 52,99zł/210ml). To kosmetyki ajurwedyjskie. W skład olejku wchodzi kompozycja m.in. oleju sezamowego, oleju rycynowego, oleju kokosowego, oleju z wyciągiem z rozmarynu i oleju z nasion marchwi.
Stosowanie olejków na włosy nie jest proste. Należy ściśle przestrzegać instrukcji producentów. W większości przypadków wtarty we włosy albo skórę głowy preparat (przyda się pipeta albo pojemnik z dyfuzorem) należy owinąć folią i ciepłym ręcznikiem, po czym pozostawić na głowie najkrócej 30 minut.
Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!