Co mówi o tobie kolor oczu?

Jak głosi popularne przysłowie - oczy są zwierciadłem duszy. Spojrzenie prosto w oczy potrafi o drugim człowieku powiedzieć naprawdę wiele. Zdradza jego samopoczucie, uczucia, a nawet stan zdrowia. Z koloru oczu i intensywności spojrzenia możemy wyczytać też wiele cech charakteru. Wiesz, co mówią o tobie twoje oczy?

Co mówi o tobie kolor oczu?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Jak głosi popularne przysłowie - oczy są zwierciadłem duszy. Spojrzenie prosto w oczy potrafi o drugim człowieku powiedzieć naprawdę wiele. Zdradza jego samopoczucie, uczucia, a nawet? stan zdrowia. Z koloru oczu i intensywności spojrzenia możemy wyczytać też wiele cech charakteru. Wiesz, co mówią o tobie twoje oczy?

Brązowe

Jasnobrązowe i średnio brązowe oczy występują najczęściej. Zazwyczaj posiadają je osoby bardzo pewne siebie i obiektywnie uznawane za atrakcyjne. Osoby o brązowych oczach są też wyjątkowo twórcze i uprzejme. Cechuje je duża niezależność.

Są towarzyskie i czasem dają się ponieść emocjom. Uwielbiają dobrą zabawę i zawsze chcą być w centrum zainteresowania. Nie są jednak przesadnie skupione na sobie. Uwielbiają pomagać, są godne zaufania i bardzo troskliwe - nie tylko względem bliskich, lecz także dalszych znajomych.

To też może cię zainteresować: Spojrzenie jak milion dolarów: 5 sposobów na zmęczone oczy [PORADY]

Piwne

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Piwne oczy pojawiają się u osób spontanicznych, niestroniących od towarzystwa, a przy tym ciepłych, miłych i bardzo serdecznych. Ich właściciele są bardzo odpowiedzialni, zaradni i zawsze chętnie służą pomocą. Osoby o piwnych oczach mają cięty język i bywają sarkastyczne. Ale to chyba ich największa "wada".

Oczy w kolorze piwnym świadczą także o umiejętności dostosowywania się do każdej sytuacji. Ich posiadacze uwielbiają próbować nowych rzeczy i nie mają problemu z byciem elastycznym. Potrafią zmienić całe swoje życie w ciągu jednego dnia. Muszą tylko mieć ku temu ważnym powód - na przykład ukochaną osobę.

Piwnoocy są wiernymi partnerami, ceniącymi stabilizacje. Chociaż ich aparycja przyciąga innych, potrafią oprzeć się pokusie romansów. Wszystko w imię wielkiej miłości.

To też może cię zainteresować: Jak sprawić, by oczy wyglądały na większe? Sprawdzone triki makijażystów

Zielone

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zieleń to kolor nadziei. Kojarzy się też z wiosną, a więc ze wszystkim, co nowe, świeże, pełne energii. Osoby obdarzone takim kolorem oczy są więc wesołe, energiczne, zawsze optymistycznie nastrojone do życia. Mają mnóstwo pomysłów i zawsze chcą próbować nowych rzeczy.

Nie są jednak bezmyślni czy dziecinni. Ich inteligencja i pragmatyczność pozwala im wybrać tyle te projekty czy pomysły, które są opłacalne. Mimo pozornej beztroski, mają głowę na karku.

Zielonoocy są typem zazdrośnika. Cenią sobie ułożonych partnerów, którzy nieustająco zapewniają ich o swoich uczuciach.

To też może cię zainteresować: Czy rozpoznasz, które zwierzę tak widzi świat? [QUIZ]

Niebieskie

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Niebieskie oczy są przypisane osobom bardzo uprzejmym, pełnym radości. Nic dziwnego, że mają dużo przyjaciół. Wszyscy uwielbiają przebywać w ich towarzystwie. Są pomocni i szczerzy. Czasem do bólu, więc zdarza się, że przez swój niewyparzony język ktoś się na nich obrazi.

Niebieskoocy są stali w uczuciach. Zazwyczaj spędzają całe życie z jednym partnerem. Nie znaczy to, że w ich związkach wieje nudą. Lubią robić swoim ukochanym niespodzianki. Kochają spontaniczne wyjazdy we dwoje. Także w sypialni pokazują swój ognisty temperament.

To też może cię zainteresować: 7 wzruszających sytuacji, w których nie ma opcji, że się nie popłaczecie [RANKING]

Szare

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Szary kolor często postrzegany jest jako smutny. To nie do końca prawda. Ludzie o takich oczach są mądrzy, charyzmatyczni i bardzo ułożeni. Mają też zdolności dowódcze. We wszystkie swoje działania wkładają wiele pasji i zaangażowania. Są tę wyrozumiali dla innych i nie oceniają pochopnie. Wszystkie te cechy sprawiają, że są urodzonymi liderami, którzy mają zaufanie tłumu.

Nie tylko w sprawach zawodowych traktują wszystko bardzo poważnie. Dzieje się także w kwestiach prywatnych. Swoich partnerów uważają za równych sobie, wymagają od nich tak samo dużo, jak od siebie.

To też może cię zainteresować: 7 zasad dbania o wzrok dla okularników

Czarne

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Czarne oczy występują bardzo rzadko. Te, które uznajemy zwykle za czarne są tak naprawdę ciemnobrązowe. Oba te kolory symbolizują tajemnice. Osoby o ciemnych oczach są zazwyczaj tajemnicze i bardzo skryte. Jednak za tymi cechami idzie też odpowiedzialność i zaufanie. Nigdy nie zdradzą powierzonych sekretów.

Trudno nawiązują jednak relacje z innymi ludźmi. Mają grono zaufanych przyjaciół i nie chcą poznawać nowych. Podobnie jest u nich z zakochiwaniem się. Są wierne i stałe w uczuciach. Potrafią pracować nad swoim związkiem i walczyć o partnera.

Ciemne oczy nie oznaczają jednak mrocznej osobowości. Osoby nimi obdarzone są zazwyczaj pełne radości, a swoim optymizmem zarażają innych.

To też może cię zainteresować: 4 minuty patrzenia komuś w oczy - tyle dzieli nas od zakochania?

Więcej o: