Czaruj spojrzeniem!

Oczy to zwierciadło naszej duszy. Kiedy są opuchnięte, trudno zatuszować to makijażem. Istnieje jednak kilka sposobów by "worki pod oczami" stały się mniej widoczne.
Sam makijaż nie wystarczy, by oczy ładnie wyglądały. Trzeba je jeszcze odpowiednio pielęgnować Sam makijaż nie wystarczy, by oczy ładnie wyglądały. Trzeba je jeszcze odpowiednio pielęgnować

Przyczyny

Najczęstszą przyczyną opuchnięcia powiek są zastoje limfatyczne oraz odkładanie się tkanki tłuszczowej pod oczami. W porównaniu z krwią limfa płynie powoli przede wszystkim za sprawą skurczów mięśni. Cyrkulacja limfy zostaje zaburzona głównie przez złą dietę, siedzący tryb życia, przesadzanie z używkami (papierosy i alkohol) czy nadmierny stres. Pod oczami może się odkładać tkanka tłuszczowa, co wygląda jak opuchnięcie powiek. Czasami opuchnięcia mogą być objawem choroby, dlatego jeśli wystąpiły nagle i utrzymują się przez dłuższy czas należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć np. problemy z układem krążenia czy nerkami.

Masaż kostkami lodu

Kostkę lodu zawijamy w bandaż lub w bawełnianą chusteczkę. Takim okładem masujemy opuchnięte oczy kolistymi ruchami przez kilka minut. Masaż pobudzi nasze krążenie. Uwaga - nie masuj zbyt długo, łatwo możesz podrażnić skórę!

Żelowa maska

W warunkach domowych też możemy sobie pomóc, stosując zimne, żelowe okłady. Zimno przyspiesza krążenie krwi, wzmacniając ścianki naczyń krwionośnych.

Zimne łyżki

Szybkim sposobem na opuchnięcia jest przyłożenie do oczu zimnych łyżek, to pobudzi krążenie, a obrzęki szybko znikną.

Oczar Wirginijski

Właściwości lecznicze oczaru znane były plemionom indiańskim zamieszkującym tereny północno-wschodniej Ameryki Północnej. Otaczany był czcią szczególnie za jego ściągające działanie. Stosowano go najczęściej mieszając z siemieniem lnianym na opuchlizny czy rany powstałe po uderzeniach i guzy. W Europie uznawano oczar za doskonały środek na oparzenia, opuchlizny i krwawienia. Ma właściwości ściągające. Nasącz dwa płatki kosmetyczne zimnym płynem (przechowuj go w lodówce), po czym nałóż na oczy, trzymaj około 5-10 min.

Kosmetyki

Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu powinnaś przechowywać w lodówce. Wybieraj te poprawiające krążenie, np. z wyciągiem z arniki, miłorzębu japońskiego, bluszczu lub z dodatkiem kofeiny. Obrzęki zatuszujesz używając korektora. Zatuszuj nim zaczerwienienia w wewnętrznych kącikach oczu. Przyda się też do rozjaśnienia sińców pod oczami.

Ogórek

Dzięki zawartości soli mineralnych plasterki ogórka skutecznie usuwają opuchliznę i cienie pod oczami. W domu samodzielnie możemy przygotować okład z ogórka, który rozjaśni skórę i sprawi, że będzie wyglądała na wypoczętą. Schłodzony zielony ogórek tniemy na plasterki. Kładziemy się wygodnie i nakładamy po plasterku na zamknięte oczy. Okład zdejmujemy po 10 minutach.  Maseczka z kilku łyżek jogurtu naturalnego i startego ogórka delikatnie rozjaśni, odżywi i odświeży twoją cerę. Na zmęczone oczy ogórek zadziała kojąco.

Herbata

Na opuchnięte powieki bardzo dobrze dział kompres z czarnej herbaty. Należy zwrócić uwagę, aby herbata nie była aromatyzowana, gdyż może wtedy podrażnić spojówki. Herbata zmniejsza opuchliznę poprzez obkurczanie naczyń włosowatych. Zaparzone i ostudzone torebki czarnej herbaty nakładamy na opuchliznę na około 15 minut, po czym płuczemy oczy w chłodnej wodzie. Podobne działanie wykazuje rumianek, ale może rozjaśnić rzęsy i brwi.

Co na obrzęki?

Składniki poprawiające krążenie krwi i pomagające pozbyć się obrzęków to: kofeina, teina, wyciąg z kasztanowca, aloes, algi, ekstrakt z bluszczu.
Więcej o: