Sztuczki wizażystów. Poznajcie kilka cennych porad!

Przedstawiamy kilkanaście makijażowych trików i porad, stosowanych przez wizażystów i nie tylko. Sprawdźcie, czy je znacie!

Matowe usta

- Aby uzyskać efekt matowych ust, do ich pomalowania użyj konturówki, zamiast szminki. Zacznij od obrysowania krawędzi, a następnie wypełnij kolorem całe wargi. Delikatnie wetrzyj kredkę, by efekt był bardziej jednolity. Dzięki temu kolor będzie się również dłużej trzymał.

Aspiryna Aspiryna Aspiryna

Na wypryski - Aspiryna!

- W sytuacji nagłego pojawienia się wyprysków w najmniej odpowiednim momencie użyj aspiryny. Miejsce wyprysku przemyj rozpuszczoną w odrobinie wody aspiryną. Ma ona działanie przeciwzapalne oraz łagodzi zaczerwienienia.

Kostki lodu - chłodzenie ma zbawienny wpływ na stany zapalne i urazy Kostki lodu - chłodzenie ma zbawienny wpływ na stany zapalne i urazy Fot. Shutterstock

By zwężyć pory

Dla zwężenia porów i przedłużenia trwałości podkładu użyj kostek lodu (z wody mineralnej!). Przed wykonaniem makijażu przetrzyj nimi całą twarz, wykonując przy tym delikatny masaż (okrężne ruchy).

Cytryna na wybielenie płytki paznokcia

W celu wybielenia płytki paznokcia i usunięcia z niej przebarwień użyj cytryny. Przekrój owoc na dwie połówki i zanurz w nich końcówki palców. Potrzymaj przez 8-10 minut.

Dobieranie podkładu Dobieranie podkładu Fot. Shutterstock

Przedłuż trwałość pomadki

By przedłużyć trwałość szminki (zwykłej lub w płynie), przed jej nałożeniem wystarczy pokryć usta odrobiną podkładu lub korektora. Podobny efekt uzyskamy przez wklepanie palcem odrobiny różu w kamieniu na uprzednio nałożoną pomadkę.

Korektor do Twarzy w sztyfcie kryje niedoskonałości i zaczerwienienia, jednocześnie minimalizując podrażnienia skóry. Zawiera antybakteryjny olejek z drzewa herbacianego ( tea tree oil). Zawiera składniki odżywcze. Korektor jest dostępny w 4 kolorach, w tym także w odcieniu oliwki, który redukuje zaczerwienienia. Cena: 39 zł Korektor do Twarzy w sztyfcie kryje niedoskonałości i zaczerwienienia, jednocześnie minimalizując podrażnienia skóry. Zawiera antybakteryjny olejek z drzewa herbacianego ( tea tree oil). Zawiera składniki odżywcze. Korektor jest dostępny w 4 kolorach, w tym także w odcieniu oliwki, który redukuje zaczerwienienia. Cena: 39 zł Fot. Eastnews

Przy korektorowaniu...

Po zaaplikowaniu korektora na miejsca zaczerwienień lub krostek nie rozcieraj go od razu. Poczekaj 20 sekund, by mógł stopić się ze skórą, a następnie delikatnie wyrównaj za pomocą pędzelka do nakładania podkładu.

Krem pod oczy na noc, nie pod makijaż!

Krem pod oczy nakładaj na noc, nigdy zaś przed wykonaniem porannego makijażu. Składniki w nim zawarte mogą sprawić, że makijaż będzie się rozmazywał.

Przyśpieszenie schnięcia lakieru

Jeśli chcesz przyspieszyć proces schnięcia lakieru na paznokciach, odczekaj kilka minut po nałożeniu ostatniej warstwy i włóż dłonie pod strumień chłodnej wody.

Przy zakupie podkładu

Pamiętaj, że pośpiech jest złym doradcą przy wyborze odpowiedniego podkładu. Zanim kupisz tego typu kosmetyk, dobierz odpowiedni odcień w świetle dziennym (po nałożeniu odrobiny na skórę wyjdź na zewnątrz, bo sklepowe żółte lampy przekłamują kolor).

Kiedy uznasz, że znalazłaś odcień, który Ci odpowiada, poproś o przygotowanie próbki, którą przetestujesz w domu (nie kupuj od razu!). Będziesz mogła sprawdzić, jak podkład sprawuje się w ciągu dnia (czy nie zmienia barwy w ciągu dnia; czy jest trwały; czy nie "wałkuje się" po kilku godzinach etc.).

Więcej o: