Piękne stopy na lato

Marzysz o pięknych, zadbanych stopach latem? Nic prostszego! W naszej galerii przewodnik po pielęgnacji stóp.

Zmiękczanie

Żeby zmiękczyć zrogowaciały naskórek, najlepiej wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli (np. kosmetycznej lub zwykłej spożywczej). Jeśli masz problem z pocącymi się stopami, dolej do wody napar z ziół. Tymianek, szałwia czy pokrzywa działają odkażająco, regulują pracę gruczołów potowych.

Peeling

Peeling usunie martwe komórki z powierzchni naskórka i wygładzi go. Najskuteczniejszy będzie gruboziarnisty. Aby usunąć zrogowaciały naskórka z pięt i z podeszwy stóp najlepiej użyj tarki lub delikatnego pumeksu. Należy być ostrożnym, aby nie uszkodzić skóry. Dlatego jeśli ilość zgrubiałego naskórka jest niewielka lepiej zastosować peeling, który usunie go w delikatny i równie skuteczny sposób.

Masaż

Najlepiej wykonuj go wieczorem, po kąpieli. Ujmujemy stopę w dłonie i mocno ugniatamy kciukiem jej grzbiet, przesuwając ucisk w kierunku stawu skokowego. Następnie kolejno uciskamy każdy palec stopy z osobna. Na zakończenie kolistymi ruchami masuj sklepienie stopy, w kierunku od palców do pięty. Poranny spacer po zroszonej trawie, czy masaż piaskiem z muszelkami to dla stóp prawdziwy raj.

Nawilżanie

Nawilżenie to podstawa pielęgnacji. Na oczyszczone i osuszone stopy nakładaj grubą warstwę kremu. Kosmetyk taki powinien nawilżać, odżywiać oraz regenerować wysuszony naskórek. Dlatego warto, aby zawierał mocznik (intensywnie nawilża), witaminy B i E oraz alatoninę- doskonale regenerują i chronią przed wysuszeniem i podrażnieniem skórę stóp, a także glicerynę czy parafinę- zmiękczają skórę i pozostawiają na niej ochronny.

Nogi w górę

Stopy noszą nas przez cały dzień. Po całym dniu potrzebują relaksu i odpoczynku. My jednak lubimy odpoczywać w pozycji horyzontalnej, a one chciałyby być lekko uniesione. W prosty sposób możesz pobudzić cyrkulację płynów w organiźmie. Wieczorem zalecany jest kilkunastominutowy odpoczynek z nogami uniesionymi do góry.

Pedicure

Pedicure możemy wykonywać same w domu. Wystarczy trochę czasu, kilka przyrządów i twoje stopy będą wyglądały, jak po wizycie u kosmetyczki. Obcinamy paznokcie na prosto, co pozwoli uniknąć ich wrastania, po czym usuwamy skórki z płytki paznokcia i wyrównujemy jego brzegi pilniczkiem Tutaj znajdziesz info jak zrobić pedicure w domu.

Ochrona

Jeśli twoje stopy mają skłonność do nadmiernej potliwości, pamiętaj o używaniu talku albo o stosowaniu specjalnych dezodorantów. Wybieraj przewiewne skórzane obuwie i codziennie zmieniaj rajstopy.

Odświeżanie

Uczucie świeżości zapewni też spray z mentolem lub talkiem. Możesz także stosować kremy do stóp zmęczonych, odświeżające dezodoranty oraz specjalne wkładki do butów, dzięki którym unikniesz powstawania odcisków.

Więcej o: