Codziennie stosuj balsamy nawilżające. Po każdej kąpieli i prysznicu. Zadbaj o to, aby dobrze natłuszczać łokcie i kolana. Sucha skóra nie współgra z samoopalaczem czy balsamem brązującym.
Dzięki temu pobudzisz krążenie, złuszczysz martwy naskórek, wygładzisz powierzchnię skóry. Na okolice łokci, kolan i pleców warto poświęcić nieco więcej czasu podczas masażu. Peeling możesz wykonać dzień przed lub w dniu nakładania koloru
Zanim wmasujesz samoopalacz w skórę twarzy zabezpiecz wazeliną brwi, aby nie zabarwiły. Zwiąż włosy, a granicę między włosami i skórą pokryj kremem.
Nie aplikuj preparatu bezpośrednio na skórę. Aplikację zaczynamy od nóg i stopniowo przechodzimy do górnych części ciała. No okolice, łokci, kostek i stóp nie nakłada samego samoopalacza. Rozcieńcz go pół na pół z balsamem. Jeśli tak przygotowaną miksturę rozprowadzisz dokładnie i równomiernie, wówczas nie powstaną ciemne plamy. Aby uniknąć efektu brudnych, zafarbowanych dłoni balsam samoopalający nakładaj na całe ciało w cienkich lateksowych rękawiczkach. Po ich zdjęciu wymieszaj niewielką ilość samoopalacza ze zwykłym balsamem i wmasuje w zewnętrzną stronę dłoni.
Po nałożeniu samoopalacza odczekaj przynajmniej kilkanaście minut, zanim się ubierzesz oraz umyj dokładnie ręce. W tym czasie preparat zdąży się dobrze wchłonąć, co pozwoli uniknąć poplamienia bielizny. Samoopalacz może lekko wysuszać skórę, dlatego szczególnie obficie ją nawilżaj.