Najdroższe rozwody show-biznesu

Rozwód bywa droższy niż ślub. Zobacz kto miał okazję się o tym przekonać. W naszej galerii najdroższe rozstania show-biznesu.
Elin Nordegren Tiger Woods Elin Nordegren Tiger Woods AP

Tiger Woods i Elin Woods - 272 milionów dolarów

Mistrz golfa zdradzał swoją żonę z 14 innymi kobietami, nie było szans na ugodę. Elin Woods zażądała połowy pieniędzy, które sportowiec zarobił w ciągu pięciu lat trwania ich związku, czyli 272 milionów dolarów.

Rozwód z Diandrą kosztował Michaela Douglasa 45 mln dolarów i dwa domy - w Beverly Hills i na Majorce. Rozwód z Diandrą kosztował Michaela Douglasa 45 mln dolarów i dwa domy - w Beverly Hills i na Majorce. Fot. INTERFOTO/amw

Michael Douglas i Diandra - 45 milionów dolarów

Pobrali się w 1977 roku, gdy kariera Douglasa dopiero zaczynała nabierać tempa. Michael długo testował cierpliwość Diandry, jednak ta nie zamierzała odpuścić. Nawet gdy w mediach aż huczało o jego romansie z dużo młodszą aktorką Catheriną Zetą-Jones. W końcu para rozstała się.

MADONNA, GUY RITCHIE MADONNA, GUY RITCHIE ZUMA PRESS/Axel

Guy Ritchie i Madonna - 80 milionów dolarów

Byli małżeństwem przez blisko 9 lat. Londyński sąd ogłosił rozwód po przeprowadzeniu przyspieszonej procedury. Ich dzieci, 8-letni Rocco i adoptowany z Malawi 3-letni David Banda po rozwodzie dzielą czas między matkę w USA i ojca w Wielkiej Brytanii.

Harrison Ford Harrison Ford REUTERS/FORUM/RICK WILKING

Harrison Ford i Melissa Mathison - 118 milionów dolarów

Związek przetrwał 20 lat, definitywne rozstanie poprzedził kilkuletni romans Forda z Calistą Flockhart. Aktor był do tego stopnia pozbawiony skrupułów wobec swojej żony, że zdecydował się adoptować synka Calisty, Liama, na długo przed rozstaniem ze swoją żoną.

Steven Spielberg Steven Spielberg fot. plotek.pl

Steven Spielberg i Amy Irving - 100 milionów dolarów

Związek pary był burzliwy przed zawarciem oficjalnego związku. Ich znajomość sięga 1976 roku, gdy zaczęli spotykać się po raz pierwszy. Po dwóch latach Amy zostawiła reżysera i związała się z piosenkarzem Willie Nelsonem, by w 1982 wrócić do Spielberga i zostać jego żoną w 1985 roku.

James Cameron James Cameron gazeta.pl

James Cameron Linda Hamilton - 50 milionów dolarów

Rozstali się w 1999 roku. Małżeństwo trwało 17 miesięcy. Linda w tym czasie zaszła w ciążę, co wykorzystała jako kartę przetargową w sądzie. Musiała bowiem uzyskać godziwe środki do wychowania dziecka. Zarzucała reżyserowi, że miał bardzo trudny charakter.

Paul McCartney i Heather Mills - 48 milionów dolarów

Oprócz odprawy w wysokości 40 milionów, Heather dostała po 5 milionów rocznie przez kolejnych 14 lat na utrzymanie córki. Dodatkowo ex-Beatles zobowiązany jest płacić za ochronę Mills, prywatnego trenera, nianie, gosposię i podróże. Przed ślubem utrzymywał, że intercyza nie jest potrzebna, bo ich miłość wytrzyma wszystko.

Michael Jordan Michael Jordan REUTERS / FORUM/

Michael Jordan i Juanita Jordan - 150 milionów dolarów

Małżeństwo Jordanów rozpadło się w 2002 roku, gdy Juanita wniosła pozew o rozwód, jednak do definitywnego rozstania doszło dopiero w roku 2006, po kilku latach nieudanych prób ratowania związku.

Kevin Costner Kevin Costner CREDIT ŠRUE DES ARCHIVES/AGIP/Rue des Archives

Kevin Costner i Cindy Silva - 80 milionów dolarów

Pewnego dnia Cindy przyłapała Kevina z tancerką. To był początek końca ich małżeństwa. Byli małżeństwem przez 16 lat. Podczas rozwodu ostro spierali się o majątek.

Więcej o: