5 najpopularniejszych trendów weselnych na rok 2012

Największy wpływ na trendy weselne miał oczywiście ślub Kate i Williama. Zwyczaje zapoczątkowane parę sezonów temu wciąż są bardzo silne. Z drugiej zaś strony te, o których zapomnieliśmy na jakiś czas wróciły z wielkim hukiem. Jak będą wyglądać wesela w 2012 roku? Zobaczcie sami!
Marchesa bridal collection 2012 Marchesa bridal collection 2012 marchesa.com

Suknia na zmianę

To w Polsce dość jeszcze rzadko spotykany zwyczaj, ale na zachodzie zapanował na to szał, i w tym roku na pewno on nie minie. Wiele panien młodych decyduje się na zmianę sukni ślubnej na wesele. Na ślub wybierają te tradycyjne, obszerne i długie kreacje, które przy szaleństwie tańców weselnych okazują się być nieznośnie niewygodne. Aby nie męczyć się niepotrzebnie przebierają się więc w lżejsze i krótsze sukienki.

Wesela na zewnątrz

To niełatwe zadanie w naszym klimacie, ale wiele par młodych w roku 2012 podejmie to wyzwanie. Natura nadaje przyjęciu piękna i niezwykłej atmosfery, której próżno szukać w restauracjach i domach weselnych. Na dodatek nie wymaga intensywnych dekoracji, gdyż sama w sobie maa wiele uroku i wyjątkowości. Wystarczy wynająć namioty z parkietem, by schronić gości przed ewentualnym deszczem, który trudno przewidzieć. Można też wstawić do nich grzejniki gdy temperatura mocno spadnie. Zapewniam jednak, że w trakcie wesela mało komu będzie to przeszkadzać.

Kolory

Co roku nowy kolor okrzyknięty jest królem ślubów - był i żółty i turkusowy, pojawiła się nawet czerń. Bukiety, dodatki, sukienki druhen i dekoracje weselne utrzymane były w identycznej tonacji. Taki akcent nadawał całej ceremonii wyjątkowości i nowoczesności, jednak w roku 2012 wracamy do tradycji i stawiamy na biel i beże.

Wesela tematyczne

Wesele ma być spójne nie tylko pod względem kolorystycznym ale i tematycznym. Przyjęć w stylu vintage i retro mieliśmy na jakiś czas dość, jednak teraz znów przypadły nam do gustu. Trend ten powrócił z jeszcze większą siłą, gdyż w tym roku pary młode będą podkreślać wybrany przez nich temat, który ma charakteryzować ich ceremonię, w każdym szczególe: wprowadzą go w zaproszenia, nakrycia stołu, menu i tort. Jeśli stawiasz na retro wystylizuj się np. na lata 50-te, przyjedź do ślubu garbusem, a salę weselną wystrój ta,k by goście mieli wrażenie, że przenieśli się w czasie o kilkadziesiąt lat.

Tradycja

Po spektakularnym ślubie książęcej pary Kate i Williama można było przewidzieć, że większość z nas zatęskni za tradycyjną ceremonią. Wpływy widoczne były najpierw w modzie - suknie ślubne o klasycznych krojach z koronkowymi dekoltami i rękawami to interpretacją kreacji, którą miała na sobie Kate. Tak więc w 2012 zobaczymy wiele karet, panów młodych we frakach i powrotu do dawnych zwyczajów ślubnych takich jak orszak ślubny składający się z wielu druhen i drużbów.

Więcej o: