Czego panna młoda powinna unikać, cz. I: uroda

Zebrane doświadczenia setek panien młodych i rady ekspertów na temat tego czego nie robić tuż przed ślubem, by nie zaszkodzić swojej urodzie.

Nagła zmiana nawyków

Nie decyduj się na zmianę tabletek antykoncepcyjnych, programu pielęgnacyjnego, proszków do prania itp. na mniej niż 6 tygodni przed ślubem. Niech cię nie kusi promocyjna cena płynu  do płukania tkanin - nie chcesz wylądować w dniu ślubu z wysypką na całym ciele. Nie wprowadzaj żadnych nowych produktów do twoich codziennych czynności i zabiegów gdyż nie wiesz jak na nie zareagujesz.

Solarium

Nie przesadzaj z opalaniem. Wiadomo, że jako panna młoda chcesz mieć zdrowy wygląd skóry, ale pomarańczowa karnacja na tle jasnej sukni będzie wyglądać jeszcze bardziej nienaturalnie. Jeśli jednak chcesz choć o ton przyciemnić swoją skórę, ostatnią sesję w solarium zaplanuj najpóźniej na 4 dni przed ślubem. Jeśli będzie to później, twoja skóra będzie zbyt wysuszona i makijaż może się na niej bardzo źle prezentować.

Puder

Czy malujesz się sama czy korzystasz z usług wizażystki, zwróć uwagę na skład pudru do twarzy. Widziałaś kiedyś pannę młodą, która w dniu ślubu wyglądała pięknie, zaś na zdjęciach jej twarz była sino blada? To dlatego, że niektóre pudry mają w swoim składzie titanium dioxide, czyli dwutlenek tytanu, który w swojej czystej formie fotografuje się na biało, jeśli używa się flesza. Co prawda świetnie chroni nas przed słońcem, ale w dzień ślubu upewnij się, że nie ma go w twoich kosmetykach.

Czerwone wino i porzeczki

...Oraz wszelkie inne produkty, które zabarwiają zęby muszą pójść w odstawkę w dniu ślubu. Fotograf może poprawić kolor w photoshopie, ale co jeśli ktoś z gości będzie wam robił zdjęcia? Nie chcesz na nich zobaczyć, że twój perłowy uśmiech jest burgundowy.

Mocny makijaż

Wiele panien młodych w dniu swojego ślubu chce wyglądać spektakularnie i trudno im się dziwić. Ich makijaż musi przetrzymać próbę czasu, świetnie wyglądać na zdjęciach i ukryć absolutnie każdą niedoskonałość cery. Warto jednak pamiętać, że na tle jasnej sukni intensywne kolory i duża ilość kosmetyków na twarzy wyglądają jeszcze bardziej nienaturalnie, a efekt maski jest wręcz rażący. Umaluj się dobrymi, trwałymi kosmetykami, ale stosuj je z umiarem.

Maseczki, zmiana fryzury i depilacja

Wszystkie te zabiegi wykonaj najpóźniej na tydzień przed ślubem. Po maseczkach i depilacji skóra zdąży się zregenerować, i będzie czas na to, by wszystkie ewentualnie niespodzianki typu zły kolor włosów naprawić.

Więcej o: