Gotowe, do ślubu, start

Jeśli w najbliższe wakacje wybierasz się za mąż, to czas najwyższy, żebyś (wspólnie z narzeczonym) ruszyła z kopyta z przygotowaniami. Do wielkiego dnia zostało trochę ponad pół roku. Odległa data może demobilizować, ale warto zająć się tematem, żeby później się nie stresować.

Wybór miejsca

Ciepłe miesiące to czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. W każdym z nich jest około czterech sobót, co daje 16 weekendów, w czasie których także tysiące innych zakochanych będzie chciało stanąć przed ołtarzem. Najbardziej pożądane kościoły i sale weselne są rezerwowane z rocznym wyprzedzeniem. Większy wachlarz terminowych możliwości daje zorganizowanie ślubu i wesela w piątek. To jednak komplikowanie życie zaproszonym gościom, którzy będą musieli wziąć specjalnie dla Was dzień wolny. Dla Was to opcja warta rozważenia. Zyskujecie wolną sobotę i niedzielę, może będziecie mogli wynegocjować lepszą cenę w wybranym miejscu. Piątkowe śluby i wesela nie należą jeszcze do zbyt popularnych. Jeśli nie dokonałaś jeszcze ostatecznego wyboru miejsca, to czas najwyższy! Wyszukaj fajne miejscówki w Internecie, popytaj znajomych, poczytaj na forach ślubnych. Potem zobacz te miejsca na żywo. Zorientuj się, jak wygląda sprawa toalet (jedna toaleta na 300 gości grozi kolejką), kuchni, parkingu, wystroju. Porozmawiaj z menadżerem i jeśli miejsce Ci odpowiada, zarezerwuj je. W większości restauracji i sal bankietowych będziesz musiała zaliczkować. Jeśli będziesz podpisać umowę ? wcześniej ją przeczytaj. Ważne punkty to kwestia odwołania rezerwacji, ewentualny zwrot zaliczki, opłaty dodatkowe, pokrywanie kosztów w przypadku zniszczeń.

Muzyka gra

Jak w przypadku kościoła i sali weselnej, orkiestra i DJ nie potrafią się multiplikować, dlatego kto pierwszy zarezerwuje sobie oprawę muzyczną, ten lepszy. Oczywiście zawsze można próbować przekupić DJ, przebijając ofertę, ale to zagrywka poniżej pasa. Kto był chociaż raz na weselu, wie doskonale, że dobre jedzenie i muzyka to podstawa udanej zabawy. Warto więc poszukać zespołu czy DJ-a, który porwie do tańca najbardziej oporne jednostki. Poszperaj w pamięci ? może byłaś na weselu, które przetańczyłaś do rana? Jeśli tak, to warto dotrzeć do osoby, która serwowała wtedy muzykę. Namierzyć, zadzwonić i zaklepać termin ? to Twoje zadanie na ten tydzień.

Jak z obrazka

Fotografem sesyjnym nie musisz się aż tak bardzo stresować. W końcu sesję można zrobić nawet po ślubie. Reportażystów jest wielu, z zarezerwowaniem ich  nie będziesz miała więc problemu. Oczywiście im wcześniej zajmiesz się tym tematem, tym mniej spraw do załatwienie zostanie Ci na głowie. Nie jest to jednak sprawa życia i śmierci. Podobnie sprawa bukietu ślubnego i ozdobienia kościoła. Najważniejsze żebyś wiedziała, czego chcesz. Wydrukuj z Internetu zdjęcia kwiatów, które Ci się podobały i dowiedz się w kwiaciarniach o ich koszt i o ile wcześniej powinnaś zlecić realizację. To samo dotyczy tortu weselnego i zakupu obrączek. Teraz masz czas na zorientowanie się w cenach i terminach. Nie zamawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

Suknia marzeń

Jeśli jesteś mieszkanką dużego miasta i kobietą o niezbyt typowych wymiarach, to czas najwyższy żebyś wybrała się do salonu sukien ślubnych. W tych najbardziej popularnych trzeba się zapisywać na konkretną godzinę. Sukienki, które są szyte za granicą, muszą zostać tam wyprodukowane, a później dowiezione. Na miejscu dokonuje się jeszcze dodatkowych poprawek ? to wszystko jest dosyć czasochłonne. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług krawcowej, dowiedz się, jak bardzo jest obłożona pracą. Być może będziesz musiała już teraz umówić się na pierwsze spotkanie.

Pokój do wynajęcia

2012 to rok Mistrzostw Europy w piłce nożnej, których nasz kraj jest współgospodarzem. Co to dla Ciebie oznacza? Że jeśli mieszkasz w jednym z miast, w których będą się rozgrywały mecze, możesz mieć ogromny problem z zarezerwowaniem pokojów w hotelu dla przyjezdnych gości. Zwłaszcza jeśli termin ślubu pokrywa się z grafikiem meczów. Niestety nic już na to nie poradzisz ? pokoje od dawna są zarezerwowane, a ceny wolnych osiągają fortunę.

Piekność dnia

Masz pół roku na zrobienie się na bóstwo. Jeśli czujesz, że powinnaś schudnąć, już teraz przejdź na racjonalną dietę i zacznij się więcej ruszać. Przy rozsądnym podejściu do jedzenia, masz szansę zrzucić nawet ponad osiem kilo. Pomimo względnie odległego terminu ślubi, musisz kierować się determinacją. Jeśli masz problemy z cerą, zapisz się do dermatologa i zastosuj do jego zaleceń. W sześć miesięcy zadbasz także o włosy oraz paznokcie i nie będziesz musiała uciekać się do stosowania sztucznych dopinek czy tipsów.

Więcej o: