Różowy ślub? Pokochaj ten kolor!

Ze  ślubem i weselem najbardziej kojarzy się kolor biały. Do niego idealnie pasuje jednak róż! W tym odcieniu mogą być dodatki, dekoracje a nawet... ubranie pana młodego.

Róż włóż

Sukienki ślubne przyjmują coraz bardziej oryginalne fasony i długości. Są panny młode, które nie mogą się rozstać z małą czarną także idąc do ołtarza i zamieniają ją w dużą czarną. Czerwień, bordo - te kolory także coraz częściej widać na ślubnym kobiercu. Dlaczego więc delikatny, pastelowy róż nie miałby sprawdzić się w tym wielkim dniu? Kolor ten "ociepli" koloryt skóry. Jeśli masz jednak naturalnie różowawą karnację i cerę naczynkową, nie powinnaś brać różu pod uwagę. (Sukienka na zdjęciu to propozycja Isaaca Mizrahi'ego).

Biel przełamana

Pastele są w tym sezonie wyjątkowo modne. Z tego chociażby powodu warto zaryzykować różową stylizację. Jeśli nie masz odwagi na total look (czyli róż od góry do dołu) wybierz propozycję łączącą biel z odcieniem malinowym. Różowa może być w tym wypadku kokarda, haftowana koronka lub jak w przypadku sukni na zdjęciu - spódnica. (Sukienka na fotografii to propozycja Isaaca Mizrahi'ego). Pamiętaj, że w tym przypadku twój narzeczony także powinien mieć jakiś różowy detal - dla spójności obydwu stylizacji - twojej i jego.

Kolorowy bukiet

Zbliża się lato - najbardziej gorący pod względem ślubów okres, a wraz z nim prawdziwy wysyp sezonowych kwiatów. Już wkrótce pojawią się m.in. peonie, których delikatnie różowy odcień idealnie nadaje się do wiązanek ślubnych. Inne kwiaty - orchidee, róże także kwitną w tym kolorze. Jeśli postawisz na klasyczną biel sukni, bukiet w kolorze odcinającym się od kreacji będzie stanowił ciekawe urozmaicenie stylizacji. Więcej o kwiatach i dekoracjach ślubnych przeczytasz w wywiadzie z florystką.

Akcent na stole

Coraz więcej par chce, żeby goście zaproszeni na wesele dobrze się czuli w wymyślonych na tę okazję dekoracjach. Wszechobecna biel może onieśmielać, dlatego warto poszukać ciekawego motywu - także kolorystycznego, wokół którego powstaną dekoracje i ozdoby. Na zdjęciu dekoracje ślubne zainspirowane meksykańskim Dia de los Muertos, czyli  świętem zmarłych. Meksykanie wierzą, że w dzień Wszystkich Zmarłych, powinniśmy cieszyć się, bawić i radować, bo zgodnie z wiarą, po śmieci przechodzimy do lepszego świata. Zwróć uwagę na obecność intensywnego różu na stole.

ślub, bridelle.pl ślub, bridelle.pl Fot. Bridelle.pl/HILTON PITTMAN

Udana sesja

Lekko różowawe, nastrojowe zdjęcia będą odróżniały się od fotografii w waszym albumie. Romantyczna, rozmyta sesja przypomni także klimat dnia ślubu. Fotograf, którego wynajmiecie nie powinien mieć problemu z uzyskaniem takiego efektu - o ile oczywiście ma dobry warsztat, talent i wiedzę. Czarno-białe zdjęcia ciągle cieszą się dużym powodzeniem wśród par, ale czemu nie przekonać się do koloru? Zwłaszcza, że efekt jest naprawdę spektakularny. Zwróć uwagę na różowe elementy - suknie druhny i strój pana młodego.

Zaproszenie do zabawy

Zaproszenia ślubne to kolejny temat, który jest praktycznie niewyczerpanym źródłem pomysłów. Bawić się można wszystkim - typografią, formatem zaproszenia, kolorami, treścią. Dobrze zaprojektowane zaproszenie może być małym dziełem sztuki, które goście z przyjemnością zachowają na pamiątkę. Na zdjęciu kartonik w eleganckim i... różowym wydaniu.

Twarzowy pan młody

Róż coraz odważniej wkracza do męskiej szafy. Panowie przekonali się, że nie jest to wcale kolor zarezerwowany dla pięciolatek w fazie wyobrażania sobie, że są księżniczkami. Coraz więcej mężczyzn nosi różowe koszulki polo i koszule w tym odcieniu. Róż połączony z bielą i np.: granatem wygląda świetnie. W dniu ślubu także może zrobić wrażenie. Dla niektórych panów młodych będzie to wyraz ich odwagi, dla innych wyczucia mody i smaku.

Więcej o: