Jeśli nie ślub, to co? Gwiazdy, które nie planują zamążpójścia.

Coraz więcej kobiet wcale nie marzy o białej sukni, przysiędze i obrączce na palcu. Wśród nich znajdują się także sławne panie. Jakie mają argumenty przeciw małżeństwu?

Diane Kruger nie wierzy w ślub

Nie można powiedzieć, żeby niemiecka aktorka i modelka nie dała szansy małżeństwu. Przez 5 lat była żoną aktora i reżysera Guillaume'a Caneta. Rozwód był dla niej gorzką nauczką. Kruger zapewnia, że nie chce brzmieć pesymistycznie, ale nie wierzy w instytucję małżeństwa. Wierzy za to w prawdziwą miłość i to, co ludzie ślubują sobie w sercach. Zdaniem Kruger sam papier nie jest gwarancją, że druga połowa zostanie z nami na zawsze. Aktorka od kilku lat związana jest z aktorem Joshuą Jacksonem - z małą przerwą, w czasie której para spotykała się z innymi.

Diane Keaton nie chce dzielić życia z mężczyzną

Lista kochanków Diane Keaton jest naprawdę imponująca. Aktorka była związana m.in.: z Woodym Allenem, Warrenem Beatty i Alem Pacino. Jej niechęć do zamążpójścia doprowadziła nawet do zerwania z tym ostatnim. Diane Keaton nigdy nie wyszła za mąż, i chociaż deklaruje, że mężczyzn uwielbia, bawią ją i świetnie się czuje w ich towarzystwie, to już dzielenie z przedstawicielem płci brzydkiej życia nie wchodzi w rachubę. Aktorce udało się z pominięciem udziału partnera zostać mamą - po pięćdziesiątce adoptowała dwoje dzieci.

Cameron Diaz woli tworzyć własne zasady

Cameron Diaz na ślubnym kobiercu staje tylko w filmach. W prawdziwym życiu udało jej się sprytnie omijać składanie ślubnych obietnic. Aktorka, która spotykała się z Jaredem Leto, Justinem Timberlake'iem, a teraz jest w nieformalnym związku ze sportowcem Alexem Rodriguezem, uważa, że ślub to idea mocno przeterminowana. Aktorka nie wyobraża sobie, że mogłaby spędzić z kimś 30 lat, zwłaszcza, gdy miłość wygaśnie po 10. Zdaniem Diaz każdy związek powinien tworzyć własne reguły, a nie poddawać się tradycji, która nie przystaje do panujących współcześnie realiów. Swoją wypowiedzią dołącza do innej blond piękności, która także nie wierzy w potęgę małżeństwa, czyli Charlize Theron.

Zooey Deschanel z mężem Benem Gibbardem Zooey Deschanel z mężem Benem Gibbardem AP/Dan Steinberg

Zooey Deschanel poświęca się pracy

Aktorka Zooey Deschanel kiedyś wierzyła w ślub. Z tego powodu wyszła za mąż za muzyka Bena Gibbarda. Niestety, ich związek nie przetrwał próby czasu i rozpadł się zaledwie po dwóch latach. Po tym doświadczeniu, Deschanel została orędowniczką wolnych związków. Zadeklarowała także, że nie ma czasu na zabawę w małżeństwo i zdecydowanie bardziej woli się poświęcić pracy. Co innego jej siostra, także aktorka Emily Deschanel. W jej małżeństwo Zooey wierzy. Do swojej ślubnej przyszłości straciła całkiem serce.

www.vmagazine.com www.vmagazine.com Susan Sarandon

Susan Sarandon uważa, że ślub nie jest gwarancją szczęścia

Susan Sarandon twierdzi, że ślub nie daje gwarancji szczęście i powodzenia, dodając szybko, że jego brak również. Aktorka przez 11 lat była żoną - rozwód z Chrisem Sarandonem bardzo przeżyła. Przez ponad dwadzieścia lat żyła w wolnym związku z Timem Robbinsem. Ten układ jednak także nie doczekał się szczęśliwego zakończenia. Optując za konkubinatem, Sarandon twierdziła, że taka relacja daje wolność wyboru - każdego dnia podejmujesz decyzję, że jesteś z mężczyzną, bo tego chcesz, a nie dlatego, że tak ślubowałaś.

Juliette Binoche ceni swoją wolność

Francuska aktorka Juliette Binoche nigdy nie stanęła na ślubnym kobiercu, choć okazji do zamążpójścia miała kilka. Jak wspomina w wywiadach, aż czterokrotnie różni partnerzy prosili ją o rękę - dwa razy na początku związków, dwa raz pod ich koniec. Aktorka lubi swoją wolność, nie przepada za stabilizacją i jest w ciągłym ruchu. Może dlatego każdą propozycję zamążpójścia zbywała milczeniem.

Więcej o: