Jeśli nie ślub, to co? Gwiazdy, które nie planują zamążpójścia.

Coraz więcej kobiet wcale nie marzy o białej sukni, przysiędze i obrączce na palcu. Wśród nich znajdują się także sławne panie. Jakie mają argumenty przeciw małżeństwu?

Diane Kruger nie wierzy w ślub

Nie można powiedzieć, żeby niemiecka aktorka i modelka nie dała szansy małżeństwu. Przez 5 lat była żoną aktora i reżysera Guillaume'a Caneta. Rozwód był dla niej gorzką nauczką. Kruger zapewnia, że nie chce brzmieć pesymistycznie, ale nie wierzy w instytucję małżeństwa. Wierzy za to w prawdziwą miłość i to, co ludzie ślubują sobie w sercach. Zdaniem Kruger sam papier nie jest gwarancją, że druga połowa zostanie z nami na zawsze. Aktorka od kilku lat związana jest z aktorem Joshuą Jacksonem - z małą przerwą, w czasie której para spotykała się z innymi.

Diane Keaton nie chce dzielić życia z mężczyzną

Lista kochanków Diane Keaton jest naprawdę imponująca. Aktorka była związana m.in.: z Woodym Allenem, Warrenem Beatty i Alem Pacino. Jej niechęć do zamążpójścia doprowadziła nawet do zerwania z tym ostatnim. Diane Keaton nigdy nie wyszła za mąż, i chociaż deklaruje, że mężczyzn uwielbia, bawią ją i świetnie się czuje w ich towarzystwie, to już dzielenie z przedstawicielem płci brzydkiej życia nie wchodzi w rachubę. Aktorce udało się z pominięciem udziału partnera zostać mamą - po pięćdziesiątce adoptowała dwoje dzieci.

Cameron Diaz woli tworzyć własne zasady

Cameron Diaz na ślubnym kobiercu staje tylko w filmach. W prawdziwym życiu udało jej się sprytnie omijać składanie ślubnych obietnic. Aktorka, która spotykała się z Jaredem Leto, Justinem Timberlake'iem, a teraz jest w nieformalnym związku ze sportowcem Alexem Rodriguezem, uważa, że ślub to idea mocno przeterminowana. Aktorka nie wyobraża sobie, że mogłaby spędzić z kimś 30 lat, zwłaszcza, gdy miłość wygaśnie po 10. Zdaniem Diaz każdy związek powinien tworzyć własne reguły, a nie poddawać się tradycji, która nie przystaje do panujących współcześnie realiów. Swoją wypowiedzią dołącza do innej blond piękności, która także nie wierzy w potęgę małżeństwa, czyli Charlize Theron.

Zooey Deschanel z mężem Benem Gibbardem Zooey Deschanel z mężem Benem Gibbardem AP/Dan Steinberg

Zooey Deschanel poświęca się pracy

Aktorka Zooey Deschanel kiedyś wierzyła w ślub. Z tego powodu wyszła za mąż za muzyka Bena Gibbarda. Niestety, ich związek nie przetrwał próby czasu i rozpadł się zaledwie po dwóch latach. Po tym doświadczeniu, Deschanel została orędowniczką wolnych związków. Zadeklarowała także, że nie ma czasu na zabawę w małżeństwo i zdecydowanie bardziej woli się poświęcić pracy. Co innego jej siostra, także aktorka Emily Deschanel. W jej małżeństwo Zooey wierzy. Do swojej ślubnej przyszłości straciła całkiem serce.

Susan Sarandon uważa, że ślub nie jest gwarancją szczęścia

Susan Sarandon twierdzi, że ślub nie daje gwarancji szczęście i powodzenia, dodając szybko, że jego brak również. Aktorka przez 11 lat była żoną - rozwód z Chrisem Sarandonem bardzo przeżyła. Przez ponad dwadzieścia lat żyła w wolnym związku z Timem Robbinsem. Ten układ jednak także nie doczekał się szczęśliwego zakończenia. Optując za konkubinatem, Sarandon twierdziła, że taka relacja daje wolność wyboru - każdego dnia podejmujesz decyzję, że jesteś z mężczyzną, bo tego chcesz, a nie dlatego, że tak ślubowałaś.

Juliette Binoche ceni swoją wolność

Francuska aktorka Juliette Binoche nigdy nie stanęła na ślubnym kobiercu, choć okazji do zamążpójścia miała kilka. Jak wspomina w wywiadach, aż czterokrotnie różni partnerzy prosili ją o rękę - dwa razy na początku związków, dwa raz pod ich koniec. Aktorka lubi swoją wolność, nie przepada za stabilizacją i jest w ciągłym ruchu. Może dlatego każdą propozycję zamążpójścia zbywała milczeniem.

Więcej o: