8 rzeczy, których powinnaś unikać na kilka dni przed ślubem

Ostatnie dni przed ślubem to nie czas na eksperymenty. Każda Panna Młoda powinna unikać kilku błędów, przez które w dniu ślubu może poczuć się niekomfortowo. Zobaczcie o jakich mowa.
panna młoda, panna młoda, Fot. Shutterstock

Nowy kolor włosów

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nawet jeśli bezgranicznie ufasz swojemu fryzjerowi nie ryzykuj wybierając nowy kolor farby tuż przed dniem zaślubin. Efekt równie dobrze może być świetny, jak i niestety zupełnie nietrafiony. Zdecyduj się na sprawdzony, wielokrotnie przetestowany kolor. Nie warto także eksperymentować z nowym cięciem, nawet jeśli chcesz podciąć końcówki zrób to nie później niż miesiąc przed dniem zaślubin.

wieczór panieński wieczór panieński Fot. Shutterstock

Alkohol

Rezygnacja z alkoholu na co najmniej tydzień przed ślubem to absolutne minimum. Oprócz tego, że alkohol zawiera wiele kalorii, sprawia, że możesz czuć się nabrzmiała, opuchnięta. Ponadto może powodować zaczerwienienia na twarzy, gdyż rozszerza naczynia krwionośne.

samoopalacz samoopalacz Fot. Shutterstock

Sztuczna opalenizna

Większość panien młodych marzy o pięknej, naturalnej opaleniźnie, która będzie doskonale współgrać z bielą sukni. Jednak czasem lepiej zaakceptować bladą skórę niż sięgnąć po niesprawdzony samoopalacz, bądź pierwszy raz przetestować opalanie natryskowe. Jeśli masz zamiar skorzystać z solarium po raz pierwszy przetestuj ten sposób kilka miesięcy wcześniej, aby nie dokładać sobie stresu i sprawdzić czy taki sposób w ogóle ci odpowiada.

panna młoda panna młoda Fot. Shutterstock

Nowe produkty pielęgnacyjne

Każda z nas ma zapewne na swoim koncie krem lub jakikolwiek produkt pielęgnacyjny, który zamiast nas upiększyć, sprawił, że twarz wyglądała koszmarnie. Zaczerwienienia, zapchane pory, podrażnienie lub pieczenie skóry to tylko niektóre skutki uboczne nietrafionych kosmetyków. Przed dniem ślubu wybieraj tradycyjny rytuał pielęgnacyjny.

detoks detoks Fot. Shutterstock

Detoks

Restrykcyjna dieta cud oparta na piciu samych soków to naprawdę zły pomysł, a szczególnie na kilka dni przed ślubem. Detoks zazwyczaj ma wiele skutków ubocznych - proces oczyszczanie organizmu wiąże się z brakiem energii, pojawieniem się wyprysków oraz zmianą kolorytu skóry. Ten etap przejściowy to zbyt duży wysiłek dla organizmu na kilak dni przed ważnym wydarzeniem.

spa spa Fot. Shutterstock

Mocne peelingi i zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne z reguły mają poprawiać wygląd, ale i one potrzebują czasu. Zazwyczaj bezpośrednio po ich wykonaniu cera jest mocno zaczerwieniona i opuchnięta dlatego nie wykonuj ich później niż dwa tygodnie przed dniem zaślubin. Możesz natomiast skorzystać z zabiegów relaksujących, masażu lub maseczek błyskawicznie poprawiających wygląd cery.

Bezsenność Bezsenność fot. Shutterstock

Nieprzespane noce

Brak snu ma przykre konsekwencje związane z naszym wyglądem. Zarywane noce szybko objawiają się widocznymi cieniami pod oczami, opuchlizną i brakiem energii. Przed ślubem powinnaś być promienna i wypoczęta dlatego pamiętaj, aby zapewnić sobie co najmniej 8 godzin snu dziennie.

fast food fast food Fot. Shutterstock

Ciężkostrawne potrawy

Warzywa strączkowe, tłuste mięsa czy potrawy bardzo ostro przyprawione powinny pójść w odstawę. Powodują zazwyczaj uczucie ociężałości, wzdęcia oraz problemy trawienne przez co czujemy się niekomfortowo. Przed dniem zaślubin najlepiej stosować dietę lekkostrawną, dzięki której będziesz czuła się lekka i pewna siebie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: