10 absolutnych top trendów weselnych na 2016 rok! [CENY]

Co zrobić, żeby goście weselni poddawani monotonnym weselnym rozrywkom nie umarli z nudów? I żeby nie spędzali czasu z nosem a smartfonie? Zagwarantować im atrakcje, które NAPRAWDĘ zapewnią wszystkim dobrą zabawę. Mamy dla was 10 murowanych pewniaków.
10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Greg/Flickr.com

1: FOTOBUDKA

Zamówienie wszystkich z 10 proponowanych poniżej atrakcji byłoby dużym zbytkiem, bo to cały czas jednak wesele, ale umiejętne ich dopasowanie do motywu przewodniego wesela i zaproszonych gości, zapewni wszystkim wspaniałą zabawę. I nie będzie ani chwili na nudę - zapewniają Magda Górnicka-Partyka i Maciej Partyka, blogerzy ze Zrób SWÓJ Ślub, którzy zrobili dla nas ranking trendów na 2016 rok.

Fotobudka to jedna z najczęściej wybieranych weselnych atrakcji już od kilku sezonów. I dobrze, bo to rewelacyjna zabawa i dla dorosłych, i dla dzieci! Cena to około 1000 zł za 2-3 godziny. Przy małym weselu to czas optymalny.
Fotobudka najczęściej obsługiwana jest przez animatora, który pomaga w doborze rekwizytów, a także - szybko uczy obsługi urządzenia. Po zrobieniu 3-4 zdjęć, uczestnicy zabawy otrzymują pasek w wydrukiem kadrów i imionami młodej pary.
Ostatnio pojawiło się sporo nowości, jak fotobudki wykonujące GIF-y, animowane obrazki, złożone z wykonanych w czterech seriach zdjęć. Taki animowany obrazek można przesłać sobie na maila i później podzielić się nim na portalu społecznościowym. Właściciele fotobudek trafili w dziesiątkę z GIF-ami, ponieważ Facebook wprowadził ostatnio możliwość ich dodawania. Gify zapowiadają się na przebój wesel w 2016 roku!

 

o

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Amanda/Flickr.com

2. DRINK BAR

Wesele już dawno przestało być imprezą, na której niepodzielnie króluje wódka. Kolorowe drinki to prawdziwa atrakcja dla gości. Wynajęcie drink baru oznacza, że profesjonalny barman przygotuje dla naszych gości autorskie drinki - zarówno z alkoholem, jak i bez.
Prawdziwym hitem są dymiące drinki, które robią duże wrażenie na gościach! Co ważne, można je pić tylko przez słomkę. Ale o szczegółach opowie barman, przeprowadzając zainteresowanych gości przez cały proces tworzenia drinków. Koszt tej atrakcji to około 2-3 tysiące złotych - i to bardzo dobrze wydane pieniądze!

LTN

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Karlis Dambrans

3. POKAZY BARMAŃSKIE

Mogą iść w parze z drink barem, ale nie muszą. Mistrzowie sztuki barmańskiej nie tylko przygotowują dla gości drinki, ale przede wszystkim - wykonują skomplikowane i widowiskowe triki.

Dzięki temu, cały proces powstawania drinka to prawdziwe show. Koszt pokazu waha się między tysiącem a dwoma tysiącami złotych.

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Gemma Morgan/Flickr.com

4. SŁODKI STÓŁ

Atrakcja wbrew pozorom nie tylko dla dzieci! Pięknie zaaranżowany kącik z różnego typu słodkościami - od cukierków i żelek po muffinki i ciasta, przyciągnie szeroką gamą słodyczy i dekoracjami. Ozdobne słoje, kolorowe rożki, które można wypełniać cukierkami, przyciągają wzrok i sprawiają, że do słodkiego stołu podchodzi się wielokrotnie! Cena jego stworzenia zależy od tego, czy chcemy zrobić to sami, czy zlecimy to profesjonaliście. Ta ostatnia opcja to koszt około 1500 zł.

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Epic Fireworks

5. POKAZ FAJERWERKÓW

Dobry pomysł na oderwanie gości na chwilę od tańców i odpoczynek na świeżym powietrzu. Chociaż sam pokaz fajerwerków to sprawa dość skomplikowana (może się odbyć do 22:00, trzeba załatwić odpowiednie pozwolenia od straży pożarnej), profesjonalna firma wszystkim się zajmie - łącznie z wizją lokalną i wyborem odpowiedniego miejsca na przeprowadzenie pokazu. Pokaz trwa około 3-5 minut, wzbogacony jest często warstwą muzyczną. To atrakcja z pewnością spektakularna, i chociaż do najtańszych (od 2500 zł) nie należy - na pewno goście będą długo ją wspominać!

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Kozzmen/Flickr.com

6. TANIEC Z OGNIEM - FIRESHOW

W gruncie rzeczy to połączenie tańca, show oraz ognia. Pokazy mogą być dostosowane do motywu przewodniego wesela (np. Wielki Gatsby), przez co doskonale uzupełnią całą imprezę! Pokaz stanowi spójną całość - pokazy choreograficzne z wykorzystaniem ognia robią na gościach duże wrażenie. Są spektakularne wybuchy, czy - szczególnie lubiane przez dzieci - zianie ogniem. Pokaz trwa około 20-30 minut i kosztuje około 2 tysięcy złotych.

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Barka Fabianova/Flickr.com

7. TANIEC IRLANDZKI

Energetyczny, widowiskowy, zachęcający do wspólnej zabawy - taniec irlandzki to coraz popularniejsza atrakcja na weselach. Zwłaszcza na weselach międzynarodowych lub takich, w których elementy irlandzkie (chociażby ze względu na kolor!) pasują do motywu przewodniego.

Podczas swojego występu, kilkuosobowy zespół wykonuje układy taneczne z ich stałego repertuaru, jak również - dostosowane do konkretnych życzeń pary młodej.

Dodatkowo, istotnym punktem pokazu, jest włączenie w niego gości - mogą się oni nauczyć podstawowych kroków. To zupełnie inny taniec niż ten podczas całego wesela - włączają się więc z przyjemnością! Pokaz trwa około kwadransa, zabawa taneczna - do pół godziny. Koszt takiej atrakcji to najczęściej kilkaset złotych.

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Tom Godber/Flickr.com

8. KARAOKE

Świetna rozrywka na późniejsze godziny wesela, gdy goście się już wyluzowali i humory im dopisują! Karaoke to świetna zabawa integracyjna, bo w końcu -  ?śpiewać każdy może?.

Ulubione przeboje młodej pary, ale także - piosenki z młodości starszych gości - to wszystko powinno znaleźć się na liście dostępnych utworów. Co ważne, często DJ-e weselni oferują karaoke bez dodatkowych opłat, a nawet jeśli - to koszt karaoke wynosi mniej niż 500 zł. Jest to więc stosunkowo niedroga atrakcja, a sprawiająca dużo frajdy uczestnikom wesela!

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Jenni Konrad/Flickr.com

9. FOODTRUCK

Punkt obowiązkowy na imprezach plenerowych, dlaczego więc nie na weselu? Zamiast serwować kolejny gorący posiłek, zaproście gości do foodtrucka! Równie dobrze, może być to foodtruck z deserami i lodami - wszystko zależy od pomysłu i dostępności foodtracków w waszej okolicy. Od tego zależy też cena - to kwestia mocno indywidualna, zależna od regionu. Nie ma jeszcze za wielu foodtracków wyspecjalizowanych w obsłudze wesel.

10 trendów weselnych na 2016 rok 10 trendów weselnych na 2016 rok Fot. Larissa Holland

10. KARTKI Z DOBRYMI RADAMI DLA MŁODEJ PARY

Zamiast tradycyjnej księgi gości, przygotujcie karty wielkości pocztówek, na których uczestnicy wesela mogą wpisać dobre rady - dla panny młodej i dla pana młodego! Goście będą mieć świetną zabawę, wymyślając porady tego typu, młodzi zaś - zaśmiewać się będą do rozpuku, czytając po weselu te wskazówki! Koszt przygotowania tej atrakcji jest minimalny - wydruk kart i przygotowanie pudełka-skrzynki.

Ciągle obecne będą w sezonie 2016 także atrakcje, które mają się dobrze od kilku lat - jak puszczanie lampionów czy fontanna czekoladowa. Jeśli jest to zgodne z koncepcją wesela, jak najbardziej warto na nie postawić! Dobra zabawa gości weselnych, ale również - młodej pary - to gwarancja pięknych wspomnień długo po zakończeniu imprezy.

Magdalena i Maciej Zrób SWÓJ ŚlubMagdalen i Maciej - blogerzy Zrób SWÓJ Ślub. Fot. Krystyna Sarnacka

Zrób SWÓJ Ślub tworzą Magda i Maciej. Na prowadzonym przez małżeństwo blogu znajdziecie wszystko o organizacji ślubu i wesela. Jak sami piszą, jest u nich na blogu maksymalnie konkretnie: - Piszemy o sprawdzonych rozwiązaniach, o tym, co sami przetestowaliśmy i czego jesteśmy pewni. Inspiracje - TAK, ale przemyślane.

Więcej o:
Komentarze (24)
10 absolutnych top trendów weselnych na 2016 rok! [CENY]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • culebre

  Oceniono 99 razy 85

  Całość wali koszmarną wiochą. Podpowiem: ograniczyć liczbę gości do osób faktycznie znanych i lubianych a potem postawić na jakość miejsca, jedzenia i obsługi oraz ogólnej atmosfery. Wyjdzie taniej i zapewne mniej przaśnie.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 65 razy 51

  Dla mnie wszystkie wesela, to męczarnia. A to co tutaj opisujecie, to byłaby jeszcze większa męczarnia. Ale człowiek nie potrafi odmówić rodzinie, czy np dobremu kumplowi, więc jakoś musi się przemęczyć. Ja osobiście, zamiast wywalać grubą forsę na takie bzdury, zapraszać pół rodziny, której w większości się nawet nie zna i która przyjdzie się obeżreć i ochlać na krzywy ryj, a potem jeszcze d..pe obrobi, wolałbym te pieniądze przeznaczyć np na jakąś fajną, romantyczną podróż poślubną tylko we dwoje.

 • eselk

  Oceniono 59 razy 45

  Czekam na zabawę w słoneczko.

 • cromio

  Oceniono 48 razy 44

  Jak kiedyś ci biedni ludzie radzili sobie bez tych wszystkich "atrakcji", wedding plannerów i konsultantów/ek???? Nie do wiary!

 • mniklasp

  Oceniono 38 razy 36

  fotobudka_ cena 1000 zl jest kosmicznie wysoka, to jest niewyobrazalne jak drogi moze byc aparat fotograficzny wypozyczony na dwie godziny na wesele w Polsce.

 • anna maria

  Oceniono 32 razy 26

  Drinkbar?
  Uchowaj boże. Opiją się kolorowymi drinkami i będzie problem.

 • hrabia-drapello

  Oceniono 24 razy 22

  Na zdjęciu z fajerwerkami czterech Czereśniaków w tym jeden z petem w gębie!
  Piękna reklama nie ma co!

 • bambosz0

  Oceniono 19 razy 11

  1 hit reszta stary kit...

 • yattawawa

  Oceniono 18 razy 10

  Mozna jeszcze zamowic ciemnego obywatela z wielka fają, druchny beda zachwycone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX