Często słyszymy, że niektórzy mężczyźni dbają o siebie bardziej niż ich kobiety. Czy nie stało się tak, że to właśnie wciąż narzekające panie nauczyły dbać o siebie (czasami przesadnie) swoich partnerów?
Na zdjęciu aktor w kostiumie rycerza średniowiecznego podczas inscenizacji historycznej na dziedzińcu Zamku Wawelskiego w Krakowie w latach 30-tych.
Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.
Kiedyś mężczyzna musiał być dżentelmenem, dbać o wybrankę swego serca i miłować ją ponad wszystko. Czy waszym zdaniem nadal można znaleźć swojego prawdziwego rycerza, posiadającego cechy średniowiecznych bohaterów?
Na zdjęciu: Wacław Nowakowski (Bolesław Śmiały) i Zygmunt Modzelewski (Sieciech) podczas przedstawienia "Bolesław Śmiały" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Miejskim im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 1937
Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.
Prawdziwy rycerz nie bał się niczego. Dzierżył śmiało swoją szablę i gotów był na poświęcenie życia w imię kobiety, ojczyzny i honoru.
Film produkcji francuskiej "Le Miracle des Loups" ("Cud wilków"). Scena filmu z rycerzami, 1924.
Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.
Szanujący się rycerz musiał mieć lśniącą zbroję, która nie tylko ochroni go przed wrogiem, ale i będzie na nim pięknie wyglądać. Takie zbroje mają swoje odwzorowanie w dzisiejszych czasach mają marne odwzorowanie...bo poza smokingiem nie przychodzi mi do głowy nic innego...chyba nie dresy i bluza z kapturem?
Przedstawienie "Bolesław Śmiały" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Miejskim im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wacław Nowakowski jako Bolesław Śmiały i Tadeusz Burnatowicz jako Rycerz Stanisław, biskup krakowski, 1937.
Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.
Wiedza ojca przechodziła na syna. Nikt inny jak nie ojciec, nie potrafił przekazać swoich umiejętności i najważniejszych wartości potomkom. Umiejętność władania mieczem, szacunek dla starszych i stojących wyżej w hierarchii, umiejętność jazdy konnej oraz duma, honor i miłość do ojczyzny - to właśnie te cechy wynosiły dzieci z domu rodzinnego.
Chłopcy przebrani za rycerzy podczas kolonii zuchów w Kielcach, okres międzywojenny.
Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.