Spalaj bez większego wysiłku

Wystarczą już niewielkie zmiany, aby czuć się świetnie jesienią i zimą. Zmiana codziennych nawyków i stylu życia to też sposób na zgubienie kalorii. Co zrobić aby kilogramów ubyło?

Wybieraj schody zamiast windy

Czy wiesz, że wchodzenie po schodach to niezwykle skuteczna metoda spalania dużej ilości kalorii? Jeżeli mieszkasz lub pracujesz na piętrze, zrezygnuj z windy. Wchodząc po schodach spalimy około 600 kalorii na godzinę. Dodatkowo wzmocnisz i ujędrnisz uda i pośladki.

Zamiast samochodu spacer

Zamień samochód na spacer lub - jeśli masz do pracy daleko - kilka przystanków podjedz autobusem i wysiądź wcześniej. Podczas niespełna 30-minutowego spaceru spalisz przynajmniej 100 kalorii. Im bardziej zwiększasz intensywność marszu, tym więcej spalasz kalorii.

Taniec

Taniec to idealna forma ćwiczeń. Nie tylko spalisz zbędne kalorie, poprawisz kondycję ale również uformujesz sylwetkę. Godzina szaleństwa na parkiecie to utrata ok 500 kalorii i szkodliwych dla organizmu toksyn.

Zakupy

Podczas godzinnych zakupów w centrum handlowym spalisz około 200-300 kcal. Biorąc pod uwagę, że średnio na zakupach spędzamy nie mniej niż 2 godz., to łatwo policzyć, że w ich czasie spalimy więcej niż podczas godziny aerobiku. Dźwigając ciężkie torby i pokonując kilometry w centrach handlowych odchudzisz nie tylko portfel.

Sprzątanie

Podczas sumiennych domowych porządków możesz spalić nawet 1000 kalorii. Ścierając kurze przez godzinę spalisz 240 kcal. Zamiatając podłogę przez pół godziny pozbędziesz się około 50 kcal. Godzinne sprzątanie łazienki pozbawi się 250 kalorii. Myjąc podłogę przez godzinę spalisz 400 kalorii! Podczas godziny mycia okien spalisz 250 kcal, a 25 minut odkurzania to ubytek kolejnych 100 kalorii. Prasując przez pół godziny spalisz kolejne 100 kalorii.

Więcej o: