Anoreksja i bulimia - one przez to przeszły

Piękne, sławne, ale nie zawsze szczęśliwe. W naszej galerii gwiazdy, które zmagały się anoreksją i bulimią.
calista flockhart calista flockhart Calista Flockhart.

Calista Flockhart

Serialowa prawniczka Ally McBeal to najsłynniejsza ofiara anoreksji. Do choroby przyznała się publicznie całkiem niedawno. Na planie serialu jadła niewielkie porcje, potem cały swój wolny czas poświęcała na wysiłek fizyczny.

Oferta Partnera - Zamów dietę i schudnij na wiosnę

Alanis Morissette Alanis Morissette Alanis Morissette

Alanis Morissette

Kiedy byłam nastolatką chorowałam na anoreksję i bulimię. Byłam młodą kobietą wystawioną na widok publiczny i nie mogłam sobie do końca z tym poradzić. Chciałam się uchronić przed ludźmi, którzy wykorzystywali swoją władzę w sposób, który sprawiał, że nie miałam pojęcia jak się zachować, ponieważ byłam zbyt młoda. Rozczarowanie, smutek i ból uderzył mnie tak mocno, że próbowałam poskromić go poprzez moją relację z jedzeniem - powiedziała w magazynie Health.

Lindsay Lohan

Sama siebie wpędziłam w chorobę. Wtedy nie rozumiałam, że takie wychudzenie jest chorobą. Gdy ktoś pytał mnie, czy wszystko w porządku, ja zaczynałam na niego krzyczeć. Wiedziałam, że jest ze mną źle, ale nie potrafiłam tego przyznać - tak gwiazda wspomina chorobę.

Diane Keaton

Aktorka przez pięć lat zmagała się z bulimią. Początkiem jej zaburzeń łaknienia była rola w oryginalnym musicalu Hair, wystawianym na Broadway'u w 1968 roku. Diane została poproszona o zrzucenie kilku kilogramów. Dziś 65-letnia aktorka przyznaje, że w tamtym czasie nie zdawała sobie sprawy, że jej dolegliwości to bulimia. To była sztuczka, z której się korzystało. To bardzo poważny problem, obrzydliwy i przerażający - wspomniała.

Nicole Richie

Gdy Nicole Richie zaszła w ciążę, ważyła niewiele powyżej 30 kilogramów. Dopiero ciąża zmobilizowała ją do walki z chorobą. Gwiazda zapisała się do kliniki. Już po porodzie wróciła do swojej kościstej sylwetki.

Ewa Minge Ewa Minge Ewa Minge/MD/Forum

Ewa Minge

Kiedy miałam 21 lat, przyszedł taki moment, że stwierdziłam, że chciałabym wyszczupleć. Zaczęłam się odchudzać. Potrafiłam cały dzień nie jeść, za to obżerać się wieczorem. Potem prowokowałam wymioty. Bulimia nie jest powodem do wstydu, dotyczy bardzo wielu ludzi. Mówiąc o moich problemach staram się przekazać, że z tego da się wyjść - zapewnia projektantka.

Mary-Kate Olsen

Był taki moment w moim życiu, kiedy powiedziałam sobie: Już po mnie, to koniec. Moja choroba całkowicie mnie przytłoczyła, myślałam, że sobie nie poradzę, że to zbyt dużo jak dla mnie. Anoreksja prawie mnie zabiła -  wyznała młoda gwiazda.

Jane Fonda Jane Fonda REUTERS/HO

Jane Fonda

Przez 25 lat za każdym razem, gdy brałam do ust choćby najmniejszy kęs jedzenia, odczuwałam wszechogarniający lęk. Czuję się teraz jak na spotkaniu Anonimowych Alkoholików, ale nie będę mówić o uzależnieniu od alkoholu. Zamiast tego powiem: Nazywam się Jane Fonda i przez 25 lat zmagałam się z anoreksją i bulimią - powiedziała na konferencji Eating Disorders Education Network.

Księżna Diana Księżna Diana CAPITAL PICTURES/Hugh Thompson/Capital Pictures

Księżna Diana

Pod koniec miesiąca miodowego książę Karol zauważył u Diany zaburzenia w odżywianiu. Skierował ją na konsultację do kliniki w Londynie. Leczenie księżnej przerwano, gdy okazało się, że jest w ciąży. Diana przyznała, że bulimia zaczęła się już po tygodniu od zaręczyn, gdy Książę Karol nazwał ją pulchniutką. Z rozpaczy objadała się. Aby zachować szczupłą sylwetkę, zmuszała się do wymiotów. Swego czasu bulimia była nazywana chorobą Diany.