Odchudzaj się jak najbogatsi

Viva Mayr to luksusowa austriacka klinika nad jeziorem Wörth. Miejsce to odwiedzają milionerzy, gwiazdy i politycy. Tam pozbywają się zbędnych kilogramów. W naszej galerii dietetyczne porady, według których odchudzają się  pacjenci Viva Mayr.
W zamówieniu zmierzającym do wyboru ośrodka wymagane było SPA. To budzi zdziwienie kontrolerów W zamówieniu zmierzającym do wyboru ośrodka wymagane było SPA. To budzi zdziwienie kontrolerów shutterstock

Lewatywa lub masaż

Specjaliści z austriackiej kliniki wierzą w oczyszczające i odchudzające efekty lewatywy. Pacjentom, którzy nie są przekonani do tej metody odchudzania zalecają porządny masaż brzucha, pośladków i ud. Główne zalety masażu odchudzającego to poprawa elastyczności skóry, zmniejszenie cellulitu, spadek wagi.

Oferta Partnera: Brak Ci motywacji w odchudzaniu? Wypróbuj system vitamotywacja!

Sól Epsom z wodą

Sól Epsom  to sól angielska. Związek ten początkowo był produkowany poprzez odparowywanie wody mineralnej. Źródła tej wody znajdują się niedaleko miejscowości Epsom, w środkowej Anglii. Sól angielska (siarczan magnezu w postaci uwodnionej), znalazła zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce. Właściwości tej soli związane są z działaniem magnezu jako jej podstawowego pierwiastka. Magnez łagodzi napięcie i poprawia koncentrację, polepsza wykorzystanie tlenu w komórkach, reguluje działanie ponad 300 enzymów. Sól dostarcza organizmowi również siarczanów, których najważniejszym zadaniem jest wypłukiwanie toksyny ze skóry. Siarczany dodatkowo ułatwiają komórkowe wchłanianie substancji odżywczych, pobudzają funkcje trawienne trzustki, pomagają w odtruwaniu organizmu. Ze względu na właściwości oczyszczające dietetycy Viva Mayr swoim pacjentom zalecają, aby podczas kuracji odchudzającej dzień rozpoczynali od szklanki ciepłej wody z łyżeczką soli Epsom.

Szklanka gorącej wody na czczo

Pacjenci, którzy nie przepadają za słoną wodą powinni pić gorącą wodę na czczo. Dr Harald Stossier z kliniki Viva Mayr namawia, aby podczas każdej kuracji oczyszczającej i odchudzającej przed śniadaniem pić szklankę przegotowanej wody. Podczas dnia należy wypijać około 2-3 litrów wody mineralnej, ale tylko między posiłkami, nigdy w trakcie. W klinice Viva Mayr pacjenci mogą pić mały kieliszek czerwonego wina dziennie (przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej), natomiast kategorycznie odradza się picia kawy.

Odpoczynek przede wszystkim

Jeśli chcesz na poważnie dostosować się do zasad odchudzania stosowanych w klinice Viva Mayr zadbaj o wypoczynek. Zapomnij o nadgodzinach, dodatkowych delegacjach. Każdą wolną chwilę wykorzystuj na relaks i wysypianie się. Nie od dziś wiadomo że sen sprzyja utracie wagi. Potwierdziły to badania naukowe, w których osoby pozostające na diecie i śpiące średnio 5,5 godziny na dobę straciły po 2 tygodniach o 55 proc. tłuszczu mniej niż osoby stosujące w tym samym czasie dietę, ale śpiące przynajmniej 8,5 godziny na dobę. Co więcej, osoby z grupy niedosypiających straciły też część masy mięśniowej, co nie jest korzystnym skutkiem odchudzania ponieważ mięśnie to najbardziej aktywna energetycznie tkanka, pozwalająca spalać więcej tłuszczu - im większa masa mięśniowa tym szybszy metabolizm. zbyt mała ilość snu powoduje podnoszenie się we krwi poziomu hormonu głodu - greliny, który zwiększa apetyt i sprzyja tyciu.

Przeżuwaj 30,40 - krotnie

W Viva Mayr pacjenci jedzą tylko trzy razy dziennie. Raczej unika się przekąsek, nawet tych zdrowych. Przykładowy jadłospis to: śniadanie: owocowo-orzechowe musli z jogurtem naturalnym na śniadanie, sałata z piersią z kurczaka na lunch i na późny obiad polenta z warzywami na parze.

Zachowaj umiar

Specjaliści z Viva Mayr nie są zwolennikami żadnej z diet, która wyklucza określone grupy pokarmów. Najważniejszy w diecie odchudzającej ma być zdrowy rozsądek i balans. Odradza się zbyt duże ilości węglowodanów i protein. Modna dieta proteinowa może prowadzić do kwasicy ketonowej. Dieta proteinowa źle wpływa na układ nerwowy, co objawia się osłabieniem koncentracji, pamięci i spostrzegawczości. Dieta może prowadzić do osteoporozy, gdyż na skutek zakwaszenia organizmu następuje wypłukiwanie wapnia z organizmu. Dieta powoduje wzrost ciśnienia, jest to spowodowane zesztywnieniem naczyń krwionośnych. Dr Stossier z kliniki Viva Mayr namawia, aby ograniczać proteiny i po czerwone mięso, ryby i sery sięgać co drugi dzień. Namawia do jedzenia orzechów, ziaren, koziego i owczego sera.

Więcej o: