Kobiety kochają męskie sporty

Przyjęło się mówić, że sporty wymagające odwagi, zaciętości, wyzwalające adrenalinę i ducha walki, są domeną mężczyzn. Kobiety też poszukują mocnych wrażeń, które nie tylko odciągną je od codziennych stresów, ale nadadzą sylwetce idealnych kształtów.
wspinaczka wspinaczka shutterstocck

Wspinaczka

W Polsce to dość popularny sport wśród kobiet i trudno się dziwić - podciąganie się na ścianie wzmacnia nie tylko ręce i ramiona, ale również rozwija mięśnie klatki piersiowej, ud, pośladków i łydek. Do tego przy jednej, godzinnej sesji organizm spala aż 530 kalorii. Polepsza się kondycja i ogólna sprawność ruchowa. W zimie można ćwiczyć na ściankach wewnątrz budynków, na wiosnę i lato można wybrać się w góry lub do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, łącząc wysiłek na świeżym powietrzu i wyzwanie z podziwianiem pięknych widoków.

Oferta Partnera - Zamów dietę i schudnij na wiosnę

deskorolka deskorolka shutterstock

Deskorolka

W Polsce jest to wciąż sport mało popularny wśród kobiet, w Stanach Zjednoczonych zaś organizowane są specjalne zawody skate'owe dla pań - i niektóre biją na głowę niejednego faceta! Amelia Brodka, Amerykanka pochodzenia polskiego, promuje skateborading wśród kobiet twierdząc, że nic tak nie wyzwala ze stresu jednocześnie ćwicząc wszystkie partie mięśni, jak jazda na rampie, skoki i obroty w powietrzu.

deskorolka deskorolka shutterstcok

Deskorolka

I rzeczywiście - takie akrobacje wymagają niezwykłej elastyczności i mocnych mięśni tułowia, które pomagają kontrolować ciało podczas skomplikowanych ruchów. Przede wszystkim zaś jazda na deskorolce ćwiczy uda i pośladki. Świetnie rzeźbi też kolana i łydki.

spadochron spadochron shuuterstock

Spadochron

Nie tylko mężczyźni sprawdzają, gdzie są granice ich odwagi i poszukują mocnych wrażeń. Dla wielu kobiet to nie kąpiel przy świecach jest relaksująca, ale szalony wyczyn, który powoduje wzrost poziomu adrenaliny. Skoki spadochronowe może wykonywać niemal każdy, kto ma przeciętną sprawność fizyczną.

Paralotnia Paralotnia shutterstcok

Spadochron

Osoby regularnie skaczące i wykonujące różne akrobacje powietrzne poprawiają swój układ krwionośny, wzmacniają też mięśnie brzucha i pleców. Muszą być one bowiem silne, by po wyskoku skontrolować ustawienie swojego ciała tak, by można było bezpiecznie otworzyć spadochron. W skoku biorą również udział mięśnie nóg i barków, przy lądowaniu ważne są też mocne kolana.

sztuki walki sztuki walki shutterstock

Sztuki walki

Od boksu po kung fu, wybór nasz powinien zależeć od tego, co chcemy osiągnąć poprzez uczestniczenie w zajęciach ze sztuk walki. Jeśli chcemy nauczyć się samoobrony, warto zastanowić nad krav magą, czyli niezawodną techniką, którą stosują izraelscy komandosi. Do uzyskania pięknej sylwetki świetnie nadaje się zaś jujitsu, które ćwiczy wszystkie partie mięśni. Sztuki walki uczą też kobiet pewności siebie, precyzji i koordynacji ruchowej.

Więcej o: