Planujesz już sylwestra? To najmniej i najbardziej kaloryczne alkohole: co pić na diecie?

Już niedługo będziemy świętować zakończenie roku. Sylwestrowa noc kusi słodkimi drinkami. Zanim zaczniemy się przygotowywać do imprezy, sprawdźmy, ile kalorii zawierają nasze ulubione alkoholowe koktajle.
kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl

Najmniej i najbardziej kaloryczne alkohole

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

To prawda, że świetnie można się bawić bez alkoholu, ale nie zawsze chcemy odmawiać sobie tej przyjemności. Alkohol dodaje energii, poprawia nastrój, sprawia, że stajemy się mniej spięci i bardziej odprężeni. Trzeba jednak wiedzieć, ile bonusowych kalorii niesie ze sobą ta miła chwila zapomnienia. Dlatego zanim ulegniemy tej przyjemności, sprawdźmy skład kaloryczny najbardziej popularnych alkoholi.

Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Na co sobie pozwolić, jeśli zależy nam na dbaniu o dietę?

Najbardziej kaloryczne są kolorowe drinki, które oprócz alkoholu zawierają soki, napoje gazowane, słodzone syropy czy likiery. Tak przyrządzony koktajl można uznać za "bombę kaloryczną" - posiada kalorie z samego alkoholu i z dodatków. Dlatego, jeśli dbamy o linię zrezygnujmy z ładnie wyglądających drinków.

Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Czerwone wino

Wybierzmy czyste alkohole i wytrawne wina, które są najmniej kaloryczne. Nie bez powodu bowiem zaleca się wypicie do obiadu lampki czerwonego, wytrawnego wina. We wszystkim jednak wskazany jest umiar. Będąc na diecie nie powinniśmy dostarczać do organizmu alkoholu, który stanowi jedynie źródło pustych kalorii. Alkohol wzmaga apetyt i powoduje, że tracimy kontrolę nad spożywanymi przekąskami. Co więcej trzeba pamiętać, że obciąża on układ trawienny (w szczególności wątrobę), utrudniając  jej normalne funkcjonowanie.

Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Wódka

Zanim rozpoczniecie sylwestrowe szaleństwo, przyjrzyjcie się tabeli kalorycznej najbardziej popularnych alkoholi. Potem zdecydujcie, czym zapełnicie swoje kieliszki.

Piwo:

0,5 litra jasnego piwa np. Carlsberg (kufel) - 200,00 kcal

Czerwone wino:

kieliszek czerwonego wina wytrawnego (120 ml) - 79,20 kcal
kieliszek czerwonego wina słodkiego (120 ml) - 127,20 kcal

Białe wino:

kieliszek białego wina wytrawnego (120 ml) - 76,80 kcal
kieliszek białego wina słodkiego (120 ml) - 111,60 kcal

Wódka:

kieliszek wódki (50 ml) - 138,5 kcal

Whiskey:

kieliszek whiskey (50 ml) - 110 kcal

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: